Skocz do zawartości

Pytanie o PFCC


greyg

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając Wasze spostrzeżenia w 100 % z Wami się zgadzam. Szkoda tylko, że wszyscy patrzycie pod kątem własnej osoby. Zorganizować sobie wyjazd to żaden problem. Przygotować zlot dla 10 załóg to pestka. Każdy to potrafi i nie musi być "perfekcjonistą". My patrzymy globalnie. Jak miło jest się spotkać z przyjaciółmi z różnych części Polski. Jak przyjemnie wypić piwko i porozmawiać o wspólnym temacie jakim jest caravaning. Jak fajnie się pobawić przy muzyce wieczorami. Dzieci również cieszą się z przygotowywanych dla nich zabaw i gier. Jak przyjemnie co wekeend znaleźć się w innym miejscu Polski i coś nowego zobaczyć. Nikt z Was nie był harcerzem ? nikt nie jeździł na obozy, kolonie ? Co z Wami sie ludzie robi !!!! Wszyscy tylko sobie, sobie, sobie. Bo ja,ja,ja !

Ja kocham caravaning. Uprawiam tą formę turystyki od 7 roku życia ( na początku z rodzicami, od 12 lat z własną rodziną ). Nikt nikogo nie zmusza aby uczestniczyć w OKC, MP czy zlotach. Ale ja wiem, że jak przychodzi piątek to trzeba wyciągnąć przyczepę, uzbroić w podstawowe rzeczy i jechać na kolejny zlot bo tam czekają prawdziwi przyjaciele. PRAWDZIWI !!! Są różne zloty, lepsze i gorsze. droższe i tańsze. Z pogodą słoneczną i deszczową. Ale prawdziwy turysta nie boi się niewygód. Ja kupiłem przyczepę po to aby ją użytkować. Co wekeend wyjeżdżam z rodziną na zlot. Jak nie ma zlotów to również wyjeżdżamy z grupą przyjaciół. No cóż. jedni kupują przyczepy aby pokazać sąsiadowi, że ich stać, inni aby móc postawić na działce stacjonarnie, jeszcze inni aby raz w roku wyjechać na wakacje. Każdy według swoich potrzeb. Dlatego nie piszcie, że kluby są złe, że organizacje są złe. To od nas zależy jaka będzie przyszłość caravaningu. W grupie siła !! Wiem również, że nie każdy nadaje się do życia w grupie. I Ci właśnie preferują caravaning indywidualny. Co również ma swoje zalety i wady. A ja lubię kichnąć sobie na zlocie i usłyszeć 50 razy "na zdrowie ". Taki już jestem.

Pozdrawiam wszystkich prawdziwych caravaningowców !!!

Dariusz J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słuchaj cieszy mnie, że wyraziłeś swoje zdanie, ale może przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz wszystkie wypowiedzi. My nie atakujemy żadnych klubowiczów, ani zlotów. My tylko krytykujemy PFCC. Czemu? Bo PFCC działa beznadziejnie - członkostwo nic nie daje, mają nieaktualne informacje na stronie i jakoś nie widać żeby promowali ten styl życia.

Twoją wypowiedz odbieram jako atak na nas forumowiczów. Czemu? Bo skrytykowaliśmy PFCC. I na tej podstawie twierdzisz że nie jesteśmy prawdziwymi turystami karawaningowymi? Poza tym czemu twierdzisz, że jeśli nie jeździmy na zloty to nie jeździmy nigdzie?

Do Twojej informacji - na forum też patrzymy GLOBALNIE i jesteśmy z różnych stron Polski - możesz to zobaczyć po miastach w naszych profilach. Co z nami się robi? Z nami się robi to co się chce i mamy jeszcze taki plus że nie trzeba płacić składki klubowej, nie trzeba czekać 4 miechy na legitymacje - u nas trzeba tylko chcieć i być kulturalnym - i to wystarczy.

My też kochamy caravaning co nie znaczy, że mamy kochać PFCC i wszytkie kołą karawaningu. Powiedz mi tylko czemu na forum jest nas coraz więcej - a kluby karawaningowe przy automobilklubach narzekają na brak młodego narybku?

Zastanów się nad tym.

Pozdrawiam Cię serdecznie :drive:!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi DariuszuJ przez dłuższą chwilę zastanawiałem się co napisać. Sam fakt istnienia karawaningu jest niezaprzeczalny i jak zaznaczyłeś dotyczy to różnej formy wypoczynku (namiot, przyczepa, kamper, a nawet spanie w motorówce). Kwestia wyboru organizacji wypoczynku także jest różna - zloty, luźne spotkania, spotkania w drodze, spotkania na kampingach - to jest kwestia indywidualna. Pisząc Swój post podzieliłeś społeczeństwo na Jednych i Drugi. Jedni są wg Ciebie prawdziwymi caravaningowcami, a Drudzy ?

Wypowiedzi Naszych przedmówców dotyczą Organizacji jako takich, a szczególnie PFCC. Pomimo chęci uczestnictwa w tak zacnej organizacji, kwestia formana stanowi prawdziwe wyzwanie. Osobiście nikły kontakt meilowy, oraz długotrwały okres oczekiwania na karte. W zamian dostałem mapę Polski - taka trochę mizerna. Broń Boże nie jesteśmy przeciwnikami zlotów i spotkań. Jesli bierzemy udział w największym Forum Internetowym to także mamy chęć spotkania się i Sami to zorganizujemy, nie potrzeba do tego uczestnictwa w organizacjach typu PFCC. Także Ty jesteś Naszym przyjacielem, gdyż znalazłeś Nas i się przyłączyłeś. Bardzo zapraszamy na Zlot, który odbędzie się w przyszłym roku. Uważam, że wiele można przedyskutować, wcale nie dochodząc do konsensusu, oraz swietnie się bawić. Jak pewnie zauważyłeś przez "lekką" anonimowość Forum Internetowego spotykają się tu różne charaktery, wytykające sobie różne "minusy", co absolutnie nie wyklucza spotkania sie w różnych okolicznościach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko czemu na forum jest nas coraz więcej - a kluby karawaningowe przy automobilklubach narzekają na brak młodego narybku?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie wystarczy przejrzeć relacje ze zlotów w ostatnim wydaniu "Polskiego Caravaningu". Nie sądzę aby młodemu narybkowi odpowiadały przypominające szkolne akademie odprawy prowadzone z mikrofonem przez ustawionych w rzedzie panów w garniturach lub przy zielonym suknie debatujących o "aspektach" pogryzając słone paluszki.

I uwaga piszę to obiektywnie bez złośliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariuszu J.

Napisałeś

 

"My patrzymy globalnie."

 

Kto to jest "My".

Nikt z nas tego nie wie.A poza tym moim zdaniem koledzy z forum też patrzą globalnie czego jestem najlepszym przykładem.

Zarejestrowałem się kilka dni temu,przedstawiłem i wszyscy przyjęli mnie bardzo ciepło i serdecznie, mimo iż nie odbyłem jeszcze żadnego wyjazdu z przyczepą.

Nikt mnie nie negował, ani tym bardziej niczego ode mnie nie wymagał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no czytając ten post Pana Dariusza dochodze do wniosku iż jeżdżąc 6-7 razy do roku gdzies z przyczepą to mało i chyba wogóle ją odstawie i będe pokazywał ją tylko sąsiadom!!! To nic, że częściej nie mogę... ale przez to nie zostane prawdziwym karawaningowcem :drive:

 

Nie wiem czy to my pokazujemy swoje "ja" czy Pan, Panie Dariuszu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Was nie był harcerzem ? nikt nie jeździł na obozy, kolonie ?

 

Zle trafiles :drive: Zawsze w harcerstwie bylo i jest, ze im sie bardziej dorasta, tym wiekszy luz, Jednak nawet zabawy dla najmlodszych organizuje sie po rozmowie z dzieciakami. Wiele razy zdarza nam sie zmieniac szybko plan, bo cos okazalo sie "niewypalem".

 

Jesli chodzi zas o baze kempingow, to podstawa jest dobra strona www, gdzie beda aktualne zdjecia, oferta i ceny. Sama lista PFCiC daje tylko... adresy. Cala reszta w wiekszosci jest nieaktualna lub nie zgodna z rzeczywistoscia na miejscu. Rozumieml, ze po zlocie mozna dowiedziec sie wiele wiecej, tylko czy w tym celu powstalo to stowarzyszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; we wszystkim co napisali:Tomii,Tomekk,Sowa77i Pawel67 ja się z Nimi zgadzam.Byłem na nie zobowiązującym zlocie klubu Skzydlaci i było miło.Opisałem ten pobyt na zlocie w którymś poście.

 

[ Dodano: Sro 06 Gru, 2006 16:45 ]

Witam; przepraszam Szarego11 i Greyga; Waszych postów wczesniej nie widziałem,Was też popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Darku! Przeczytałem z uwagą Pański post i dochodzę do wniosku, ze albo jest Pan miłośnikiem PFCC, albo nie zrozumial Pan słów krytyki jakie padają pod adresem tej ogólnopolskiej organizacji. Moje zdanie, a turystykę uprawiam od ponad 40 lat, jest takie, że "ONI" mają nas turystów w "wielkim poważaniu. Piszę o tym na podstawie własnych kontaktówz tą "firmą". Ich strony internetowe są zupełnie nieaktualne!!! Nie odpowiadają na korespondencję skierowaną do nich. A więc trzeba sobie postawić pytanie? Kto jest dla kogo? Kto powinien iorganizować to życie turystyczne? A czy pomyślał Pan, co by było gdyby nie te "społeczne" fora. To jest praca właśnie w tych forum (nie odmienia się!) praca społeczna, tu mamy do czynienia z prawdziwymi organizatorami turystyki i to społecznie. Tu rodzą się różne, wspaniałe pomysły imprez turystycznych, spontaniczne. Ludzie poświęcają czas i swoje pieniądze na to nazwijmy to "hobby". A tymczaem takim organizatorem (przewodnim) powinna być PFCC. A czy jest? Czy mozna z nimi podyskutować na tematy, które są ich obowiązkiem statutowym. Mnie się nigdy na przestrzeni bardzo wielu lat nie udało. Kiedyś przez kilka lat byłem czlonkiem i korzyść z tego była tylko taka, ze na bardzo nielicznych kempingach była symboliczna zniżka. A przecież tam są pracownicy etatowi i oni powinni być bardzo aktywni, oni powinni juz teraz podawać do naszej wiadomości kalendarz imprez krajowych i zagranicznych, mieć właśnie stronę z FORUM. Tam dowiedzieli by się czym żyjemy, my turyści, jakie mają problemy, jakie mamy uwagi do kempingów rekomendowanych przez PFCC. U nas na forum staramy się sami rekomendować kempingi i pola namiotowe, czy stanice wodne i tak będziemy nadal robić. Pan tymczasem pisze na zupełnie inny temat. Stawia pan sprawę "mała czy duża turystyka. Nie zawsze życie turystyczne toczy się na wielkich imprezach, a jak się zorganizuje 10 załóg, to co? ┼╣le, to nie turystyka? A jak ludzie mogą wyjechać jeden lub dwa razy w roku, to co? Oni sie są turystami. Ciekawi mnie ile to tez Pan zorganizował takich spotkań. Nie jestem organizatorem mającego się odbyć zlotu w długi weekend majowy (o którym wspomina Administrator tego Forum), ale gdybym nim był to bym Pana zaprosił na taki właśnie zlot turystów z całej Polski, bez względu ilu ich przyjedzie. Panie Darku! Organizowanie takiej imprezy dla 10. 100 czy 1000 zlotowiczów wymaga tak samo dużo pracy. A gwoli wyjasnienia poswiem Panu, że nasz Admin na 3 pracowników etatowych, 2 sekretarki i juz nie wiem 1 czy 2 samochody służbowe (ale to tylko wiadomość dla Pana)!

Pozdrawiam Pana i proszę zostać z nami dłużej, poczytać posty stare i te całkiem świeze. :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem. Macie wszyscy 100 rację. Chciałem troszeczkę podnieść ciśnienie i proszę. Jest to jedyne forum, które zareagowało w ten sposób. POZYTYWNIE.

Wprawdzie oberwało mi się po uszach ale słusznie. Nie miałem w planach nikogo krytykować i obrażać ( być może tak to wyszło ), wręcz przeciwnie ! Jeżeli ktoś poczuł się urażony to mogę jedynie napisać PRZEPRASZAM. Wiem jedno, że na tym forum zostanę, bo ono żyje ! :drive:

Pozdrawiam wszystkich i gratuluję administratorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem. Macie wszyscy 100 rację. Chciałem troszeczkę podnieść ciśnienie i proszę. Jest to jedyne forum, które zareagowało w ten sposób. POZYTYWNIE.

Wprawdzie oberwało mi się po uszach ale słusznie. Nie miałem w planach nikogo krytykować i obrażać ( być może tak to wyszło ), wręcz przeciwnie ! Jeżeli ktoś poczuł się urażony to mogę jedynie napisać PRZEPRASZAM. Wiem jedno, że na tym forum zostanę, bo ono żyje ! :drive:

Pozdrawiam wszystkich i gratuluję administratorowi.

Prowokacja mikołajkowa :drive::drive::hej::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.