Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

To już dziś. 

Ruszyliśmy wczoraj z domu. Plan był ruszyć w południe, przenocować w Pradze czeskiej, odebrać przyczepę i w drodze powrotnej zakotwiczyć w Pradze na majówkę z przyczepą. 

Pierwsze to kwestia spakowania samego auta na wyjazd z przyczepą. 4 komplety pościeli, garnki, kubki, chemia WC, butla gazowa, kliny najazdowe, przedłużacze itp, itd. Tak to wyglądało bez ciuchów żony i bez bagażu podręcznego do hotelu ?. O stoliku przed przyczepę, czy normalnym fotelu kempingowym, można zapomnieć... 

IMG_20220427_115555.jpg

Jak już ruszyliśmy to zaczęliśmy szukanie noclegu. Miała być Praga, ale problem był ze znalezieniem noclegu w dobrej cenie i parkingiem pod hotelem. W końcu stwierdziliśmy że w samej Pradze to będziemy po 22:00 i w sumie nic nas nie goni, a można by było zjeść spokojnie kolację. Zatankowaliśmy jeszcze ropę w Lubawce i przed 20:00 zameldowaliśmy się w Hotelu w Jańskich Łaźniach. 

IMG_20220427_194924.jpg

Do rachunku za przyczepę trzeba będzie doliczyć koszt hotelu ?

Dziś do pokonania 360 km. Odbiór późnym popołudniem. Jak wszystko pójdzie zgodnie z zakładamnym planem, to dziś śpimy już w naszej nowej przyczepie :przyczepa:

Do usłyszenia wieczorem! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 598
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Tomii napisał:

To już dziś. 

Ruszyliśmy wczoraj z domu. Plan był ruszyć w południe, przenocować w Pradze czeskiej, odebrać przyczepę i w drodze powrotnej zakotwiczyć w Pradze na majówkę z przyczepą. 

Pierwsze to kwestia spakowania samego auta na wyjazd z przyczepą. 4 komplety pościeli, garnki, kubki, chemia WC, butla gazowa, kliny najazdowe, przedłużacze itp, itd. Tak to wyglądało bez ciuchów żony i bez bagażu podręcznego do hotelu ?. O stoliku przed przyczepę, czy normalnym fotelu kempingowym, można zapomnieć... 

IMG_20220427_115555.jpg

Jak już ruszyliśmy to zaczęliśmy szukanie noclegu. Miała być Praga, ale problem był ze znalezieniem noclegu w dobrej cenie i parkingiem pod hotelem. W końcu stwierdziliśmy że w samej Pradze to będziemy po 22:00 i w sumie nic nas nie goni, a można by było zjeść spokojnie kolację. Zatankowaliśmy jeszcze ropę w Lubawce i przed 20:00 zameldowaliśmy się w Hotelu w Jańskich Łaźniach. 

IMG_20220427_194924.jpg

Do rachunku za przyczepę trzeba będzie doliczyć koszt hotelu ?

Dziś do pokonania 360 km. Odbiór późnym popołudniem. Jak wszystko pójdzie zgodnie z zakładamnym planem, to dziś śpimy już w naszej nowej przyczepie :przyczepa:

Do usłyszenia wieczorem! 

no i spoko, szerokości

 

p.s. dopiero w takich momentach widać ile klamotów wozimy w budzie. jak sprzedawałem hobby to się tęgo zdziwiłem, prawie garażu mi brakło na wszystkie manele z budy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomii napisał:

 

Pierwsze to kwestia spakowania samego auta na wyjazd z przyczepą. 4 komplety pościeli, garnki, kubki, chemia WC, butla gazowa, kliny najazdowe, przedłużacze itp, itd. Tak to wyglądało bez ciuchów żony i bez bagażu podręcznego do hotelu ?. O stoliku przed przyczepę, czy normalnym fotelu kempingowym, można zapomnieć... 

IMG_20220427_115555.jpg

 

Skąd ja to znam :lol:Jak jechałem po odbiór Adrii to też miałem odebrać i przenocować na kempingu i z rana wrócić. Zapakowany byłem o tak:

IMG_20170513_103531.thumb.jpg.40e8ca83bfebd9ec7418b356af2f287d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2022 o 20:25, Tomii napisał:


Oczywiście po rejestracji trzeba pamiętać żeby ubezpieczyć  :yes: (przynajmniej OC z tego samego dnia mieć), więc prosto z WK pojechałem obstawić w "kasynie" zakład że nic się z moją nową przyczepą złego nie będzie działo. Z "kasyna" wyskoczyłem lżejszy :hehe: o równowartość w złotówkach taniego akumulatora LiFePO4 o pojemności 100 Ah.

 

 

gratuluję zakupu :),

zamiast do kasyna było dzwonić do specjalistów - w celach zakupowych a nie tylko informacyjnych ;(

szerokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. 

Jest i wszystko jest ok. Odbiór przyczepy odbył się w niewielkim serwisie przyczep i kamperów oddalonym o około 1km od fabryki. Dojechaliśmy do niego chyba dwie minuty przed wyznaczonym czasem (wpadliśmy w Pradze w spory korek). 

Przed drzwiami do serwisu stał Pan, który wskazał miejsce postoju naszego Knausa. Parkujemy, wysiadamy. 

Pierwsze co papiery, żeby nie było wątpliwości kto i po co przyjechał. Pan zapytał po niemiecku czy to moja pierwsza  przyczepa. Odpowiedziałem że czwarta, więc tylko powiedział żebym oglądał i pytał o co chcę. Przyczepa miała podpięty gaz i prąd. W środku były rozłożone dywaniki "serwisowe". Miałem przygotowaną listę co i gdzie chcę sprawdzić. No i zaczęliśmy chodzić. Długo Pana nie męczyłem. Nic nie znalazłem. Później papiery, instrukcje i G607. W końcu trzeba założyć rejestrację. Podpięcie, sprawdzenie świateł, założenie tablic no i pamiątkowe zdjęcie pod stodołą ?

IMG_20220428_172732.jpg

Nawet lusterek nie założyłem bo oczywiście okazało się że są gdzieś głęboko. Jedziemy. No i po 1 km zjechaliśmy na CamperPark w Jandelsbrunn. (1 euro za 1kWh, 1 euro za 50 litrów wody). Teoretycznie jest jeszcze opłata za postój 10 euro za noc. Na razie nikt nie zainkasował. 

Tu w camperparku już na spokojnie przepakowanie wszystkiego, kolacja i cieszenie się nowym nabytkiem. Jest mega! Banan z gęby nie schodzi. Zostajemy tu na nockę, a rano wracamy do Czech. 

IMG_20220428_185856.jpg

Na zdjęciu poniżej, budynek w oddali to fabryka w której powstaje większość przyczep Knausa. spacer.png

IMG_20220428_190121.jpg

Postaram się wrzucić coś więcej zdjęć, ale słabo z Internetem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.