Skocz do zawartości

Poszukuję - przyczepa używana do 1600 DMC ze stałym łóżkiem małżeńskim, oddzielnym prysznicem i full kuchnią

SawTom

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

poradźcie proszę, jestem świeży w temacie krawaningu i szukam chyba czegoś, co nie istnieje, albo występuje niezwykle rzadko.

A konkretnie - używana przyczepa, która spełni następujące warunki:

- DMC do 1600 kg,

- jedno stałe łóżko 2 os. (małżeńskie),

- kuchnia z piekarnikiem i lodówką,

- łazienka z toaletą i wydzielonym prysznicem,

- miejsce ze stolikiem dla dwóch osób (posiłki, praca przy komputerze),

- autonomiczna, w sensie działania bez dostępu do sieci 230V (lodówka, ogrzewanie, ciepła woda - na gaz + aku 12V).

Przyczepa ma służyć jako „mobilny dom”, stąd takie wymagania.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Dzień dobry,
poradźcie proszę, jestem świeży w temacie krawaningu i szukam chyba czegoś, co nie istnieje, albo występuje niezwykle rzadko.

A konkretnie - używana przyczepa, która spełni następujące warunki:
- DMC do 1600 kg,
- jedno stałe łóżko 2 os. (małżeńskie),
- kuchnia z piekarnikiem i lodówką,
- łazienka z toaletą i wydzielonym prysznicem,
- miejsce ze stolikiem dla dwóch osób (posiłki, praca przy komputerze),
- autonomiczna, w sensie działania bez dostępu do sieci 230V (lodówka, ogrzewanie, ciepła woda - na gaz + aku 12V).

Przyczepa ma służyć jako „mobilny dom”, stąd takie wymagania.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

A budżet jakiś? I jakiej rady w ogóle oczekujesz? Każdy producent ma taki układ i spełnia wymagania w przypadku zakupu przyczepy nowej. Ale na rynku wtórnym będzie niezwykle trudno znaleźć tak konkretnie skonfigurowaną budę.

Budżet to maksymalnie 100 tys. PLN, więc za mało na nówkę.

Poza tym - wolałbym zainwestować w używkę, żeby zminimalizować stratę przy sprzedaży za kilka lat.

Co do oczekiwanej rady - zakiwałem się już w przeglądaniu ofert na stronach i portalach, być może ktoś zna/spotkał się z taką konfiguracją i będzie mógł podpowiedzieć w jakiej marce szukać, to sięgnę za granicę.

Bez tego to szukanie igły w stogu.

Budżet to maksymalnie 100 tys. PLN, więc za mało na nówkę.

Poza tym - wolałbym zainwestować w używkę, żeby zminimalizować stratę przy sprzedaży za kilka lat.

Przy takim budżecie to IMO lepiej szukać nówki. Ewentualnie dołożyć lub wziąć w DG. Strat żadnych mieć nie będziesz. Przyczepy nie tracą na wartości, a wręcz przeciwnie. Po kilku latach sprzedaż w spokojnie za tyle ile kupiłeś.

Generalnie spójrz na markę Swift. To angielki ale robią nowe budy na Europę i mają wyposażenie jakiego oczekujesz:

https://www.otomoto.pl/oferta/swift-sprite-mondial-495-se-gotowy-do-odbioru-ID6DGtcF.html

https://www.otomoto.pl/oferta/swift-sunrice-nowa-2021r-truma-combi-mover-solar-loze-malzenskie-ID6EvkpO.html

Spójrz też na oferty na mobile.de

Dziękuję za podpowiedź, to faktycznie jest mniej więcej ten klimat, którego szukam.
Ideałem byłoby tylko jeszcze mieć w takiej konfiguracji regularne, prostokątne łóżko dwuosobowe, w rozmiarze 150-160 cm.
Myślałem już nawet w ostateczności o przeróbce układu angielki w taki sposób, żeby przednią podkowę zabudować podnoszoną ramą z materacem 2,0 x 1,6 m w układzie poprzecznym.
Pooglądam używane Swifty na mobile.de, może coś trafię.

6 minut temu, SawTom napisał:

Dziękuję za podpowiedź, to faktycznie jest mniej więcej ten klimat, którego szukam.
Ideałem byłoby tylko jeszcze mieć w takiej konfiguracji regularne, prostokątne łóżko dwuosobowe, w rozmiarze 150-160 cm.
Myślałem już nawet w ostateczności o przeróbce układu angielki w taki sposób, żeby przednią podkowę zabudować podnoszoną ramą z materacem 2,0 x 1,6 m w układzie poprzecznym.
Pooglądam używane Swifty na mobile.de, może coś trafię.

No to jest Swift Cruzer 520 SR, tylko trochę większy budżet, ale może są jakieś sensowne używki: https://www.otomoto.pl/oferta/swift-sprite-cruzer-520-sr-gotowy-do-odbioru-ID6E1LO1.html