Skocz do zawartości
archisan

Moskitiera - naprawa siatki

Rekomendowane odpowiedzi

archisan

Mam prośbe do forumowiczów, siatka jaką mam w moskitierze "zrobiła się" za wąska a brzegi są poszarpane i trzeba ją wymienić. Przy oknie jest rama z dwoma żaluzjami u góry zwijana siatka moskitiery, na dole zwijana zasłona. Czy ktoś z Was już taką operację przeprowadził? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy można stosować siatkę jak w moskitierach okiennych, czy też taką miękką jak w osłonie pawilonu (ale ta bedzie sie chyba strzępić) i czy w ogóle da się ją wymienić? :hop1: . Proszę o pomoc. Sprawdzałem forum ale znalazłem posty jedynie o żaluzjach nie zwijanych. Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wotar

Jeśli chodzi Ci o zwijaną moskitierę z okna przyczepy (elem. nr 2 z rys. na aukcji: http://www.allegro.pl/item675079428_komplet_plastikow_do_rolet_okiennych_kena.html ) to ostatnio robiłem taką wymianę. Kupiłem siatki ochronne do okien w Lidlu (ok. 10 zł za 2 szt. 130 x 150 cm); są cieńsze i delikatniejsze od oryginalnych, ale na kilka sezonów powinny wystarczyć. Grubsze widziałem w OBI, ale droższe (ok. 50 zł za 1 szt); efekt wymiany zależy od precyzji, ja robiłem tak:

1. odkręcenie prowadnic,

2. odkręcenie korpusu ze zwijaczami (u mnie moskitiera i zasłona są u góry),

3. demontaż uszkodzonej moskitiery,

4. zmierzenie długości starej siatki (szerokość mierzyłem z rozstawu prowadnic + wpuszczenie w prowadnicę),

5. przycięcie prostokąta siatki z zapasem ok. 2 x 2 cm na zaszycie zakładki; WAŻNE - ciąć bardzo ostrymi nożyczkami pomiędzy dwiema nitkami na całej długości,

6. słoneczny uśmiech :ok: do manualnej koleżanki z maszyną do szycia i zaszycie zakładki 2 cm (znów wzdłuż nitek) - wcześniej zaprasować (wzdłuż nitek :hop1: ) zakładkę i zafastrygować; zakładki są tylko na górze i na dole moskitiery i służą do mocowania na rolce i w dolnej belce; boki są "z cięcia",

7. zmontować moskitierę w odwrotnej kolejności do demontażu,

8. napiąć sprężynę zwijającą kręcąc osią z zewnątrz (kontrolnie rozwijać moskitierę sprawdzając czy dobrze się zwija,

9. zamontować całość.

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wotar

Do moderatora: poprawiłem poprzednią odpowiedź - tę można usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
paulos

Hello!

Ja zrobiłem tak samo jak wotar.

Siatkę jednak kupiłem w sklepie pasmanteryjnym, był to zwykły materiał na firanki ale bez wzorów. Materiał okazał się lepszy od typowych moskitier z obi ponieważ był grubszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
archisan

Tak chodzi mi o element nr 2. Dzięki za pomoc. Przystępuję do zakupów. Pozdrawiam. Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ciapas

Hej

Pytanie mam jak wykonać punkt 3? jak wyciągnąc profil w któy wsadzona jaest moskitiera? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kawa221

Ja mam problem z moskitierą w okienku dachowym. Matriał siatki się rozciągnął i przez to stał się węższy. Na skutek tego zrobiły się szpary po bokach i tamtędy włażą krwiopijcze wamirki oraz inne insekty. Konstrukcja tej roletki nie jest szczegulnie skomplikowana. Tylko gdzie znaleźć odpowiedni materiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ciapas

materiał dostaniesz w lidlu - czasem , i w marketach budowalnych - praktycznie zawsze. 

Ja mam jedynie problem z wyjęciem tego profilu do którego jest włożony jeden z końców moskitiery. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbyszek

witam,  może już był ten temat - w jaki sposób, jakim klejem  przykleić siatkę moskitiery w oknie dachowym.  Fabrycznie zapewne siatka  była / jest wgrzewana - wklejana  "na gorąco"  lub ultradźwiękami.  A jak to zrobić dobrze, trwale na lata ?  Macie swoje doświadczenia ? 

post-1811-0-99163400-1457874304_thumb.jpg

post-1811-0-18286300-1457874324_thumb.jpg

post-1811-0-99492800-1457874346_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciejkos

Ja u siebie kleiłem na taśmę dwustronną, ale wygląda to mało estetycznie i nie za dobrze się trzyma, ciężko jest to ładnie rozciągnąć. Twój post przypomniał mi, że miałem się tym zająć na wiosnę. Znajomy mówił mi, że w swoim domku holenderskim ma siatki metalowe. Przypuszczam, że taką łatwiej jest przyłapać tylko na narożnikach lub jakiś klej typu kropelka i się nie marszczy, dodatkowo łatwiej czyścić z kurzu. Myślałem o czymś takim-siatka pszczelarska aluminiowa http://allegro.pl/siatka-aluminiowa-pszczelarska-do-dennic-uli-100-i5684355223.html

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

witam,  może już był ten temat - w jaki sposób, jakim klejem  przykleić siatkę moskitiery w oknie dachowym.  Fabrycznie zapewne siatka  była / jest wgrzewana - wklejana  "na gorąco"  lub ultradźwiękami.  A jak to zrobić dobrze, trwale na lata ?  Macie swoje doświadczenia ? 

zrób sobie większa ramkę (cztery listewki) i na to napnij moskitierę (pineskami)

nałóż swoją ramkę na zdemontowane okno

delikatnie przyklej moskitierę na okno -jakiś dwuskładnikowy klej i dużo precyzji 

jak wyschnie to obcinasz i cieszysz się fabryczną moskitierą 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@Zbyszek >...  A jak to zrobić dobrze, trwale na lata ?

info       kontakt...

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Futer

Witam. Pozwolę sobie odgrzać temat gdyż nie znalazłem nigdzie jednoznacznej, konkretnej odpowiedzi :)

Sprawa dotyczy dokładnie tematu jak w tytule. 
Mam w swojej Abbey 9 okien plus 2 dachowe i w kilku z nich przydałoby się wymienić moskitiery - siatki są w formie rolet.

Chciałbym zapytać czy ma ktoś z Was jakiś sprawdzony patent, który zdaje egzamin. 

Zastanawiałem się na zwykłą moskitierą ciętą z metra np z Alle drogo ale obawiam się, że nie zwinie się na mechanizm bo jest grubsza niż fabrycznie montowany materiał, który swoją drogą wygląda jak zwykła firanka :) 

Będę wdzięczny za każdą informację bo weekend majowy za pasem, a bez moskitier życie jest delikatnie trudniejsze.

P.S. Za jakiś czas będę również potrzebował wymiany materiału rolet termicznych więc jeśli ktoś temat przerabiał również będę rad za info  :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

Siatka z allegro nawija się normalnie, weź z zapasem na przećwiczenie montażu i przycinaj równo po oczkach.
Chyba że weźmiesz metalową to się nie nawinie.
Rolet nie dłubałem dawno to nie podpowiem

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Futer

chris_66 Dzięki za szybką odpowiedź.    Mówisz, że nie będzie problemu ze zwijaniem... OK. 

Myślałem konkretnie o takiej http://allegro.pl/moskitiera-siatka-na-okno-150x180-rzep-owady-bia-i6785860224.html  bo tylko taka jest w białym kolorze. 

Ewentualnie Szara http://allegro.pl/siatka-na-metry-140cm-x-1m-do-moskitiery-ramka-i7174105538.html#thumb/2  .

Mam nadzieję, że zda to egzamin. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi