Skocz do zawartości

opłaty za zestaw auto-przyczepa na autostradzie A1


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.06.2019 o 08:20, darnel napisał:

Niestety koledzy w tej kwestii mimo upływu lat się nic nie zmieniło. Będąc w Bieszczadach, zacząłem planować podróż na północ i zdębiał;em jak zobaczyłem, że łapię się pod jedną kategorię z tirami. Jadąc A4-Bielany-Gliwice zapytałem na bramce ile bym zapłacił i odpowiedź była prosta - do 3,5 T jak osobówka i gra.

Niestety nie jadąc A4-Bielany-Gliwice osobówką płacisz 16,10 PLN, a z przyczepą ponad 60 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyżby się coś zmieniło w cenniku od tamtego roku? Ja jadąc w tamtym roku na urlop swoją cepką płaciłem 16.20 tak jak zwykła osobówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

górol, co Ty opowiadasz? Na A-1 niezależnie od wagi zestawu - za zestaw płaci się drugą stawkę. Jeśli więc Robus przejechał, to albo musiało się coś zmienić (nie sprawdzałem już w tym roku, sprawdzałem to w ubiegłym roku), albo się koledze udało i nie zauważyli przy opłatach, że jechał z przyczepką :). W każdym bądź razie jeszcze w zeszłym roku na wakacje opłata za zestaw była niezależna od masy - była ta sama, co za 40 tonowy zestaw.

image.png.37959f4d73e0813d6b5608cdc57886d7.png

 

Z aktualnej strony AmberOne - kategoria 2 nie jest związana w żaden sposób z wagą. Ciągniesz przyczepkę - jesteś w kategorii 2, nie ciągniesz - jesteś w kategorii 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎06‎-‎26 o 09:05, danielpoz napisał:

Może dziwne pytanie ale poprostu dawno tam nie jechałem. Muszę z Poznania dojechać do Krakowa i myślałem że może być to alternatywa do trasy S5 i A4 przez Wrocław. 

Nie daj się okradać ZŁODZIEJOM !!!

 

Moja częsta trasa - asfalty zrobione , ciężarówek mniej .

Poznań. Kórnik (minimalnie okradną Cię pod Kórnikiem). Jarocin. Pleszew. Ostrów Wlkp. Kępno. Byczyna w lewo na Praszkę. Potem Krzepice. Kłobuck. Częstochowa.

W Siewierzu na  Kraków. Do Częstochowy wpadniesz od strony mniej korkowej. Potrzyma Cię tylko trochę na wylocie w zależności od godziny.

O Twojej wersji zapomnij. Pół dnia dłużej.

Edytowane przez Jarosław69
a (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michalc3 napisał:

górol, co Ty opowiadasz? Na A-1 niezależnie od wagi zestawu - za zestaw płaci się drugą stawkę. Jeśli więc Robus przejechał, to albo musiało się coś zmienić (nie sprawdzałem już w tym roku, sprawdzałem to w ubiegłym roku), albo się koledze udało i nie zauważyli przy opłatach, że jechał z przyczepką :). W każdym bądź razie jeszcze w zeszłym roku na wakacje opłata za zestaw była niezależna od masy - była ta sama, co za 40 tonowy zestaw.

image.png.37959f4d73e0813d6b5608cdc57886d7.png

 

Z aktualnej strony AmberOne - kategoria 2 nie jest związana w żaden sposób z wagą. Ciągniesz przyczepkę - jesteś w kategorii 2, nie ciągniesz - jesteś w kategorii 1.

Ale kolega wmieszał tu A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooopss... a to sorki. A4 rzeczywiście od Gliwic do Wrocławia wg DMC. Jak poniżej 3,5 to, jak osobówka. Gorzej od Katowic do Krakowa. Tam scenariusz, jak na A1 - z przyczepą - opłata podwyższona. Na szczęście nieco mniej niż 40 tonowa ciężarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Michalc3 napisał:

Ooopss... a to sorki. A4 rzeczywiście od Gliwic do Wrocławia wg DMC. Jak poniżej 3,5 to, jak osobówka. Gorzej od Katowic do Krakowa. Tam scenariusz, jak na A1 - z przyczepą - opłata podwyższona. Na szczęście nieco mniej niż 40 tonowa ciężarówka.

Co to znaczy NIECO MNIEJ ..... to przeca czysty bandytyzm. 12 wielkich kół i 40 ton naprzeciw 6-ciu kółeczkom i może 3,5 / w porywach 4,5 tony.

Jesteś bardzo subtelny w nazewnictwie tej bandytki. Pomijam aspekt zarobkowego transportu naprzeciw niezarobkowej turystyce i wizerunkowi bandyckiego fiskalizmu jaki jest kreowany  przez naszych bizancjuszy w tym zakresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... może i subtelny, ale jaki jest sens rzucania się? Ta bandytka, jak piszesz, panoszy się we wszystkich aspektach naszego życia. Wiesz co zobaczyłem w ten weekend? Pobieranie opłaty za wejście na szlak turystyczny przez prywatnego właściciela. Bardziej precyzyjnie - przejście z Mirowa, spod zamku do zamku w Bobolicach. Trasa turystyczna. Podlega opłatom. Dlaczego? Bo właściciel Mirowa nie dostaje dotacji z budżetu Państwa, więc pobiera sobie opłatę za wstęp w okolice ruin zamku. Zamek jest jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 12:39, Jarosław69 napisał:

Nie daj się okradać ZŁODZIEJOM !!!

 

Moja częsta trasa - asfalty zrobione , ciężarówek mniej .

Poznań. Kórnik (minimalnie okradną Cię pod Kórnikiem). Jarocin. Pleszew. Ostrów Wlkp. Kępno. Byczyna w lewo na Praszkę. Potem Krzepice. Kłobuck. Częstochowa.

W Siewierzu na  Kraków. Do Częstochowy wpadniesz od strony mniej korkowej. Potrzyma Cię tylko trochę na wylocie w zależności od godziny.

O Twojej wersji zapomnij. Pół dnia dłużej.

 

Dzięki. 

Jechałem solo a i koszty były mniej istotne. Zależało mi na czasie i opcja przez Wrocław jest w tej chwili najszybszym rozwiązaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3 - masz rację.

Tyle tylko ,że mnie boli , że żyjące za NASZE pieniądze bizancjusze kreują NASZ  kraj jako ciemnogród fiskalno-represyjny .Nie chcę by Polska była tak dziadowsko postrzegana w świecie.

Dlatego może jestem mniej subtelny w słowach niż koledzy.   ;-)

A jeśli ciągle będziemy wszystko przemilczać to co ?  Do komuny i NKWD już coraz bliżej..... dobra już się zamykam....  :-(

Edytowane przez Jarosław69
abc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 05:13, górol napisał:

Niestety nie jadąc A4-Bielany-Gliwice osobówką płacisz 16,10 PLN, a z przyczepą ponad 60 PLN.

Nie wiem skąd takie informacje - szerzysz bzdurne i bez pokrycia dane. Jeżeli zestaw (samochód + przyczepa) mieści się w 3,5 t to płacisz jak za samochód - 16,10 zł. Jechałem ta trasą pod koniec czerwca tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.