Skocz do zawartości

opłaty za zestaw auto-przyczepa na autostradzie A1


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie korzystam z płatnych z definicji i basta.

Popieram,sam nie zapłaciłem ani grosika za jazdę po polskich autostradach :-]

i nie zamierzam w przyszłości płacić :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zacznijmy na forum i w życiu bojkotować jazdę autostradami. Może do nas dołączą inni. I niech zaczną te "wspaniałości" świecić pustkami to wtedy może zmniejszą ceny. Ja nie korzystam z płatnych z definicji i basta.

 

A ich to w***. Panstwo gwarantuje im okreslona kase. I jesli nie zbiora tej kasy z oplat, to firma obojetnie czy GTC, czy AW dostanie ja z naszych podatkow. I tak czy tak zarobia. NIe ma innego tak zlotego interesu gdzie masz zagwarantowany przez panstwo zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne relacje cenowe były we Francji jak jechałem w 2001r. Póżniej były naciski ze strony karawaningowców i teraz jest niewielka różnica za jazdę z przyczepą. Ale oni są zorganizowani i potrafią walczyć o swoje.

 

Rozpoczynając wątek opłat na autostradach chciałem wywołać dyskusję na temat opłat. Może za przykładem karawaningowców z Francji zjednoczymy się w działaniach na rzecz zmniejszenia opłat? Może ... zablokujemy przyczepami autostradę? :]

Jak to jest za bliską granicą? Czesi, Austriacy, Słoweńcy za zestaw do 3,5 t płacą tyle samo co za samochód osobowy. Czyli może być normalnie.

 

Czytam opinie kolegów o tym, ze nie płacą za przejazdy autostradami - czyli jeżdżą "zwykłymi" drogami. Można i tak, tym bardziej że z przyczepą jedzie się stosunkowo wolno. Ale bezpieczeństwo przejazdu na autostradzie jest o wiele większe i ja wolałbym jeździć po autostradach, za rozsądne pieniądze oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaak... trzeba by... tylko kto to zrobi? Bo jeśli napiszesz Ty i paru Tobie podobnych, to skończy się na zużyciu papieru (ewentualnie klawiatury). Dopiero odpowiednio znaczący musieliby temat poruszyć, a oni mają to.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy56, gdybym wiedział jak, pewno bym zaczął to załatwiać. Ja po prostu jestem w tym względzie zrezygnowany. Mamy do wyboru płakać i płacić albo jechać inną drogą. Odpowiednie służby i tgak mają to tam, gdzie słońce nie dochodzi. Sorki za taki pesymizm, ale tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy56, gdybym wiedział jak, pewno bym zaczął to załatwiać. Ja po prostu jestem w tym względzie zrezygnowany. Mamy do wyboru płakać i płacić albo jechać inną drogą. Odpowiednie służby i tgak mają to tam, gdzie słońce nie dochodzi. Sorki za taki pesymizm, ale tak to widzę.

I nie dziwię się, w takim kraju zyjemy. Niewiele możemy, ale gdybyśmy potrafili się tak szybko i mocno jednoczyć , jak potrafimy to robić przy jakiejś większej tragedii, w tym byłaby nasza siła.

Na szczęście żadna autostrada nie jest mi po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W Rumuni wyglada to znacznie lepiej - winieta za miesiac 8 Euro czyli 4 i pol dychy i jezdzisz wszedzie gdzie chcesz, a autostrad maja wiecej niz my, tak na oko ze trzy razy, buduja nowe i pracuja w soboty i niedziele oraz wieczorem.

 

Ale moze nie maja Generalnej Dyrekcji Budowy Autostrad i Kulczykow roznych...

 

Polska mnie zniecheca...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Jacku zawsze po powrocie tak jest, że TAM wydaje się lepiej - też tak mam. Myślę, że za chwilę drogi u nas nie będą takie złe. Ostatnio stałem w godzinnym korku wracając z gór, miałem czas porozglądać się i ... dzieje się. Nie wiem czy jest miasto na śląsku gdzie nie budują poszerzają, wymieniają, oznaczają na nowo. Nie dotyczy to tylko autostrad. Zauważyłem, że w wielu miejscach pracują do późna i w niedzielę (np w moim mieście).

 

Jak to wszystko połączą do kupy pozdejmują objazdy to myślę, że będzie nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie korzystam z płatnych z definicji i basta.

Popieram,sam nie zapłaciłem ani grosika za jazdę po polskich autostradach :)

i nie zamierzam w przyszłości płacić :)

A zawsze jadę płatnymi bo wygodniej a koszt i tak ginie w ogólnych kosztach wyjazdu (przejazdu)

Sądzę że jakiekolwiek bojkotowanie nie ma sensu bo szkoda zawieszenia w aucie i przyczepie a Spółka autostrada i tak swoje dostanie od skarbu państwa (czytaj z naszych podatków lub z obligacji SP które nasze dzieci i wnuki będą spłacać).

W związku z powyższym bojkotowanie jest troszkę infantylne bo "kuku" robisz tylko sobie i rodzinei którą tłuczesz po dziurach :-)

Dobrze chociaż że przy zestawie przekraczającym 3,5t nie bulę razy 2 lub cos koło tego a szkoda że nie mogę już wykupić winiety ... bo winieta była by tańsza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.