Skocz do zawartości

Austria - ciekawe campingi


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

niebawem wybieram się na południe - konkretnie do Włoch - chciałbym w drodze powrotnej zatrzymać się na 2-3 noce w Austrii, macie może jakieś swoje znane miejsca, które warto odwiedzić?

trasa którą będę jechał: Villach, Klagenfurt, Graz, Wien, Poysdorf

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo Villach jest sporo ciekawych kempingow nad ichniejszymi jeziorami w okolicy.

My bylismy w zeszlym roku z kmachacz-kami na kempingu Burgstaller - troche trzeba zboczyc z trasy do Wloch, ale wrazenia niezapomniane.

Wbij w wyszukarke na forum, gdzies jest nasza relacja i zdjecia z tego kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wszystkie wielkie jeziora sa piekne i napewno warte odwiedzenia

proponuje odwiedzic w drodze powrotnej klagenfurt a w nim minimundus(miniaturki znanych budowli na swiecie-okolo 3 godz-wstep jakies 10e-sorki nie pamietam)a obok sa campingi

proponuje tu Google earth-jak poznasz je lepiej to fajne do planowania urlopu,albo ja hehehe skype-andiat1-mysle tu o austri

 

fajnego urlopu i jak jedziesz kolo jezior w alpah to zjezdzaj i wypij kawke z widokiem na nie bo sa warte tego-ten klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podczepię się pod temat, aby nie rozpoczynać nowego.

Czy dobrze rozumiem ten przepis, że jeśli mam przyczepę cięższą od 750 kg to kategoria B prawa jazdy mi nie wystarczy na drogach w Austrii?

 

"Do prowadzenia pojazdu uprawnione są tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Kategoria B prawa jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdu o dmc do 3500 kg w tym przyczepa do 750 kg."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat, aby nie rozpoczynać nowego.

Czy dobrze rozumiem ten przepis, że jeśli mam przyczepę cięższą od 750 kg to kategoria B prawa jazdy mi nie wystarczy na drogach w Austrii?

 

"Do prowadzenia pojazdu uprawnione są tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Kategoria B prawa jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdu o dmc do 3500 kg w tym przyczepa do 750 kg."

Cofam pytanie, znalazłem odpowiedź. Przepraszam za zaśmiecanie. Samemu sobie :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mge polecic Camping"Ossiachersee"jest nie za duzy,nie drogi,nad samym jeziorem.Nie zapomniane widoki,i dla kazdego cos:wedrowki,rower wszystkie sporty wodne grzyby itd.zaleta jest tez ze lerzy 2 Km.od autostrady przy Villach.

 

 

masz racje jest to urocze miejsce i fajne jeziorko

a czy byles w ossiach przy kosciele zobaczyc grob polskiego krola ,potem zejsc nad jezioro

na piwko i ten piekny kasztan no i widoczek mmmmmniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podczepię się pod temat, aby nie rozpoczynać nowego.

Czy dobrze rozumiem ten przepis, że jeśli mam przyczepę cięższą od 750 kg to kategoria B prawa jazdy mi nie wystarczy na drogach w Austrii?

 

"Do prowadzenia pojazdu uprawnione są tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Kategoria B prawa jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdu o dmc do 3500 kg w tym przyczepa do 750 kg."

 

Wystraszył mnie ten post. Tym bardziej, że info tej treści wisi na portalu http://podroze.auto-swiat.pl/kraj/austria/  , wpis na AutoSwiat.pl jest z 18.05.2012r. :czerwona: za brak zaktualizowanych danych.

 

Jak podaje OAMTC ( http://www.oeamtc.at/?id=2500%2C1119338%2C%2C#knot:0 ) od 19.01.2013 zaczeła obowiązywać Dyrektywa Unijna, ta sama co w PL ( http://www.karawaning.pl/artyku%C5%82y/inne/nowa-ustawa-o-kieruj%C4%85cych-pojazdami.aspx ), ufffff, po kilkugodzinnym nocnym badaniu sprawy odetchnąłem z ulgą :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie i Panie mam pytanie czy ktoś korzystał z tego kempingu https://maps.google.pl/maps?q=Kaiserm%C3%BClendamm+119+wien&hl=pl&ie=UTF8&ll=48.209853,16.44767&spn=0.003332,0.004093&sll=50.213675,19.00719&sspn=0.289564,0.523911&t=h&hnear=Am+Kaiserm%C3%BChlendamm+119,+Donaustadt+1220+Wien,+Austria&z=18 leży prawie w centrum Wiednia i mam zamiar go zwiedzić czy warto tam się zatrzymać czy może macie coś lepszego ,dodam że zamierzam tam spędzić weekend majowy 2 lub 3 noce

Edytowane przez stasiu1971 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mam pytanie czy ktoś korzystał z tego kempingu https://maps.google.pl/maps?q=Kaiserm%C3%BClendamm+119+wien&hl=pl&ie=UTF8&ll=48.209853,16.44767&spn=0.003332,0.004093&sll=50.213675,19.00719&sspn=0.289564,0.523911&t=h&hnear=Am+Kaiserm%C3%BChlendamm+119,+Donaustadt+1220+Wien,+Austria&z=18 leży prawie w centrum Wiednia i mam zamiar go zwiedzić czy warto tam się zatrzymać czy może macie coś lepszego ,dodam że zamierzam tam spędzić weekend majowy 2 lub 3 noce

 

sądząc z mapy, to lokalizacja jest koszmarna.... my nocowaliśmy w okolicach Wiednia tutaj: http://www.camping-traisen.at/ ale to było w drodze powrotnej z CRO.

 

Jest jakaś tam odległość od miasta ale za to cisza i spokój. Kemping sprawdzony, mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My będąc w Wiedniu zawsze korzystamy z kempingu Camping Wien Süd.

Dojazd bezproblemowy z autostrady A23. Na kempingu nie czuć wielkomiejskiego zgiełku. Jest spokojnie i cicho, pomimo zawsze sporej ilości osób.

Do centrum można dostać się w kilka - kilkanaście minut wprzód za pomocą autobusu a potem przesiadając się na metro.

Niestety ten kemping otwarty jest dopiero od 1 czerwca.

W twoim terminie otwarty jest kemping Wien West i linkowany przez Ciebie Aktiv Camping Neue Donau.

Myślę, że śmiało możesz skorzystać z jednego albo drugiego a Wiedeń to cudowne miasto, na które jeden weekend (nawet długi) to stanowczo za mało.

 

Jak potrzebujesz jakichś podpowiedzi co do samego Wiednia to pytaj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mam pytanie czy ktoś korzystał z tego kempingu , leży prawie w centrum Wiednia i mam zamiar go zwiedzić czy warto tam się zatrzymać czy może macie coś lepszego ,dodam że zamierzam tam spędzić weekend majowy 2 lub 3 noce

Niestety nie byłem tam,ale gdybym chciał zwiedzać Wiedeń to w ciemno bym go wybrał,jak powiedziałeś jest prawie w centrum i to jest jego zaleta.

2,3 dni to znaczy ,że na samym kempingu będziesz tylko nocował więc pobliska droga a właściwie drogi i linia kolejowa nie będzie Ci przeszkadzała,a otaczające drzewa kemping,powinny wygłuszyć odgłosy otoczenia.

I jeszcze jedna zaleta,oczywiście moim zdaniem.........aby zwiedzać Wiedeń nie trzeba tułać się swoim samochodem i szukać parkingów,a wiemy jak ciężko zaparkować w centrum miasta np.w samo południe.........wystarczy skorzystać z komunikacji miejskiej,która na pewno jest tuż obok kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stasiu1971

O la, la ... brawo [gazirek] polecam całą wypowiedż Stasiowi

... wystarczy skorzystać z komunikacji miejskiej,która na pewno jest tuż obok kempingu. < i o to chodzi

 

Moje uzupełnienie do wpisu [gazirka]:

1. dojście pieszo  < do stacji metra (Donaustadtbrücke) ~ 900 m, 11 min

2. dojazd < ustawiłem na Pasohlavky kemping Merkur,

jak oddalisz będzie całość (z Katowic do kempingu)... czekaj.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Kemping Merkur od wielu lat był naszym miejscem do odpoczynku jadąc na urlop i wracając.

Tak tankowaliśmy jadąc na urlop i wracając.

N48,92246, E16,55041 < paliwo >  48,92471, 16,54775  więcej...

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za wypowiedzi w temacie , wybiorę kemping o którym pisałem bo tak jak zauważył kolega "gazirek" na kempingu tylko będę  nocował bo pozostały czas spędze na zwiedzaniu Wiednia

Ps: moze ktoś jest też chetny na zwiedzanie

Edytowane przez stasiu1971 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.