Skocz do zawartości

Bojler gazowy Carver Cascade 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - ja to gdzieś kiedyś opisywałem podając adres ,telefon a także rozmiar tego oringa.

W Googlach wpisz- lozyska lublin tam chyba drugi temat tam gdzie jest

 

Witam - ja to gdzieś kiedyś opisywałem podając adres ,telefon a także rozmiar tego oringa.

W Googlach wpisz- lozyska lublin tam chyba drugi temat tam gdzie jest hurtownia łożysk ABS ja u nich zamawiałem .Wejdź w temat uszczelniacze.Jak dobrze pamiętam to chyba obwód 17,5 a średnica na pewno 0,3mm ,i brałem też ten mały pod nakrętkę - ja dawałem stary a na niego ten nowy i jest OK.Ale nie pamiętam rozmiaru.Koszt dużego oringu ok.6,60.mały 0,80 zł.a dostawa 15zł.Weź sobie po dwie sztuki będziesz miał w zapasie.Zamawiałem telefonicznie.

 

pozdro.

ZNALAZŁEM MASZ TERAZ WSZYSTKO - działaj

Tak dobrze myślisz :bukiet: grubość tego oringu to 0.3 cm = 3 mm, lub 0,4 cm = 4mm. :biwak:

Jak nie będzie to spróbuje z polecenia w sklepie co mi dał wotar tam jest w wykazie oring 170x3.0,170x4.0

:bukiet: pozdrowienia

 

[ Dodano: Sro 07 Kwi, 2010 10:59 ]

mesert, faktycznie.

W takim razie cyryl , dobierz z katalogu np.: http://www.abs.lubli...kat.oringi.html i jeśli nie będzie od ręki w sklepie - sprowadzą.

 

dzięki wotar oringi będą na początku przyszłego tygodnia ten duży 170x3.0mm koszt 6zł i mały zamykający - pod nakrętkę 15x4.0 mm koszt 50gr a przesyłka pocztą 15 zł.Zamyka się to kwotą 21.50zł. Oni mają jeszcze łożyska .

Wystarczy w GOGLACH wpisać E łożyska Lublin.

Jeszcze raz dzięki w o t a r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mój problem z bojlerem Carver Cascade 2 jest deczko inny. Otóż zainstalowałem w swoim ABI MARAUDER 380-2 taki sam bojler i działa mi super. Lecz mam pewien problem z kranem ciepła/zimna woda „London” kupiony na allegro. Otóż słabo miesza wodę. Najpierw leci zimna woda coraz szybciej by nagle poleciała gorąca. Nie ma takiego płynnego mieszania i przejścia od zimnej do cieplej wody. Czy to jest wina słabej jakości kranu czy też różnicy ciśnienia wody zimnej i ciepłej na wlocie kranu ? Cała instalacja zasilana jest pompka 50W i ciśnienie jest OK a nawet na plus. W mojej instalacji w pewnym miejscu woda się rozgałęzia na zimna do kranu i zimna do bojlera i dalej jako ciepła wraca do kranu. Ma więc dłuższa drogę, ok 6m i zbiornik 9l a także dodatkowe opory przepływu. Ciśnienie musi być mniejsze. Czyli na wlocie do kranu zimna woda ma większe ciśnienie niż ciepła. Czy zdławienie wody zimnej na wężu coś da i jak to ewentualnie zrobić ? A może problem jest jeszcze gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - nie mam doświadczenia z kranem typu LONDON ,gdyż mam dwa osobne kurki i tutaj nie mam problemu.U Ciebie wbrew temu co piszesz to powinno być odwrotnie powinna zimna woda wypierać ciepłą gdyż ciepła pokonuje większe opory bo idzie przez bojler.Może to być wina kranu albo spróbuj zmniejszyć ciśnienie w bojlerze poprzez regulacje wyłącznika ciśnieniowego-troszkę przekręć w lewo(odkręć).Może pomoże.

 

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cyryl.

 

Zgadza się, zimna wypiera ciepłą. Bedę próbował z tym zaworem ewentualnie z innym kranem. Założyłem tego LONDON'a bo nie chciałem wiercić drugiej dziury. Ale mam taki na dwa krany to też z nim sprawdzę.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek,a czy Twój problem nie bierze się z tego że masz długi odcinek przewodu do bojlera? Problem w tym że te przewody nie mają izolacji i dość szybko stygną. Siłą rzeczy ,przy dłuższym nieużywaniu kranu musisz upuścić pewną ilość chłodnej wody. Rodzaj kranu nie gra tu większej roli.Moja sugestia jest taka ;załóż otulinę na przewód ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem stygnięcia wody, gdyż woda gorąca jest, tylko ciężko ustawić kran aby była ciepła, odpowiednia do mycia. Tak jak pisałem dość szybko przechodzi od zimnej do gorącej. Tak na oko to 5 góra 10% zakresu ruchu pokrętła kranu sprawia że się miesza i jest ciepła, a reszta to zimna albo gorąca. Tak jak cyryl pisał, to raczej sprawa ciśnienia, myślę że się z tym uporam.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś może rozbierał takiego carvera ?, Czy kruciec w którym znajduje się zaworek zwrotny jest wkręcany do obudowy bojlera?

Niestety w moim bojlerku podcieka z tego krućca przy samej obudowie i nie wiem czy nie mam nadłamanej tej części.

Jeszcze jedno czy można gdzieś dostać korek spustowy do takiego bojlera.

Za wszelkie sugestie i pomoc będę wdzięczny.:) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja rozbierałem .Jeżeli podejrzewasz ,że Ci cieknie na zaworze zwrotnym możesz go odkręcić bez wyjmowania ,jeśli będziesz miał dostęp kluczem.Może cieknie pod uszczelką .Jak nie to może da się skleić.Najpierw trzeba odkręcić.

 

Przesyłam Ci temat gdzie znajdziesz fotki...

 

 

 

 

 

http://forum.karawan...ar-ciepla-woda/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, porozglądałem się trochę i ten zaworek jest wkręcany w obudowę bojlera . niestety przy próbie odkręcenia nie przeżył i pękł.

Na ebay-u zaworek kosztuje ok 10 funtów . Wysłałem zapytanie do przedstawiaciela trumy na polskę i czekam na odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.