Skocz do zawartości

Hobby 460 Prestige 2004r - Pierwszy zakup

AmdSerV

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Na wstępie witam wszystkich. Zdecydowałem że w tym roku dołączę z rodziną 2+2 do tego zacnego grona Karawaningu jako że do tej pory nie miałem większej styczności z tematem pozatym że widziałem kilka przyczep na campingach moja wiedza jest tylko czysto teoretyczna :)

Upatrzyłem sobie taki okaz

https://www.olx.pl/d/oferta/hobby-460-prestige-2004r-przedsionek-izabela-CID5-IDOz6Td.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/hobby-495-mover-markiza-CID5-IDJHdF7.html?reason=observed_ad

https://www.otomoto.pl/oferta/caravelair-ambiance-style-486-klima-6-osobnamiot-isabella-dmc-1250-ID6EydhM.html

Oczywiście szukam czegoś na prawo jazdy kategorii B Auto 2100 DMC + Budka = 3500 DMC (tu też mam pytanie czy prawidłowo to rozumuje)

W związku z czym mam kilka pytań

jak to się ma do ceny, jakości, rocznika, warto czy nie warto ?

No i oczywiście poza stanem techniczny czyli opony podwozie stan wnętrza, okien, uszczelnień i ogólnego działania sprzętów typu piec, lodówka, pompa wody na co zwrócić uwage.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i tak jak napisałem to moje początki wiec może o coś jeszcze powinienem zapytać.

Doradźcie coś bo bieda będzie :)

Edytowane przez AmdSerV (wyświetl historię edycji)

Na razie sobie na chłodno przeglądaj ogłoszenia, porównuj wyposażenia, ceny itp. Jak coś interesującego znajdziesz blisko, to jedź obejrzeć. Ale bez nastawienia się na kupno. Po prostu musisz trochę pooglądać treningowo. Teraz są trudne czasy na zakup przyczepy i jest przez to wielu nieuczciwych sprzedawców, jak również stan techniczny przyczep pozostawia dużo do życzenia. Według powiedzenie "każda potwora znajdzie swojego amatora". Przekładając na przyczepy to i tak ktoś to kupi. 

Poczytaj też wątki z forum w dziale FAQ. Tam są porady dotyczące kupna jak i wieli innych przydatnych tematów. 

PS. Trochę późno zaczynasz. Jak byś jesienią się trochę "wyedukował" w temacie to teraz już byś coś konkretnego mógł kupić. Lepiej się nie śpieszyć. 

W hobby z tych lat trzeba szczególnie patrzeć na parapet wewnetrzny z przodu przyczepy... to miejsce gdzie one lubią gnić. Poza tym trzeba sprawdzić podwozie w rogach... to też słabe ich punkty.
Mam taką 495UL i uklad super (każde z dzieci ma swoją przestrzeń).
Co do mas to dobrze liczysz... Mam podobne dmc samochodu 2120kg i przyczepa 1350kg...Jestem na styk prawie.
Na szczęście 495 ma masę własną 1040kg...więc nawet po wrzuceniu movera, namiotu, butli.... i reszty gratów i jedzenia...mieszczę się w wadze.
Przy oględzinach lepiej poszukać kogoś kto cokolwiek się zna... jest dużo naprawianych egzemplarzy, a nowicjusz nie pozna różnic.
Powodzenia.