Skocz do zawartości

Idzie nowe 3 - czyli Knaus SÜDWIND 580 QS 60Y ;)


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, moja przyczepa z markizą dachową 405 cm zamontowaną fabrycznie.

[mention=25274]w79[/mention] serwisant zwyczajnie gada bzdury, że w modelu 580 maks to 400 cm, skoro taki rozmiar montują w 500 QDKd17c0b9db993637d9cd588f0491b9a0e.jpg&key=3fdbccd8b93bd7dbd252749d655e7d1c89e4bf2f7266e4fc4d9b850e5a4cf3df

 

Edit. Wiem skąd serwisant czerpie wiedzę. Zwyczajnie fabryczny cennik ma opcję dwóch markiz. Do 400 cm i powyżej 400 cm. Wszystkie modele do 580 włącznie mają jako opcje markizę 405 cm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 627
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Tomii mam pytanie niezwiązane z nowa przyczepą, ale zauważyłem na filmiku gdzie masz już Sharana, ze jeżdżąc z przyczepą skrzynie masz ustawioną w trybie Sport. No chyba, ze w ogóle jeździsz cały czas w Sporcie... Czemu S nie nie D???

Edytowane przez mirmar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacek00 napisał:

Ok, moja przyczepa z markizą dachową 405 cm zamontowaną fabrycznie.

[mention=25274]w79[/mention] serwisant zwyczajnie gada bzdury, że w modelu 580 maks to 400 cm, skoro taki rozmiar montują w 500 QDKd17c0b9db993637d9cd588f0491b9a0e.jpg&key=3fdbccd8b93bd7dbd252749d655e7d1c89e4bf2f7266e4fc4d9b850e5a4cf3df

 

Edit. Wiem skąd serwisant czerpie wiedzę. Zwyczajnie fabryczny cennik ma opcję dwóch markiz. Do 400 cm i powyżej 400 cm. Wszystkie modele do 580 włącznie mają jako opcje markizę 405 cm emoji1751.png

 

 

mi w procampie zamontowali 400 cm bo dłuższej ponoć się nie da. Skutkuje to tym, że ściana rainblocker'a leci po oknie łazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2]Tomii[/mention] mam pytanie niezwiązane z nowa przyczepą, ale zauważyłem na filmiku gdzie masz już Sharana, ze jeżdżąc z przyczepą skrzynie masz ustawioną w trybie Sport. No chyba, ze w ogóle jeździsz cały czas w Sporcie... Czemu S nie nie D???

Ja mam DSG i tez jeżdżę głównie w trybie S. Niestety normy UE spowodowały lag i jak najszybsze wbijanie jak najwyższego biegu w tej skrzyni i diametralnie lepiej auto jedzie w trybie S. Planuje u siebie zrobić program silnika i skrzyni i to powinno pomoc. Tyle ze ja mam TSI a [mention]Tomii [/mention]TDI wiec lepiej od dołu ciągnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavią z 2-litrową benzyną z 4x4 i DSG nie idzie solo i na pusto normalnie jechać na D. Biegi zmienia poniżej 2000, więc obroty na wyższym biegu lecą do ok. 1400. Muł i pali jak smok, trudni jest jeździć normalnie i oszczędnie. Jest eko w papierach. Z cepą nie widzę jazdy na D, rowniez dieslem, zarzynanie napędu (DSG ma sprzęgła i dwumasę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mirmar napisał:

@Tomii mam pytanie niezwiązane z nowa przyczepą, ale zauważyłem na filmiku gdzie masz już Sharana, ze jeżdżąc z przyczepą skrzynie masz ustawioną w trybie Sport. No chyba, ze w ogóle jeździsz cały czas w Sporcie... Czemu S nie nie D???

O ile solo zazwyczaj jeżdżę na D i zamulam, o tyle przy jeździe z przyczepą jazda na D to jakieś nieporozumienie. Zbyt wcześnie wbija biegi i człowiek ma wrażenie że zarżnie auto zbyt niskimi obrotami.
W trybie S denerwuje mnie tylko zbyt mocne kręcenie na 2 biegu, więc często wspomagam się łopatkami, i wcześniej wrzucam 3.
Paradoksalnie mam wrażenie że przy większej przyczepie, skrzynia lepiej dobiera biegi, przy lekkim pojawieniu się pochyłości szybciej redukuje na piątkę. Z Fendtem częściej musiałem zredukować łopatką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na D, choć potwierdzam, ze DSG zmienia biegi szybko. Mam TDI i jeżdżąc solo to po zmianie mam ok 1100-1200 obrotów, no ale jednak jeżdżąc z przyczepą biegi zmienia dużo później, choć potwierdzam, że którąś zmianę (być może z 2 na 3) robi za wcześnie. Jak będę jechał z cepą to przyjrzę się dokładniej tematowi i różnic między D a S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie słyszałem że podłączenie przyczepy w oryginalnym haku powoduje że zmienia się charakterystyka pracy skrzyni ale to chyba nie prawda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczułem zmiany charakterystyki pracy silnika. Na D z przyczepą jeździć się nie da. Ja jestem umówiony na przeprogramowanie skrzyni bo fabryczne nastawy są tylko i wyłącznie pod papierowe eko normy. Tryb S u mnie rozwiązuje problem tylko połowicznie. Nie schodzi już na tak niskie obroty jak na D ale przy prędkości przelotowej 90-100 bez przerwy żongluje między 6-7-6-7. 4-5 zmian na minutę, można oszaleć niekiedy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dudek_t napisał:

Nie odczułem zmiany charakterystyki pracy silnika. Na D z przyczepą jeździć się nie da. Ja jestem umówiony na przeprogramowanie skrzyni bo fabryczne nastawy są tylko i wyłącznie pod papierowe eko normy. Tryb S u mnie rozwiązuje problem tylko połowicznie. Nie schodzi już na tak niskie obroty jak na D ale przy prędkości przelotowej 90-100 bez przerwy żongluje między 6-7-6-7. 4-5 zmian na minutę, można oszaleć niekiedy :D

I właśnie dlatego też mocno myślę nad programem silnika + skrzynia. Wtedy powinna być bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2]Tomii[/mention] zwróć uwagę na wycięcie półki pod komin w szafie. U mnie drapała  podczas jazdy o rurę i musiałem docinać. 

W Sudwindzie za półką jest jeszcze pozioma deska i za tą deską dopiero idzie rura od ogrzewania. Rura w ogóle nie ma jak się stykać z tą półka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jacek00 napisał:

W Sudwindzie za półką jest jeszcze pozioma deska i za tą deską dopiero idzie rura od ogrzewania. Rura w ogóle nie ma jak się stykać z tą półka.

 

Chodziło mi o rurę do komina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.