Skocz do zawartości

Pytanie o PFCC


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się nadrobić braki jak tylko potrafię. Będzie i fotka w przyszłości. Niestety z powodu wyjazdu kilka dni nie bedę kontrolował co się dzieje na forum, ale po powrocie z wielką przyjemnością i zainteresowaniem wrócę do Was. Być może przywiozę świeże wiadomości o turystyce caravaningowej w innych państwach: Słowacja, Czechy, Węgry, Chorwacja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...

Dobrze, że ktoś powrócił do tematu. We wcześniejszych postach było dużo krytyki na działalność PFCC. Z niektórymi się zgadzam, ale też nie do końca. Jestem członkiem Federacji od wielu lat. Na kontakty z nią nie narzekam. Jeżdżę na zloty organizowane przez nią i jestem w zasadzie zadowolony. Wcześniej otrzymywałem materiały pocztą, teraz dane dotyczące działalności są na stronie www. Koresponduję z PFCC elektronicznie, wiem jakie zloty będą i ile będą mnie kosztować w zależności od składu załogi. Zloty może i są drogie, ale to i tak taniej o około 30-40 % niż pobyt indywidualny na tym samym kempingu. Zloty najczęściej organizowane są na kempingach 1 lub 2 kategorii, choć raz , o ile pamiętam, zdarzyła się wpadka i zlot był na trójce. W programie takich zlotów są również zwiedzania, wycieczki, gry, zabawy, konkursy i to w większości bez żadnych dopłat. Udział w tych wszystkich imprezach jest całkowicie dobrowolny. To, że jestem członkiem PFCC, to, że płacę składkę roczną 35 zł, to mi się zwraca po kilku wyjazdach. Na wszystkich kempingach rekomendowanych przez federację mam minimalną zniżkę 10%. Dla przykładu podam, że tylko na jednym indywidualnym pobycie (13 dni nad morzem) zyskałem 65 zł. Może ich chwalę, ale też zdarzają wpadki. nie ma takiej instytucji, która by wszystkim dogodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;Kol.kotek52 , cieszy mnie Twój optymizm i Twoje szczęście,ale ja na kilkunastu , może na kilkudziesięciu kempingach pytałem o zniżki przysługujące członkom PFCC , to w najlepszym wypadku recepcjoiści byli zdziwieni moim pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wtrącę, jestem członkiemi PFCC (razem z 2 połową) od kliku lat. W 99 % kempingi rekomendowane są b.przyzwoite i spełniają podstawowe normy europejskie.(korzystamy tylko z takich) Zaden problem zostać członkiem tej organizacji (wszystko załatwi się przez internet) , a korzyści są wymierne.Popieram zdanie kotka.

Pobyt załogi (2osoby dorosłe) 10 dniowy na zlocie(organizowany przez PFCC) w ChorwacjiNOVALJA (miejscowość turystyczna na wyspie Pag) 520zł(opłata obejmuje

- pobyt załogi - ustawienie samochodu, przyczepy lub namiotu

- podłączenie energii elektrycznej

- darmowe napoje 22.06.2008

- opłata klimatyczna

- udział w programie

To jeden z przykładów.

Polecam. Co do kontaktów(z PFCC) polecam tylko telefoniczny.(nawet odbierają telefon). :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kempingach nie rekomendowanych lub nie ubiegających się o rekomendację zniżki PFCC nie są dostępne.

No tak,ale trudno planując wyjazd szukać takich tylko kempingów.

 

to tylko zalezy jaka kampingowa "siatke" ma w swojej ofercie dana organizacja, bardzo popularne sa Acsi-Card lub Camping Cheques w Europie, dziala to tez na zasadzie znizkowej .. jedyna dobra rzecza jest to ze nie wymaga zadnego wspol-czlonkowstwa. Przed wyjazdem wykupuje sie "talony" oplata 6 euronow za opracowanie. Talon ma wartosc 14 euronow i upowaznia do pobytu poza sezonem na kampingach wpisanych do danej organizacji.... aha jest to cena za plac, dwie osoby, prad i psa. Biorac pod uwage ze za pobyt na paro gwiazdkowym kempingu poza sezonem trzeba wydac ok 20 € to nieraz warto kierowac sie w podrozy wlasnie "siatka" takich kampingow a jest ich na tyle duzo ze zawsze jakis sie znajdzie w okolicy do ktorej chcemy jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Stary temat ale trochę odgrzeję po swoich, póki co krótkich doświadczeniach z caravaningiem. Rok temu kupiłem przyczepę i ruszyłem w Polskę potem Europę ale wcześniej starałem się trochę poczytać o tej formie turystyki bo ostatnie doświadczenia miałem z przełomu lat 80/90 kiedy z rodzicami jeździliśmy na wakacje Niewiadowka nad jezioro. Co myślę, otóż brakuje nam takich sprawnie działających organizacji caravaningowych, ale ten problem w Polsce dotyczy prawie wszystkich sfer życia, w których obywatele mający wspólne interesy nie organizują się w celu reprezentowania swoich spraw i wspólnego pomagania sobie. Leżą stowarzyszenia: turystyczne, sportowe, kulturalne, związki zawodowe itd. Ludzie mają niestety wykorzenione przez nasz system "wolnorynkowy" podejście do takich spraw. Takie organizacje jak PFCC są bardzo potrzebne ale powinny działać zupełnie inaczej tylko jestem przekonany obserwując inne tego typu stowarzyszenia, że nie ma komu tych zmian robić. Podejrzewam, że młodzi ludzie nie garna się do tego a ekipa siedząca we władzach im tego dodatkowo nie ułatwia. W takich miejscach panuje zazwyczaj przekonanie róbmy tak jak było zawsze i będzie ok. Niestety brak masowego zaktywizowania środowiska tylko to pogłębia. Fora internetowe choć są świetnym sposobem nieformalnego organizowania się ludzi nie zastąpią organizacji, która mogłaby formalnie powalczyć z męczącymi nas patologiami jak choćby viatollem na którego i słusznie wszyscy tu narzekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Vtam

Właśnie jestem na etapie ewentualnego przymierzania się do wstąpienia też do PFCC... w tym roku mamy za sobą pierwszy sezon carawaningowy i 3 z 4 pola namiotowe na których byliśmy były polecane przez PFCC i muszę przyznać, że były całkiem na poziomie.

Dużo jeżdżąc można wiele zyskać na zniżkach... ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji o wysokości tych zniżek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.09.2020 o 17:49, tvardy napisał:

Vtam

Właśnie jestem na etapie ewentualnego przymierzania się do wstąpienia też do PFCC... w tym roku mamy za sobą pierwszy sezon carawaningowy i 3 z 4 pola namiotowe na których byliśmy były polecane przez PFCC i muszę przyznać, że były całkiem na poziomie.

Dużo jeżdżąc można wiele zyskać na zniżkach... ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji o wysokości tych zniżek...

Niestety dobry obyczaj podawania przez kempingi, czy to w swoich cennikach, czy na stronie PFCC, czy honorują kartę PFCC lub inne i jak wysoki oferują rabat za to członkostwo, poszedł w zapomnienie.

Trzeba przed wyjazdem dzwonić i pytać o rabat dla członka PFCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.