Skocz do zawartości

Podłączenie przetwornicy pod główne wejście 230w


ForestGump91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukałem na forum oraz u wujka google lecz odpowiedzi nie znalazłem. 

Czy jest możliwość podłączenia przetwornicy bezpośrednio do głównego wejścia tego zewnętrznego na 230w ? 

Wiadomo że instalacja standardowa czyli Panele- regulator - akumulator- przetwornica i wtedy ten prąd przekazać na te główną wtyczkę kempingu.

Edytowane przez ForestGump91 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

25 minut temu, ForestGump91 napisał:

Czy jest możliwość podłączenia przetwornicy bezpośrednio do głównego wejścia tego zewnętrznego na 230w ? 

Oczywiście - przetwornicę 230V AC na 12V DC jak najbardziej

27 minut temu, ForestGump91 napisał:

ten prąd przekazać na te główną wtyczkę kempingu

Chcesz zasilić z solarów całe pole kempingowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrowin napisał:
3 godziny temu, ForestGump91 napisał:

Czy jest możliwość podłączenia przetwornicy bezpośrednio do głównego wejścia tego zewnętrznego na 230w ? 

Oczywiście - przetwornicę 230V AC na 12V DC jak najbardziej

chyba chodzi o przetwornicę 12V DC na 230V AC

wtedy można np. tak

image.thumb.png.520e0b1128c633a35d7d82f0966a19b8.png

1 minutę temu, marekrudz napisał:

Słabo szukałeś

dokładnie ;)

na forum wielokrotnie wałkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marekrudz napisał:

Słabo szukałeś

Zerknij na schemat z poniższego wpisu

Tylko te automatyczne szybko siadają lepiej zastosować ręczy przełącznik

co masz na myśli pisząc ręczny czy automatyczny? myślisz o przełączniku 230 na 12v?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego zdania wynika że chcesz mieć 230 v ciągle niezależnie czy jest to z przetwornicy czy z sieci pola kempingowego.

Wkładasz wtyczkę zasilającą z pola kempingowego automat przełącza na zasilanie z sieci.

Wyciągasz wtyczkę zasilająca z pola kempingowego, automat przełącza i daje zasilanie 230 v z przetwornicy.

Natomiast ręczy przełącznik musisz wtedy pamiętać zasilanie z sieci zasilanie z przetwornicy i ręcznie przełączać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marekrudz napisał:

Z twojego zdania wynika że chcesz mieć 230 v ciągle niezależnie czy jest to z przetwornicy czy z sieci pola kempingowego.

 

tak właśnie chce być niezależny jeśli chodzi o prąd

6 godzin temu, marekrudz napisał:

Wkładasz wtyczkę zasilającą z pola kempingowego automat przełącza na zasilanie z sieci.

Wyciągasz wtyczkę zasilająca z pola kempingowego, automat przełącza i daje zasilanie 230 v z przetwornicy.

Natomiast ręczy przełącznik musisz wtedy pamiętać zasilanie z sieci zasilanie z przetwornicy i ręcznie przełączać

ok rozumiem co chcesz mi powiedzieć i już gdzieś widziałem taki przełącznik ale co może się stać po zamianie zasilania z kempingu czy z paneli?

skoro instalacja

panel-regulator- akumulator- przetwornica- zewnętrzna wtyczka zasilającej kemping-

to będzie to połączenie gdzie nie potrzebuje prądu z sieci kempingowej, więc wydaje mi się że jeśli wyciągne przewód łączący przetwornice a zewnętrzne gniazdko kempingu i podłącze przewód z sieci kempingowej do zewnętrznego gniazdka kempingu to co może się stać?? skoro nie będzie jakiegokolwiek połączenia z siecią Paneli więc po co ten wyłącznik w takim razie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma wyglądać instalacja niezależna od sieci która jest na polu kempingowym

 

Bez tytułu.jpg

w przypadku gdy nie będę chciał prądu z paneli to wyjmę tylko przewód tak jak pisalem wyżej który jest między przetwornicą a wtyczką (zaznaczone na obrazku)

potem pod wtyczkę zewnętrzną podpinam prąd z pola kempingowego i nie potrzebuje żadnego wyłącznika skoro jedna instalacja z drugą nie ma nic wspólnego,

chyba że się mylę to proszę mnie poprawić

2.jpg

Edytowane przez ForestGump91 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyko jedno ale:

Jeżeli akumulator jest podłączony tylko i wyłącznie do regulatora i przetwornicy i nie ma innego akumulatora w przyczepie to możesz 230V z przetwornicy wtyknąć do wejścia w przyczepie.

inaczej odradzałbym ze względu na to iż nie tylko w takim układzie zasilanie są odbiorniki 230, ale również akumulator tzw bazowy (oryginalny) który dla całej instalacji przyczepy jest źródłem, a po 12V nie tylko są zasilane "światełka" ale cała automatyka urządzeń (lodówka, grzanie wody, piec itp). Więc czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek4791 napisał:

inaczej odradzałbym ze względu na to iż nie tylko w takim układzie zasilanie są odbiorniki 230, ale również akumulator tzw bazowy (oryginalny) który dla całej instalacji przyczepy jest źródłem, a po 12V nie tylko są zasilane "światełka" ale cała automatyka urządzeń (lodówka, grzanie wody, piec itp). Więc czy to ma sens?

Wydaje mi się że chyba ma to sens,

lodówka i tak będzie chodzić na gaz, no chyba że będę na polu kempingowym i nie będę chciał korzystać z solara to pójdzie na 230v

światło w środku i  telewizor - będzie przetworzone przez przetwornice na 230 lub pójdzie z sieci z kempingu

ładowarka do telefonów i laptopa oraz lodówka turystyczna pójdzie prosto z regulatora przez zapalniczki do ładowania 12v

wydaje mi się ze ma to sens jak pisałem wyżej ponieważ nie będę musiał kłaść nowej instalacji pod tv ponieważ w obecnej chwili jej nie ma tylko wepnę się pod obecną instalacje stosując krótki odcinek kabla i zakładając listwe pod tv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ForestGump91 napisał:

tak ma wyglądać instalacja niezależna od sieci która jest na polu kempingowym

 

Bez tytułu.jpg

w przypadku gdy nie będę chciał prądu z paneli to wyjmę tylko przewód tak jak pisalem wyżej który jest między przetwornicą a wtyczką (zaznaczone na obrazku)

potem pod wtyczkę zewnętrzną podpinam prąd z pola kempingowego i nie potrzebuje żadnego wyłącznika skoro jedna instalacja z drugą nie ma nic wspólnego,

chyba że się mylę to proszę mnie poprawić

2.jpg

Nie masz elektrobloku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam wydaje mi się że pod jeden panel sterowania(taki jak na zdjęciu) Rozgałęźnik zapalniczki oraz Metrowy pasek łed opłaca się montować elektroblock? 

Może się myle bo to tylko tak mi się wydaje ale z tego co czytałem w internecie montuje się go pod duzo bardziej skomplikowane instalacje.

 

 

IMG_20220401_135528.jpg

IMG_20220401_135619.jpg

Edytowane przez ForestGump91 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.