Skocz do zawartości

Tarnów i okolice gdzie na weekend?


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wyrwaliśmy się  z żoną po dwutygodniowej przerwie  w podróżowaniu i kontaktami ze światem zewnętrznym a związanej ze światową zarazą...( przeszliśmy to dziadostwo  w miarę bezboleśnie) na krótki wypad, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. Pojechaliśmy tym razem w okolice Tarnowa - chciałem przy okazji zobaczyć jak faktycznie wyglądają prace przy camper parku Riviera Radłowska. Byliśmy tam ale...szybko stamtąd zwialiśmy - miejsce fajne  na to by się tam zatrzymać ale jak na razie odstrasza przede wszystkim całymi furami porozrzucanych butelek i śmieci...trochę dziwne, bo było tam dziś  sporo spacerowiczów, tarnowskich morsów...Na szczęście zaraz obok jest jeszcze jedno takie miejsce - czyli Niwka. Tam znaleźliśmy mały parking tuż przy wodzie, gdzie było czysto i nie było praktycznie nikogo oprócz nas. Co prawda przed wjazdem jest tablica, że to teren PZW i opłata wynosi 20 PLN oraz że jest zakaz biwakowania - Ale gdy tam  wjeżdżaliśmy akurat wyjeżdżał jakiś chyba działacz tego PZW i na nasze pytanie czy można się tu zatrzymać powiedział, że nie ma problemu. Więc stanęliśmy sobie z boczku, zjedliśmy obiadek i pospacerowaliśmy wokół tego wyrobiska ( tam wszędzie są jeszcze czynne kopalnie piasku) Ptaków co niemiara, bazie już całkiem spore słoneczko fajnie przygrzewało i w ogóle ten teren przypadł nam o gustu.  A może znacie w tamtej okolicy jeszcze takie miejsca? Ja znalazłem jeszcze na południe od Tarnowa, pole biwakowe "camping dunajcowy" w Dąbrówce Szczepanowskiej. Na mapach wygląda to całkiem fajnie, a całkiem blisko, może kilometr dalej jest też jakaś fajna wieża widokowa. 

 

98bd03e773d12784a2b3da9f4de4de46.jpgf4e1653e679d8b20151699013bd84fd0.jpgff5f55e0d9c636f6685b2d4946f6ffa6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej się zna jakieś rejony gdzie się jeździ, a coś co jest blisko... często się nie zna...

Możliwe że zmotywowałeś żeby się tam kiedyś ruszyć kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Misio napisał:

Najczęściej się zna jakieś rejony gdzie się jeździ, a coś co jest blisko... często się nie zna...

Możliwe że zmotywowałeś żeby się tam kiedyś ruszyć kiedyś :)

No właśnie :) Ja też w sumie mało znam pod względem powiedzmy "turystycznym" okolice Tarnowa więc wyruszyliśmy właśnie tam. i chyba warto. A niedługo na pewno zajrzę na ten "dunajcowy camping" na googlach wygląda to nieźle. A to jeziorko nad, którym byliśmy dzisiaj wygląda mniej więcej tak

274864178_7122809174457723_9134997203072951188_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć

Coś mogę podpowiedzieć... Ale chodzi o biwak czy zwiedzanie...

Hej ! Raczej o biwakowanie.

Ale wynalazłem wczoraj jeszcze kilka ciekawych miejsc na googlach w tamtym rejonie więc najbliższe krótkie wyjazdy chyba będziemy odbywać tam.

Powód? po prostu wszystko na Jurze, w Beskidach już znamy na wylot, więc szukamy czegoś  innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.