Skocz do zawartości

wymiary przedsionka


bink

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam przyczepę LMC720 Favorit z 2007 r. Zgodne z jej dokumentacją tzw wymiar A dla przedsionka wynosi 1152cm . Mogę nabyć używany przedsionek f-my Isabella PentaEtna G22 1175, który wg instrukcji montażowej ma tolerancję 1161-1185 cm. Pytanie czy ktoś mógłby poradzić czy dałoby się mimo pewnej różnicy ją zamontować. Nie ukrywam, że cena używanego jest znacząco niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę zamontować tak żeby pasował. Odpowiednio ukształtowany teren i koło względem każdego boku 5 cm wyżej i siądzie elegancko. Pytanie tylko czy zawsze będziesz szukał takiego miejsca lub najeżdżał na klin. Ja bym się nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

Da radę zamontować tak żeby pasował. Odpowiednio ukształtowany teren i koło względem każdego boku 5 cm wyżej i siądzie elegancko. Pytanie tylko czy zawsze będziesz szukał takiego miejsca lub najeżdżał na klin. Ja bym się nie zdecydował.

Tomku , jest jeszcze jedna kwestia podnoszenia budy wyżej np. na klinie ,które de facto do tego są przeznaczone. 

Po takim zabiegu mamy budę wyżej i w chodzenie do niej po stopniu jest po prostu wkur.... .

Co do opinii to pełna zgoda  :ok: , tego przedsionka też bym nie kupił. Mimo ,ze Isabella ma fajnie uszyte boki ze wstawkami którymi możemy niewiele zgubić lub dodać na  długości całego przedsionka. Wizualnie rozjechany przedsion  ( większy) to porażka a dwa jeszcze mamy fartuchy do zawinięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

Tomku , jest jeszcze jedna kwestia podnoszenia budy wyżej np. na klinie ,które de facto do tego są przeznaczone. 

Po takim zabiegu mamy budę wyżej i w chodzenie do niej po stopniu jest po prostu wkur.... .

Co do opinii to pełna zgoda  :ok: , tego przedsionka też bym nie kupił. Mimo ,ze Isabella ma fajnie uszyte boki ze wstawkami którymi możemy niewiele zgubić lub dodać na  długości całego przedsionka. Wizualnie rozjechany przedsion  ( większy) to porażka a dwa jeszcze mamy fartuchy do zawinięcia. 

Ale tu jest mowa o 5cm, a nie o pół metra...:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 18:08, Piotrekm13 napisał:

Ale tu jest mowa o 5cm, a nie o pół metra...:niewiem:

Też mi się wydaje że kilka cm nie gra roli. Czy to na plus, czy minus czasem przez ukształtowanie terenu można się cieszyć lub przeklinać.

W poprzedniej przyczepie używałem często przedsionka i prawie zawsze było albo za mało albo za dużo, rzadko stałem na równym.

Obecnie moja budka ma wymiar 1100 a jak przymierzyłem Isabellę 1125, to nawet nie zauważyłem, że cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, filipert napisał:

Też mi się wydaje że kilka cm nie gra roli. Czy to na plus, czy minus czasem przez ukształtowanie terenu można się cieszyć lub przeklinać.

W poprzedniej przyczepie używałem często przedsionka i prawie zawsze było albo za mało albo za dużo, rzadko stałem na równym.

Obecnie moja budka ma wymiar 1100 a jak przymierzyłem Isabellę 1125, to nawet nie zauważyłem, że cos nie tak.

Dokładnie. Mało który kemping ma wypoziomowane parcele. Nawet jak na pierwszy rzut oka wydaje się płasko, to często okazuje się że jest kilkanaście cm spadku, co widać dopiero jak przyczepę wypoziomujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maras napisał:
W dniu 23.02.2022 o 18:08, Piotrekm13 napisał:

Ale tu jest mowa o 5cm, a nie o pół metra...:niewiem:

Jak Ci wyszło 5cm ?

w sumie

W dniu 22.02.2022 o 23:16, bink napisał:

Zgodne z jej dokumentacją tzw wymiar A dla przedsionka wynosi 1152cm . Mogę nabyć używany przedsionek f-my Isabella PentaEtna G22 1175, który wg instrukcji montażowej ma tolerancję 1161-1185 cm

to jest 9cm za długi, czyli po 4,5cm na stronę.

Z doświadczenia, częściej mi było za dużo niż za mało przedsionka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.