Skocz do zawartości

Bojler gazowy Carver Cascade 2


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie dostaniesz oryginalnego zaworu ,to podobną funkcję spełni zawór zwrotny na pompce zatapialnej.Wtedy pozostanie tylko zaślepienie otworu po oryginalnym zaworze.W temacie korka spustowego najlepiej będzie zaatakować tokarza, trzeba go tylko przywieźć,niech sobie sam zmierzy szerokość gwintu.Można by ten korek wytoczyć z tworzywa lub z mosiądzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wielkie dzięki, porozglądałem się trochę i ten zaworek jest wkręcany w obudowę bojlera . niestety przy próbie odkręcenia nie przeżył i pękł.

Na ebay-u zaworek kosztuje ok 10 funtów . Wysłałem zapytanie do przedstawiaciela trumy na polskę i czekam na odpowiedź .

 

Ten zawór to od zimnej czy ciepłej wody ?bo jest różnica w sposobie działania od zimnej wpuszcza wodę a od ciepłej wypuszcza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

właśnie wymontowałem taki sam podgrzewacz ze swojej pierwszej przyczepy i między tym cylindrem a resztą podgrzewacza jest szczelina czy to może być efektem nie spuszczenia wody jeśli tak to jzkim sposobem i czy wydłużenie gwintu załatwi sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wymontowałem taki sam podgrzewacz ze swojej pierwszej przyczepy i między tym cylindrem a resztą podgrzewacza jest szczelina czy to może być efektem nie spuszczenia wody jeśli tak to jzkim sposobem i czy wydłużenie gwintu załatwi sprawę?

 

Witam - masz na myśli szczelinę tam gdzie występuje orig między bębnem metalowym a obudową aluminiową? jeśli tak to może zrobić się owal po rozmrożeniu ,gdy się nie spuści wody na zimę.

 

Pozdro,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam przyczepę typ ADRIA FORMA kupiłem bez podgrzewacza wody .Dokupiłem i mam mały problem podgrzewacz posiada dwa wejścia .jak mam podłączyć dopływ wody na dolny - czy górny króciec. Zaznaczam że jest to typowe urządzenie na gaz

 

 

Witam - tak jak napisał mesert zimna na dole-jeżeli to jest boyler Cascade - a zresztą nie powinno być inaczej przy innych.

A najlepiej to sprawdzić w ten sposób: ponieważ te wyjścia są jednocześnie zaworami zwrotnymi ,i tak do zimnej wody on ma zadanie wodę wpuszczać (pompowaną przez pompę) a nie wypuszczać.Natomiast przy zaworze do ciepłej wody odwrotnie.Można to sprawdzić na zasadzie wdmuchnięcia lub zassania i będzie wszystko wiadomo.

Na wężu zimnej wody powinien być trójnik rozdzielający wodę do bolera i na krany.Także na tym wężu pomiędzy pompą a tym trójnikiem powinien być wyłącznik ciśnieniowy - którym regulujesz ciśnienie w zbiorniku i w kranach (on załącza i wyłącza pompę zależnie od ciśnienia).

 

Pozdro,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

panowie elektrycy,elektronicy - proszę o radę lub pomoc .

Chodzi o palnik do bolera cascade 2 carver.

Nie mam iskry przy palniku - naładowałem akumulator ,zaskoczyła wszystko było w porządku.Po kilku dniach znowu to samo ,gdzie po chwili znowu była - by teraz na zawsze przestać.

Nic nie pomaga - wymieniłem oba scalaki jak krzys293 i nic.

Po podłączeniu na wejściu jest 12.75W-przed cewką (generatorem)10.65W,nie wiem czy tak ma być . Wpadłem na pomysł by sprawdzić samą cewkę dałem bezpośrednio napięcie na cewkę i iskry dalej nie ma.Wobec powyższego może to być padnięta cewka?

Przyznaję,że jestem laikiem udaje mi się coś naprawić drogą dedukcji lub przez przypadek... :mlot:

 

Przesyłam fotki : może ,ktoś wie gdzie lub jak zdobyć tą cewkę lub kupić całe urządzenie czyli palnik+skrzynkę z załącznikiem ,myślę,że kabel to będzie pasował.

 

 

Ja mam tak w piecyku.

Daj 12V bezpośrednio na cewkę i czekaj nawet 10 min.

Mi jak piecyk nie pali , podpinam na krótko i czekam.

Raz po minucie jest iskra raz po pięciu , a raz po dziesięciu min.

Potem działa , a po dłuższej (kilka dni) przerwie znowu nie.

 

 

Witam panowie doszedłem do celu i uruchomiłem bojler - j e s t i s k r a . A było tak banalne - dokładnie dzisiaj miałem rozbierać tą cewkę - iskrownik - bo tam upatrywałem uszkodzenie.Ale coś mnie tknęło i przeczyściłem styki nad cewką ,która włącza i zamyka gaz.Są tam takie styki do termo wyłącznika.Po przeczyszczeniu żyletką podłączyłem i o dziwo zaczęło cykać --- iskra.

 

Taka mała rzecz a cieszy :winner:

Może ktoś ma podobny problem - a wiem ,że miał Trafko

 

Pozdro,,,,,,,,:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam i odgrzeję trochę temat, mianowicie interesuje mnie wyjście z bojlera ciepłej wody, jaki jest to króciec bo mój się rozleciał i nie mogę nawet namierzyć jaki był tam gwint. zostały dwa kawałki ten w wężu i ten w obudowie bojlera. może ktoś z was rozbierał ten bojler i przypadkiem zrobił fotkę tego króćca. czytałem że jest w nim zawór zwrotny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i odgrzeję trochę temat, mianowicie interesuje mnie wyjście z bojlera ciepłej wody, jaki jest to króciec bo mój się rozleciał i nie mogę nawet namierzyć jaki był tam gwint. zostały dwa kawałki ten w wężu i ten w obudowie bojlera. może ktoś z was rozbierał ten bojler i przypadkiem zrobił fotkę tego króćca. czytałem że jest w nim zawór zwrotny ?

 

Witam - ja ten zawór regenerowałem w zeszłym roku szwagrowi.Złamał mu się na gwincie tak,że gwint został w bojlerze.To co zostało nagwintowałem i wkręciłem na silikonie gumowym .Nie było miejsca na zbyt długi gwint ale wystarczyło by utrzymać szczelność i jest OK(był to gwint chyba 16) ale dam sobie ucić głwy..U ciebie jest jeszcze druga strona podobno rozwalona.Jak obudowa nie jest popękana tylko wyskoczyła końcówka to może da się uratować.Ja w tym tygodniu robiłem to siebie lała się woda ,myślałem,że z bojlera a tu spod oringu gumowego.Bo tam ta końcówka jest odkręcana a w niej jest sprężynka w niej plastikowa przesuwka a na jej końcu oring gumowy ,który właśnie zamyka powrót wody do bojlera i dopiero wkręcana końcówka na którą nakładasz węża.Ja wywaliłem ten oring i skręciłem to na gumowym silikonie i jest OK.

 

Teraz jak to wszystko u Ciebie zawiedzie i nie da się naprawić lub będziesz miał kłopot z naprawą.Możesz kupić taki zawór ja chyba dwa lata temu widziałem na półce Elcamp Kraków - jest tam sklep internetowy ,możesz zadzwonić i popytać .Lub kupić zawór http://www.sklep.elc...il-schlauc.html - i( dać go na węża) w miejsce tego zaworu wkręcić nagwintowaną końcówkę np.plastikową na nią kawałek węża do niego przepływowy zawór i znowu węża i powinno być OK.

 

pozdro,,,,,,

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że to może spasować tylko gwint musi być M16.Jak taki jest to OK.Wtedy dokup ten zaworek do wody jednokierunkowy ,który Ci wysłałem i powinno być OK.

Gdyby to nie pasowało znajdź kawałek rurki plastikowej grubościennej na której można by zrobić gwint narzynką M16-ja tak robiłem i wkręcałem na silikonie gumowym by uszczelnić i będzie też OK.

 

 

pozdro,,,,,,,,,pifo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten zaworek znajduje się na zimnej wodzie a ten nie cieknie, sugerujesz żeby profilaktycznie wymienić też ten króciec?

znalazłem już końcówkę teflonową na węża i jest też miejsce na przegwintowanie, jeśli ten króciec z aukcji nie spasuje to jutro biorę się za gwintowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten zaworek znajduje się na zimnej wodzie a ten nie cieknie, sugerujesz żeby profilaktycznie wymienić też ten króciec?

znalazłem już końcówkę teflonową na węża i jest też miejsce na przegwintowanie, jeśli ten króciec z aukcji nie spasuje to jutro biorę się za gwintowanie.

 

Przecież na wyjściu z bojlera ciepłej wody powinien być taki sam zaworek zwrotny jedno-kierunkowy odwrotnie działający do zaworka zimnej wody.Ma za zadanie niedopuszczenia do powrotu wody do bojlera. Dlatego ten zaworek z Elcampa możesz założyć do ciepłej jak i zimnej wody - zależnie jak go zamontujesz na wężu.Ważne jest tylko zrobić ten króciec przy bojlerze by można założyć kawałek węża zaworek i dalej wąż docelowo....

pozdro,,,,,,waytogo.gif

 

<div>Chyba,że ten zaworek uszkodzony zregenerujesz wg mojego opisu?.Bo zrozumiałem,że ten zaworek rozwalił sie.?</div>

Edytowane przez cyryl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wężu oc ciepłej i przy bojlerze ie ma zaworka tylko sam króciec. nie do końca bym się zgodził z zastosowaniem zaworka na ciepłej wodzie. dlaczego woda nie może se cofać do bojlera? jak spuścić wodę z instalacji ciepłej wody na zimę jeśli był by taki zaworek? wydaje mi się że zaworek jest potrzebny tylko na wejściu do bojlery by nie dopuścić do opróżnienia grawitacyjnie bojlera. tak to sobie wykombinowałem.

te króćce na allegro wyglądają na właśnie tego typu gwint się zgadza a jak będzie to zobaczę jak przyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.