Skocz do zawartości

Przyczepka lekka 750kg z UK-cło i rejestracja.


J79bravo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie proszę. Nikt nic nie wie, albo nie chce powiedzieć. 

Kupiłem przyczepkę namiotowa w Anglii.to taka przyczepka lekka do 750kg (tak naprawdę dostałem, ale lepiej jest mieć umowę kupna?

Mam kogoś kto mi ją przywiezie do Polski. 

Co muszę zrobić później? Urząd celny? Później rejestracja? Jak to jest? 

Będę wdzięczny. 2 tygodnie nie mogę się dowiedzieć. Są agencje, ale one oczywiście za kilkaset funtów to załatwia.... 

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J79bravo napisał:

Pomóżcie proszę. Nikt nic nie wie, albo nie chce powiedzieć.  [..] Co muszę zrobić później? Urząd celny? Później rejestracja? Jak to jest? 

No nikt nie chce powiedzieć, bo było wielokrotnie pisane - trzeba poszukać na forum.

Ja nie wiem jak z cłem, ale z rejestracją to umowa i najlepiej nie mieć dowodu rejestracyjnego (w Anglii przyczep się nie rejestruje ). Wtedy nie trzeba tłumaczeń, tylko pisze się oświadczenie.  Dadzą Ci papiery tymczasowe i będziesz musiał jechać na przegląd. Sprawdź czy masz tabliczkę znamionową (z VIN, DMC i MW, rokiem produkcji, marką, modelem) oraz VIN wybity na ramie, bo jak nie to dodatkowe kłopoty (można ich uniknąć, ale to może lepiej na priva).

A poza tym, najlepiej zapytaj w swoim urzędzie właściwym dla miejsca zameldowania - tam Ci powiedzą co trzeba, bo co urząd to inne obyczaje. Dopytaj dyskretnie, co w przypadku gdy miejsce zawarcia umowy masz w Anglii, bo wiem, że to jakąś różnicę robiło w formalnościach względem umowy zawartej w Polsce, teraz już nie pamiętam.

I radzę zdobyć pełen komplet informacji, bo jak złożysz papiery i rozpoczniesz procedurę to już nie będziesz miał żadnej możliwości ewentualnego "manewru"...  ehm, hmm. [dwuznaczne chrząknięcie]   :)

EDIT:  Tak jak ktoś pisał w innym wątku - od bodaj 2 lat masz jedynie 30 dni od daty zakupu na rejestrację, więc data na umowie też ma znaczenie.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdź bo jest kilka wydziałów komunikacji, które bez magicznego i bzdurnego dokumentu CRIS przyczepy nie zarejestrują. Niestety mój wydział komunikacji taki jest i musiałem zarejestrować w sąsiednim, w którym nawet nie wiedzieli co to za papier...

A dlaczego ten dokument jest bzdurny? Bo nawet już nie istnieje ich strona https://www.cris.co.uk/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.