Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.cro.pl/dlakier.php

 

Na tym forum też gdzieś było, ale mi się szukać nie chce :-) Ten adres podaje dokładnie pod dojazd do Chorwacji. A czego konkretnie się boisz? Dużo ogólnie jeździsz (bez przyczepki)? Bo napisałeś z czepką 1-szy raz. Znaczy pierwszy w ogóle, czy do Chorwacji? Bo jeśli w ogóle, to radziłbym popróbować najpierw w mniejszej odległości. Kiedy jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu było troszkę napisane o Chorwacji.

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=77756&highlight=#77756

ale rozwinę ten temat.

Zaznaczam że nie znam aktualnych cen autostrad w Chorwacji ( poznam je w sierpniu :ok: ). Do Chorwacji zawsze jeżdzimy przez Cieszyn , dalej kawałek Czech w kierunku na Słowację i Bratysławę ( Po wjeżdzie na Słowację na pierwszej stacji benzynowej trzeba kupić winietę do 3,5t na ich autostrady). Policja na Słowacji często sprawdza winiety - nawet przy wyjeżdzie ze Słowacji na granicy z Węgrami. Potem kawałek Węgier ( bez opłat ) , wjazd na Słowenię ( bez oplat ) i tankowanie w m.Lendawa. Wjazd do Chorwacji w Mursko Sredisce ( wymiana tylko 100 euro na kuny w jednym z czynnych calą dobę kantorów - mają słaby przelicznik i pobierają prowizję ) i wjazd na płatną autostrdę A4 ( E65 E71 ) w rejonie m.Cakoviec. Zjazd z autostrady na zjeżdzie Sibenik. Opłata w jedna stronę za samochód+przyczepa w zeszłym roku wynosiła po przeliczeniu na PLN ok 150 zł. Za autostrdę na bramce można placić w kunach lub euro. Zawsze wyjeżdzamy do Chorwacji z Polski ok. godz. 15.00. Na miejscu w ok. Splitu jesteśmy rano ok.8,00. Zaletą jazdy w nocy jest mały ruch na drodze i dodatkowo co NAJWAŻNIEJSZE - górski stromy odcinek autostrady ( między Tunel Mala Kapela a Tunel Sveti Rok ) pokonujemy w nocy gdy jest tam naprawdę chłodno ( wręcz zimno ) o czym informują termometry często umieszczone nad drogą. Na tym stromym odcinku naprawdę nie opłaca się deptać gazu ''do dechy''. Widzialem tam sporo ''zajechanych'' samochodow. Pomoc drogowa pojawia sie prawie natychmiast po podniesieniu maski samochodu do góry. Przed jazdą do Chorwacji proponuję dokładnie sprawdzić poziom elektrolitu w akumulatorze i pilnować jego poziomu ( tam jest naprawdę gorąco ). Z Chorwacji do Polski wyjeżdżamy wieczorem ( gdy jest trochę chłodniej ). W drodze powrotnej na nocleg zatrzymujemy się na stacji benzynowej w ok. Bratysławy.

Pozdrawiam.

Janusz od Aśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacji w Mursko Sredisce (i wjazd na płatną autostrdę A4 ( E65 E71 ) w rejonie m.Cakoviec...... Opłata w jedna stronę za samochód+przyczepa w zeszłym roku wynosiła po przeliczeniu na PLN ok 150 zł
przepraszam podłączę się do zapytania - czy dobrze zrozumiałem 150 zł to wszystkie opłaty czy :-] o zgrozo tylko autostrada w Chorwacji. Pozdrawiam :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam podłączę się do zapytania - czy dobrze zrozumiałem 150 zł to wszystkie opłaty czy o zgrozo tylko autostrada w Chorwacji. Pozdrawiam

To opłata za ok. 400 km świetnej autostrady ( Cakoviec-Sibenik ) po której od okolic m.Karlovac dalej na południe panuje zakaz poruszania się TIR-ów w okresie letnim. Mało to nie jest ale jadąc tą autostradą widzę i wiem za co płacę :ok: Największe wrażenie wywołuje tam bardzo duża liczba tuneli w tym najdłuższe:Mala Kapela i Sveti Rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 01.07.2009r. zmienily się opłaty za autostrady w Słowenii. Równocześnie wprowadzono nowy wzór winiet. Od w/w terminu są dostępne tylko tygodniowe, miesięczne i roczne winiety dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t. Dla motocykli są dostępne tylko winiety tygodniowe, półroczne i roczne.

 

Cena winiet od 01.07.2009 (źródło: www.dars.si) dla pojazdów o dopuszczalnej

masie całkowitej do 3,5t :

 

Roczna

grudzień + rok kalendarzowy + styczeń - 95 EUR

 

Miesięczna

1 miesiąc od daty wystawienia - 30 EUR

 

Tygodniowa

7 dni od daty wystawienia - 15 EUR

 

Winiety można zakupić na stacjach benzynowych w Słowenii i w sąsiednich krajach.

Winieta jest nieprzenaszalna. Brak winietki karany będzie mandatem w wysokości 300-800 EUR.

post-89396-imported-af12116e-1067-498f-9dda-65c5d58bc218_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdżałem do Słowenii 19.06 br.i wykupiłem winietkę półroczną bo myślałem że jest tylko taka możliwość a póżniej się okazało że dwie bramki po lewej stronie są jadących z winietami a pozostałe pzyjmują opłaty za poszczególne odcinki.Napewno taniej bybyło nie kupować winiety,ale teraz widzę że są zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdżałem do Słowenii 19.06 br.i wykupiłem winietkę półroczną bo myślałem że jest tylko taka możliwość a póżniej się okazało że dwie bramki po lewej stronie są jadących z winietami a pozostałe pzyjmują opłaty za poszczególne odcinki.Napewno taniej bybyło nie kupować winiety,ale teraz widzę że są zmiany.

Mi się wydaje że te bramki to są i były dla ciężarówek :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podjeżdżałem do bramek to część osobówek zjeżdżała do płatnych ale także widzieliśmy stawki opłat dla osobowych.Może było spowodowane zmianami wchodzącymi od 1 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Qrnia :-] założyłem temat, poczytałem (choć mało treści - bo znikłem :-] - REMONTOWAŁEM niewiadówkę n126n. Koniec remontu. Jutro sprzątam i mogę jechać. ALE GDZIEEEEEEE??????

a. Czy będzie pogoda nad morzem naszym?

b. Czy nie umęczę się zbytnio podróżą (jeśli pojadę do Chorwacji)

TO BYŁY PYTANIA DO MOJEJ ŻONKI HIHI

(odpowiedzi brak)

 

A Teraz Do WAS :-]

 

- To ILE NA TA WINIETKI SIĘ WYDA KASKI JADĄC PRZEZ WIEDEŃ?

- Zabierać kasę czy płacić kartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winieta do 3,5t

 

Czechy

7 dni - 220 koron, miesięczna - 330 koron

Słowenia

tydzień - 15 euro; miesiąc - 30 euro

Austria

10-co dniowa - 7,70 euro

miesięczna - 22,20 euro

dodatkowo płatne niektóre trasy i tunele

Chorwacja, Włochy

opłata na bramkach - zależy od długości trasy

więcej informacji na stronach zarządców autostrad

szybka informacja http://abc.onet.pl/2029,1061620,,oplaty_za_autostrady,kontent.html

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.