Skocz do zawartości

Chateau 320 Elite


papieju

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, papieju napisał:

Czad zbiera się przy suficie bo jest lżejszy od powietrza. Na wysokości głowy to zanim zapiszczy sporo go będzie.

Chyba mylisz z dymem

krótki wykład ze strony https://www.eura-tech.eu/blog/piec-krokow-jak-zamontowac-czujnik-czadu/

poznaj swojego wroga

Twoim wrogiem jest czad!! Musisz pamiętać, że tlenek węgla nie ma zapachu!!! To banał, uczyliśmy się o tym w szkole, słyszymy w reklamach, a jednak wciąż spora część społeczeństwa jest przekonana, że wyczuje wydzielający się czad!!! Nic bardziej mylnego. Czad jest gazem bezwonnym, bez smaku, nie możemy go zobaczyć, dlatego też czujnik tlenku węgla jest niezbędny.

W warunkach idealnych jest nieco lżejszy od powietrza – mieszaniny azotu i tlenu oraz w mniejszym stopniu argonu, wodoru, helu… (gęstość „suchego” powietrza w temperaturze 0°C – 1,293 kg/m3, a tlenku węgla – 1,250 kg/m3). Jednak w warunkach „domowych”, tlenek węgla jest nieco cięższy od powietrza (powietrze o średniej temperaturze 20°C i „normalnej” 60% wilgotności ma gęstość około 1,206 kg/m3), co powoduje, że wraz z dwutlenkiem węgla (CO2) i innymi ubocznymi produktami spalania, gromadzą się w dolnych strefach pomieszczeń.

Mimo powyższego zaleca się montować czujniki mniej więcej na wysokości 180cm lub 70 cm. Zasada jest prosta, należy je instalować na wysokości głowy w zależności od pomieszczenia. W sypialni, będzie to ok. 70cm od podłogi, w łazience, kuchni czy salonie między 150cm- 180cm od podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam ok. 30cm nad materacem przy łóżku. Wg. instrukcji to mógłby być niżej, ale obawiałem się, żeby go w nocy kołdrą nie zasłaniać. 

Ogólnie w przyczepie jest trochę ciężko znaleźć właściwe miejsce, żeby było poprawnie, a z drugiej strony, aby nie przeszkadzał na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzę z ciekawości ile będzie nad głową, nie jest bezpośrednio przy łóżku tylko mniej więcej na środku, na ściance szafy w której jest zabudowany piec. Spać będzie nas trójka, my z tyłu a z przodu na pojedynczymi córka więc środek wydawał się rozsądny. Zawsze mogę obniżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce zobaczyć video prezentujące sprzęt w asyście mojego sapania to zapraszam:

Dziś wyszła w końcu spod pokrowca, zabrałem firanki do przeprania, w załączniku screen z podglądu pracy regulatora, myślicie że doładuje 100ah AGM? Dużego zużycia nie ma, tyle co światło i jakaś ładowarka, radio, lodówka na gaz.

Screenshot_2022-05-04-12-58-30-169_com.lm.tyhz.tyhzandroid.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Przy tym roczniku i nakładach środków.... rozważył bym ma poważnie wymianę uszczelnień w całej przyczepie.

Przyczepa w zimie przeszła naprawę rogów podłogi i kompleksowe uszczelnienie, zostały wymienione wszystkie uszczelnienia łącznie z oknami. W chwili obecnej nie przecieka i prędko cieknąć nie powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Niestety dach jest po gradobiciu i tego nie przesloczę i wypadałoby ją od nowa pomalować ale dramatu nie ma. W końcu ma swoje lata i jakaś tam historię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka prac trwa, najważniejsze to ogarnięcie lodówki, palnik w końcu doczekał się osłony i porządnego zamocowania, poprawka po poprzedniku. Górna kratka wentylacyjna też wyleciała, na dziś zdążyłem obsadzić chłodzenie z dwóch wentylatorów 120mm w dedykowanej ramce ze sklepu dla górników krypto, z rezystorem 47ohm przez co kręcą się wolniej i ciszej ale na tyle że obieg powietrza jest większy niż przy pasywnym. Resztę nowej kratki obsadzę w poniedziałek bo brakło już czasu.

IMG_20220625_122347.jpg

IMG_20220625_125903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.