Skocz do zawartości

Hiszpania 2022


Rekomendowane odpowiedzi

Na granicy nie było żadnej kontroli, nawet chyba nie widzieliśmy pograniczników.

Co do Hiszpanii to zapraszam na FB gdzie opisujemy nasz wyjazd pod względem zwiedzania. FB - Kamajki  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

my wybieramy się w sierpniu do Hiszpani. Najpierw w okolice Barcelony, a potem się zobaczy. 

Możecie polecić jakieś fajne kempingi ? Ewentualnie coś po drodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździliśmy z ASCI Card i wg tego wybieraliśmy kempingi (w sezonie niskim).  Przy Barcelonie byliśmy na Camping Platja Vilanova w miejscowości Cubelles. Jest to ok 60km za Barceloną. Tam wybraliśmy się pociągiem ok 45min za 5,5E od dorosłej osoby później metro. Kemping spoko z basenem placem zabaw kortami. Do plaży ok 500m, ale to normalne w Hiszpanii.  
Byliśmy tam tylko 3 dni więc nie mogę zbyt wiele powiedzieć. 
Określenie "fajne kempingi" są bardzo ogólne i co dla jednego jest fajne dla kogoś innego może takie nie być. 
W Hiszpanii jeździliśmy bezpłatnymi drogami i mogę je polecić. Są to starsze autostrady, ale całkiem dobrej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

My do Hiszpani 1 raz jedziemy. Zdaję sobie sprawę, że w sierpniu może być kiepsko z miejscami na kempingach (tych nadmorskich).  Nigdy nie rezerwujemy miejsc bo często nam się plany zmieniają :). 

Dla nas "fajny kemping" to taki gdzie jest pełna infrastruktura na parceli (woda, prąd, kanaliza) czyste i duże sanitariaty, no i przede wszystkim lokalizacja.

Też czytalem, że we Francji jest niebezpiecznie spać na parkingach ( kradną) i planuje nocleg przed granicą Niemiecko - Francuską gdzieś na MOPie. To akurat wypada około połowa drogi. 

Przeglądałem Wasz blog na facebooku, fajna relacja. Nie wiem ile nam się uda zwiedzić bo mamy niestety tylko 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również nie rezerwowaliśmy nic, ale byliśmy w sezonie niskim. Nie wiem jak wygląda szczyt sezonu. 
Co do fajnego kempingu to chyba odpowiadający Twoim wymaganiom byliśmy tylko na MARJAL GUARDAMAR Camping & Resort  45km za Alicante. Niestety nie ma dostępu do morza, ale na kempingu wszystko jest łącznie z Kids Club i Junior Club gdzie było do dyspozycji play station. Okolica taka sobie, ale kamping fajny, baseny, animacje, restauracja, market. Z podłączeniem do wody TV oraz szarej wody. Część SPA (siłownia, zakryty basen jest dodatkowo płatne - co nas trochę podirytowało, gdyż w katalogu ASCI nie było o tym mowy)

W Francji spaliśmy przy autostradzie, ale nie na stacji tylko Mopie. Dla bezpieczeństwa zaryglowałem drzwi, gdyż też słyszałem o kradzieżach. My na szczęście bez przygód.
Przez Francje jest 1000km- jest do zrobienia jak się ma mocny skład i cały czas autostradą. Co jest dość drogim interesem ok 100E taka przyjemność.
Uwaga na radary we Francji nie tylko prędkości, ale również odległości między pojazdami. 

Na FB będzie jeszcze parę ciekawych wpisów o zwiedzaniu. Więc polecam  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś wyszło :P w brew pozorom to trochę czasu zajmuje. Na FB nie umieszczam info technicznego striker karawaning owego więc de facto musiałbym pisać każdy post dwa razy. 

Jeśli ktoś ma pytania odnośnie Hiszpanii to z chęcią odpowiem. 

Jak widać zainteresowanie tematem Hiszpanii nie jest za duże.

Nie to co Chorwacja czy Grecja ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę za tydzień pierwszy raz do Hiszpanii na miesiąc. Chce po kilka dni stanąć w okolicy Barcelony, Malagi i Sewilli i powrót przez Toledo. Jadę ze Śląska przez Czechy, Niemcy i Francje. Niby prawie wszystko da się wyczytać w intrenecie ale nie ma to jak wiedza praktyczna i parę pytań mam:

1. Jakie są aktualnie ceny paliw (ON) w Hiszpanii i po drodze, gdzie lepiej tankować w jakim kraju?

2. Jakie ceny na kempingach, mój skład to 2+2 a właściwie to już 3+1 (córka parę dni temu skończyła 18 lat i to pewnie nasza ostatnia wspólna podróż)

3. Jakie ceny w sklepach, tak ogólnie, podobne do naszych, wyższe, niższe?

4. Jakieś polecane miejsca do odwiedzenia na tej mojej trasie?

5. Czy jest sens w Hiszpanii omijać autostrady? Podobno mają całkiem dobre drogi alternatywne do autostrad.

6. Jakieś ogólne uwagi, podpowiedzi dotyczące Hiszpanii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ceny paliw w Niemczech i Francji były identyczne ok 2.4 e on przy autostradzie. Poza nią ok 2 e.  Ja zjeżdżałem na tankowanie ale teraz albo bym nie zjeżdżał albo wcześniej wyszukał stacji. Można się wkopać w małą stacje we wiosce gdzież zestawem może być ciężko. 

W hiszpanii ceny były ok 2 e za on ale dawali jakieś upust przy kasie (pewnie jakiś program rządowy ) ok 13% mniej. Więc warto tankowac w Hiszpanii  (Stan na 05.2022 )

2. Korzystaliśmy z ASCI card więc ceny będą inne. U nas z kartą w niskim sezonie 2+2 z tym że jedno dziecko było liczone 6lat. Ceny od 23 do 30e. 

3. Ceny są wyższe ale produkty kupuje się inne. Bagietka na śniadanie to kosze od 0.5 do 1 e. Mleko nabiał tak z 15% droższe. Ale dorsz świeży w Mercadone za 6e za kg tuszy. Drób przy obecnych cenach w Polsce to już podobnie. Czyli ceny ok 15-20% droższe. Ziemniaki po 2e za kg ? Pizza od 10e się zaczyna. Makarony również trzeba liczyć od 10e. Oczywiście w restauracji.

4. Temat długi i nie do ogarnięcia. To była nasza pierwsza wizyta w Hiszpanii więc nie mogę pomóc w tym temacie.

5. Jest sens. Przejechałem od Barcelony po Huelve bezpłatnych drogami i mogę polecić. To są stare autostrady dwu  pasmowe dwu jezdniowe. Uwaga. Mało stacji paliw więc raczej nie warto jeździć na rezerwie.

6. Zastanów się czy jest sens dumać od Barcelony po Sewilla w miesiąc. To bardzo długa droga bardzo kosztowa a po drodze wie rzeczy nie zobaczycie bo nie będzie czasu. My byliśmy 2 miesiące i to było dość intensywne zwiedzanie i wiele nie zobaczyliśmy. ograniczyliśmy się do południa Hiszpanii, niewiele leniwych dni na plaży. 

Hiszpania jest bardzo bogata w różne zabytki. Gdzie się nie będzie to jest coś do zobaczenia. 

W 2 miesiące zrobiłem ponad 10 000 km. Zastanów się czy jesteś to w stanie zrobić w ciągu miesiąca i czy skład z którym jedziesz jest gotowy na oglądanie morza przez szybę samochodu bo nie ma czasu na plażę bo kolejne miasta/ atrakcje  czekają. 

Zapraszam na mojego fanpage na FB odnośnie wyjazdu do Hiszpanii 

 

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.