Skocz do zawartości

Burstner Premio Life 425 TS - na dobry start:)


ukasz6

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, peja76 napisał:

 Zwróć uwagę ile przyczep Hobby jest na polach kempingowych, przeważnie pół pola jak nie więcej to Hobby.

Jestem na polu i co widzę? Stoi Sterckeman, Weinsberg, Knaus, Buernster, Caravelair i jakaś angielka. Z kamperów stoi Adria, Dethlefs, Roller Team i coś tam jeszcze. Z Hobby niczego  :ee:

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

25 minut temu, jacek00 napisał:

Jestem na polu i co widzę? Stoi Sterckeman, Weinsberg, Knaus, Buernster, Caravelair i jakaś angielka. Z kamperów stoi Adria, Dethlefs, Roller Team i coś tam jeszcze. Z Hobby niczego  :ee:

Co Ci mam powiedzieć, niektórzy tak mają :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci mam powiedzieć, niektórzy tak mają :bzik:
No ale prawda jest, że Hobby ma w PL największą sprzedaż. Co ciekawe w ostatnim czasie zanotowali, jako jedyni, największy spadek sprzedaży w stosunku do zeszłego roku. Reszta producentów ma wzrosty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał:
27 minut temu, peja76 napisał:
Co Ci mam powiedzieć, niektórzy tak mają :bzik:

No ale prawda jest, że Hobby ma w PL największą sprzedaż. Co ciekawe w ostatnim czasie zanotowali, jako jedyni, największy spadek sprzedaży w stosunku do zeszłego roku. Reszta producentów ma wzrosty.

Poczekaj jeszcze chwilę i wszystko będzie miało spadek i to nie tylko w sprzedaży ale może i ceny.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze chwilę i wszystko będzie miało spadek i to nie tylko w sprzedaży ale może i ceny.
Czekam na ten magiczny czas od ponad 2 lat. I zamiast spadku cen to ciągle wzrosty. Jak ma być taniej przy rosnącym kursie walut i szalejącej inflacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, peja76 napisał:

Poczekaj jeszcze chwilę i wszystko będzie miało spadek i to nie tylko w sprzedaży ale może i ceny.

O ile w spadek ilości sprzedaży kamperów i przyczep jestem w stanie uwierzyć to na spadek cen nie ma co liczyć. Nie przy tej inflacji i kursie euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:
1 godzinę temu, peja76 napisał:
Poczekaj jeszcze chwilę i wszystko będzie miało spadek i to nie tylko w sprzedaży ale może i ceny.

Czekam na ten magiczny czas od ponad 2 lat. I zamiast spadku cen to ciągle wzrosty. Jak ma być taniej przy rosnącym kursie walut i szalejącej inflacji?

Jak nie pójdzie sprzedać to ceny spadną, mam znajomego mini deweloper ma 6 bliźniaków na sprzedaż i nic cisza, mówił że nigdy tak nie miał i jak tak dalej będzie to zacznie schodzić z ceną bo ile mają stać. Co do spadku sprzedaży Hobby to Dilerzy tłumaczą to tym że by sprzedali ale nie ma co sprzedać, tylko czy to prawda to nie wiem, ja widziałem jakie było zainteresowanie moją cepą  bodajże w październiku a teraz, przedtem to telefon się rwał a teraz trzy słabe. Są to tylko takie moje obserwacje, mogę tylko jeszcze dodać że sprzedawałem ostatnio dwa auta gdzie klienci przyjechali super autami po takie zwykłe i mówili że to lizing i oddają bo zjada ich paliwo I lizing. Jak będzie to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, peja76 napisał:

Jak dla mnie prysznic w przyczepie obowiązkowy, Ja mam Hobby 545kmf z piętrusami, żona trochę narzeka na małą łazienkę ale coś za coś, ogólnie jeżdzimy w dwójkę a piętrus robi za magazynek, następna przyczepa jaką będziemy kupować to też taki układ ale chcemy drzwi garażowe od strony piętrusa. Trzeci sezon użytkujemy tą przyczepę i nawet jednej śrubki nie przykręciłem, też się nasłuchałem jakie te Hobbitki słabe i przy zakupie nie brałem pod uwagę tej marki, ale po wycieczce na targi i po tym jak obejrzałem co przedstawia konkurencja typu Knaus, Adria to zdecydowaliśmy się właśnie na tą słabą Hobbitkę:mlot: którą użytkujemy jak pisałem wyżej przez cały rok i :niewiem: nie chce się spierdzielić no poza pompką którą wymieniłem miesiąc temu. Z tego co zaobserwowałem większość negatywnych opini głoszą osoby które nie miały tej marki ale ich kolega znajomy i gdzieś usłyszeli że coś dzwoni ale nie wiadomo gdzie. Zwróć uwagę ile przyczep Hobby jest na polach kempingowych, przeważnie pół pola jak nie więcej to Hobby.

Poniżej zdjęcia jak Hobby ma wykonane spusty a jak Fendt (zdjęcie spustu z glutem:bzik:) , w każdej przyczepie może coś odpaść, rozerwać się itp, wszystko zależy jak trafisz i jak użytkujesz. Przy zakupie zwróć też uwagę jak masz daleko do dilera oraz jak z dostępnością części oraz cenami, żeby nie było że sezon a ty na okno itp musisz czekać 2-3 miesiące.

 

20220110_103738.jpg

20220110_111356.jpg

Ja rozmawiałem z jedną osobą która opowiedziała mi rzetelnie o swoich doświadczeniach z dwoma przyczepami hobby (łącznie 6 lat). Poza 2 drobnymi usterkami kompletnie nic się nie dzieje. Sprzęt jeździ, sprawuje się wyśmienicie i cieszy właścicieli. To właśnie często tak jest, że ktoś coś słyszał, szwagier mówił itp.... Dla mnie dziwne jest to, że tyle tych Hobby jeździ po całej europie, a niby tak się psują. Gdyby faktycznie miały miejsce mocne wtopy to raczej społeczność karawaningowa odwróciłaby się od tej marki. Tego jednak nie widać. By the way jest gwarancja, więc... zawsze można spróbować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanko techniczno - użytkowe:)

Czy ogrzewanie elektryczne/podgrzewana podłoga to niezbędnik w nowej przyczepie?Większość oglądanych sprzętów jest na tradycyjnym gazie. W kamperze również mieliśmy takie rozwiązanie i w zupełności wystarczało. Zastanawiam się na ile wygodne jest korzystanie z ogrzewania na prąd i z ciepełka płynącego spod podłogi?Warto do tego dopłacać?Zaznaczam, że dla nas sezon to kwiecień - październik max. Jesteśmy ciepłolubni i zimą przyczepa będzie stała w garażu. 

Mojej żonie podoba się ten https://allegro.pl/ogloszenie/przyczepa-kempingowa-dethleffs-nomad-470-fr-s-camp-12025234258 Dethleffs. W porównaniu do https://center-camp.pl/pl/p/MODEL-2022-PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-FENDT-TENDENZA-465-SFB/5757 tego oto Fendta jest on uboższy właśnie o brak podłogówki i elektrycznego ogrzewania. Ja bym szedł bardziej w kierunku Tendenzy, żona mówi, że nomad jest dla niej supcio. Obie przyczepy oglądaliśmy już kilka razy (są dostępne w Bieruniu w promieniu 5 km od siebie) i nie potrafimy się zdecydować. Fendt jest trochę droższy, ale patrząc na wykonanie to jak dla mnie dosyć podobne. Fakt, że ten nomad nie ma też tego panelu sterowania który jest w tendenzie. Długość i szerokość niemal idento. Chciałbym już klepnąć budkę w tym tygodniu bo dosyć szybko znikają. Pomóżcie nowicjuszowi. 

PS. osobny prysznic jesteśmy w stanie odpuścić (po długiej dyskusji i analizie).

Obie przyczepy planuje doposażyć w mover,klime,bagażnik na rowery,tv z sat, dodatkowy akumulator, wyjście gazu i markize. Reszte rzeczy mają w wyposażeniu standardowym.

Różnica w cenie wyjdzie około 13000 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na ile wygodne jest korzystanie z ogrzewania na prąd i z ciepełka płynącego spod podłogi?Warto do tego dopłacać.

Ja mam matę podłogowa elektryczną pod podloga. I jesteśmy bardzo zadowoleni z tego ogrzewania. Korzystamy z tego prawie cały sezon.  Szczególnie u nas się sprawdza w łazience ponieważ córką nastolatka i kąpie się tylko w cepce taki ma okres. Włączysz podlogówke i brodzik od razu ciepły i suchy to jest duży plus. Przy temperaturze na dworze od 5 do 10 stopni nam wystarcza mam 22 stopnie. Muszę tylko jeszcze założyć regulator temperatury do maty bo niekiedy za ciepło. Pomysl nad tym według mnie warto ciepło i przyjemnie. Ja lubię chodzić na boso i masz ciepłą podłogę. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ukasz6 napisał:

A jeszcze takie pytanko techniczno - użytkowe:)

Czy ogrzewanie elektryczne/podgrzewana podłoga to niezbędnik w nowej przyczepie?

PS. osobny prysznic jesteśmy w stanie odpuścić (po długiej dyskusji i analizie).

Niezbędnik nie ale przyczepa się szybciej nagrzewa i można przyjemne na boso chodzić plus oszczędność gazu na kampingu.

 

Co do osobnego prysznica...Ja się szybko wyleczyłem po jednym wyjeździe wypożyczona przyczepa z łączonej łazienki....nigdy więcej klejącej się zasłonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.