Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Z kronikarskiego obowiązku. 
Po moverze trzeba było iść za ciosem i na swoje miejsce wskoczyły Big Footy. Zawsze mi się podobały, ale przy poprzedniej przyczepie brakowało mi argumentów, żeby tyle dopłacić do lepszego podparcia. Przy nowej przyczepie, apetyt konsumpcyjny rośnie i chcesz mieć wszystko TOP :skromny:
IMG_20220514_133251.jpg

I udało się pociągnąć przewód od akku do energobloku. Na szczęście obeszło się bez rozbierania zabudowy, ale bez żyłki ze sprężyną nie dał bym rady.
IMG_20220514_155909.jpg

Dziś po śniadaniu ruszam z myciem. i zabezpieczeniem. Tak wygląda dach po niepełnych 2 tygodniach stania u mnie w ogrodzie -_-
IMG_20220514_140612.jpg



IMG_20220514_140756.jpg

Zastanawia mnie jedna sprawa. Syf ten wpada do obudowy klimatyzacji przez lamele w górnej części obudowy. 
IMG_20220514_140916.jpg

Ja wiem że tamtędy wieje, ale po odpaleniu klimy, wcale to nie wyfrunęło na zewnątrz. Próbowałem wydmuchać odkurzaczem ogrodowym i też nie wszystko wypadło. Czy powinienem zakupić pokrowiec na klimę? Czy ktoś ma doświadczenie odnośnie czyszczenie tego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 godzin temu, Tomii napisał:

Do tego w heblu zrobiłem odejście na zasilenie przyczepy (bezpiecznik automatyczny 20A).

W wielu miejscach czytałem że często te bezpieczniki automatyczne są słabej jakości i odradzają ich stosowanie. Chyba że to jakis markowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pierzasty napisał:

Tomek, czas na wiatę?

Myślałem i doszedłem do wniosku że nie chcę... Znaczy może i chcę, ale nie da się tego zrobić tak żeby nie szpeciło ogrodu i było przydatne przy następnym kroku. No bo duża przyczepa, to i duża wiata wyjdzie. Zaraz dostaniesz dobre rady - zrób wyższą, żeby kamper Ci się zmieścił. Do tego zrób okapy, co by nie zacinało. Dorób ściany ażurowe, żeby ograniczyć UV, itd, itp. Wyjdzie mi takie niewaidomo co, i będę na to patrzył codziennie rano pijąc herbatę i zastanawiając się po co ja ich wszystkich posłuchałem :hehe:. No a prawda taka, że jak syn nam podziękuję za jeżdżenie na wakacje, to nie będzie sensu ciągania tak dużej przyczepy i trzeba będzie zmieniać. 

3 godziny temu, golob napisał:

W wielu miejscach czytałem że często te bezpieczniki automatyczne są słabej jakości i odradzają ich stosowanie. Chyba że to jakis markowy sprzęt.

Sprzęt z allegro. Zobaczymy jak to się sprawdzi. Mi pasował wymiar tego i to że jest dwa w jednym. 

Przyczepa umyta. Oczywiście zawsze jak jest najlepsza zabawa to przyjdzie żona i wszystko popsuje. Z młodym musiałem na urodziny kolegi pojechać, więc wosk i zabezpieczenie musi poczekać.
IMG_20220515_125127 (1).jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 07:59, maarec napisał:

Obyś nie żałował za rok jak po kilku wyjazdach będzie widać obicie/ wgniecenie ściany.

Dobijam do 11 tyś km wożenia worka na gładkiej blasze poszycia i przyznam, że patrząc na ścianę pod odpowiednim kątem widać jak mniej więcej ułożony jest jej stelaż. Po odbojach markizy ani śladu. Może to kwestia jakości materiału, z jakiego wykonano odbojniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 13:06, Tomii napisał:

montaż movera

 

W dniu 14.05.2022 o 13:06, Tomii napisał:

Jeśli chodzi o przewody to nie trzymałem się zaleceń instrukcji. Skróciłem tak jak mi pasowały.

Dobrze, że to nie wątek specjalistyczny o samodzielnym montażu movera, bo byś po uszach dostał ?

teraz zamiast na wprost, to Ci w kółko będzie jeździła ?

13 godzin temu, Tomii napisał:

bez żyłki ze sprężyną nie dał bym rady.

Co to za patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzień to był :skromny:. No więc tak do mycia poszło:
- Szampon Shiny Garage Sleek Premium Shampoo
- Do mycia detali APC 1:10 Koch Chemie Green Star 
- Felgi CleanTech Clean Wheel 1:10
- Opony Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner 1:2

No i zabezpieczenie:
- Na szyby i elementy malowane ADBL Synthetic Spray Wax
- Plastiki CarPro Perl 1:3
- Opony Gtechniq T2 Tyre Dressing

IMG_20220515_181525.jpg

IMG_20220515_181534.jpg

IMG_20220515_184319.jpg

IMG_20220515_184253.jpg

IMG_20220515_184601.jpg

IMG_20220515_183752.jpg

IMG_2344.JPG

IMG_20220515_184752.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin T napisał:

Dobijam do 11 tyś km wożenia worka na gładkiej blasze poszycia i przyznam, że patrząc na ścianę pod odpowiednim kątem widać jak mniej więcej ułożony jest jej stelaż. Po odbojach markizy ani śladu. Może to kwestia jakości materiału, z jakiego wykonano odbojniki?

Czasem kwestia porywistego wiatru bocznego - były przypadki ze markizę zwiało na dach, wracając po chwili robiła szkodę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomii napisał:

Dobry dzień to był :skromny:

No i po cieniach widać, że długi. 
Lśni jak psu… ?

9 godzin temu, Tomii napisał:

ADBL Synthetic Spray Wax

Kładziesz na mokro, czy sucho? Ile tego zużyłem na całą budkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem kwestia porywistego wiatru bocznego - były przypadki ze markizę zwiało na dach, wracając po chwili robiła szkodę. 
 
Mi tak zwiało ma dach i wróciła. Jak pisałem w ten sposób zgubiłem klosz od lampy. W Adrii też się zdarzało Ale śladu żadnego na ścianie to nie zostawiało.

No i też właśnie o tym pisałem, źle nawinięta markiza może polecieć na dach. Dlatego markizę trzeba nawinąć i ciasno spiąć paskami, jak najbliżej likszpary. Wtedy na dach nie powinna polecieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, filipert napisał:

Kładziesz na mokro, czy sucho? Ile tego zużyłem na całą budkę?

Na sucho, choć jest to środek który nie gryzie się z jakąś wodą z zakamarków. Jeśli chodzi o zużycie myślę że 4 psiknięcia na 1m2 i jeden strzał na fibrę. Nie sądzę żeby przy oszczędnym używaniu poszło mi więcej niż 150 ml na całą budę, choć polecam kupić raczej 1L butelkę. Dla mnie jeśli szybki wosk (nie licząć wosków kładzionych zupełnie na mokro) to tylko SSW. Trwałość, kropelkowanie - rewelacyjne. Fajnie też przyciemnia na ciemnych kolorach, nie maże się, nie zostawia smug na oknach/szybach. Przez niego po twarde woski, sięgam tylko jak mam cały dzień na zabawę z autem i robię dekontaminację. 

Tu dach po SSW w poprzednim holowniku:
IMG_20210605_071559.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomii napisał:

IMG_20220515_184253.jpg

IMG_20220515_184752.jpg
 

Z takimi fotami to Ty śmiało możesz uderzać do katalogu Knausa :D Powiem Ci, że o ile na początku nie byłem przekonany do tego malowania to teraz stwierdzam, że buda wygląda super i prezentuje się ekstra. Bije na głowę srebrne malowania. 

11 godzin temu, Tomii napisał:

IMG_20220515_181534.jpg

U Ciebie koło jest tak wysoko, czy to efekt podparcia na bigfootach? Bo zauważyłem u siebie, że buda na bigfootach, kiedy jest mocno podparta to się właśnie lekko unosi. Normalnie koło u mnie się chowa lekko w nadkolu. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Dlatego markizę trzeba nawinąć i ciasno spiąć paskami, jak najbliżej likszpary.

Na to nie wpadłem ?? Już mi raz wskoczyła na dach i wyłamał kominek od trumy, bo jest przy samej krawędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacekzoo napisał:

Na to nie wpadłem ?? Już mi raz wskoczyła na dach i wyłamał kominek od trumy, bo jest przy samej krawędzi

Ostatnio nawijałem i na to wpadłem. Dociągnąłem paskami i markiza podniosła się o dobre 2 cm. Wcześniej zwijałem tak, że opierała się o lampę przedsionka, a teraz jest tak:

IMG_20220508_114946.thumb.jpg.9e7d089b387f91f73ada05c03edded1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.