Skocz do zawartości

Ford Escape MK2 2500cc 2016


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że szukałem od 3 miesięcy auta, zadawałem pytania na " wybór auta do holowania " ale było zbyt dużo postów, więc nie uzyskałem pomocy, szukałem sam spośród

- Outlanderów 3.0

- ix35  2.4 , 2.0 163KM

- Sportage 2.4 

- Santa Fe 

- Tucsona 

Ale żona znalazła gdzieś aukcje i mówi patrz jaki ładny ford ? ....hmmm... 

No i dodałem go do listy, w sobotę zrobiłem listę aut dookoła i zrobiłem obiazdówkę, najpierw ix35 2.0 163KM 2013r piękne auto lecz dla niskich ludzi, mam 177cm a nad głową do podsufitki 2cm, a następnie Escape 2.5, ale się nie zdecydowałem do końca, w niedzielę zabrałem znajomego i pojechałem oglądać kolejnego Escape 2.5l 2016r, jak by nie podszedł miałem jechać po Escape z soboty, ale podszedł, do montażu lpg oraz hak, oraz pytanie jak 2.5l silnik 180KM i do tego automat będą radziły sobie z przyczepą ? 

Screenshot_20220213-165433_Messenger.jpg

Screenshot_20220213-165336_Messenger.jpg

Screenshot_20220213-165329_Messenger.jpg

Screenshot_20220213-170333_Messenger.jpg

20220213_174624.jpg

20220213_174614.jpg

Screenshot_20220213-165917_Messenger.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zmienił(a) tytuł na Ford Escape MK2 2500cc 2016
36 minut temu, szary11 napisał:

Niech służy :ok:

 

Jakie ma masy w dowodzie?

4x4?

 

Edit: Zagalopowałem się chyba... jeszcze nie kupiony chyba...

Juz mój, wielki plus ze na miejscu Pan okazał się też z rodziny Karawaningowej  ?

Co do 4x4 hmmm nie mam pojęcia oglądałem spód ale nie zwróciłem uwagi na wał, masy jutro podam bo dowód w aucie  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na o to gratuluję ?? 

To musiał być spontaniczny zakup jeśli nie rozgryzłeś od razu czy ma 4x4 ?

Silnika nie znam, ciężko coś powiedzieć, ogólnie amerykańskie Fordy są mi mało znane, w przeciwieństwie do europejskich. Kontynentalne są spoko, więc tamtych też pewnie nie schrzanili. Tym bardziej, że ta gama modelowa i okres produkcyjny uważam, że była jedną z najbardziej udanych w dziejach marki.

Wnętrze, szczególnie deska identyczna niemal jak w cmaxie.

Montuje hak i w drogę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szary11 napisał:

Na o to gratuluję ?? 

To musiał być spontaniczny zakup jeśli nie rozgryzłeś od razu czy ma 4x4 ?

Silnika nie znam, ciężko coś powiedzieć, ogólnie amerykańskie Fordy są mi mało znane, w przeciwieństwie do europejskich. Kontynentalne są spoko, więc tamtych też pewnie nie schrzanili. Tym bardziej, że ta gama modelowa i okres produkcyjny uważam, że była jedną z najbardziej udanych w dziejach marki.

Wnętrze, szczególnie deska identyczna niemal jak w cmaxie.

Montuje hak i w drogę ?

A jak automat z współpracą podczas holowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej, fordowskich patentów, silników, skrzyń zza wielkiej wody nie znam. Tylko te z Europy, bądź występujące tam i tu ogarniam. Twój wóz jest typowy w Ameryce więc nawet z teorii ciężko coś konkretnego mi powiedzieć. Samo zestawienie z przyczepą jaką masz nie powinno stanowić żadnych problemów w jeździe.

Ogólnie co do automatów to zapytaj kogokolwiek czy by wrócił do manualna ?? Niewielu by się znalazło. Ja z pewnością już nie tęsknię ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! 

Jak USA, to myślałem, że to klasyczny hydraulik, ale chyba jednak to będzie jakiś typ fordowskiej zautomatyzowanej skrzyni. Jak by nie było, w karawaningu nie słyszałem na narzekania. 

2,5l to chyba to

Screenshot_20220219-091037.thumb.png.c477c5bd4fd8cfb8391f37eae9d98f5f.png

Nie jest to diesel ?

Ale z Twoją przyczepą (chyba 1300?) spokojnie da radę. 

Zmieścisz się w 3,5t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2022 o 20:58, szary11 napisał:

Niech służy :ok:

 

Jakie ma masy w dowodzie?

4x4?

 

Edit: Zagalopowałem się chyba... jeszcze nie kupiony chyba...

Dopiero teraz mi się przypomniało

20220220_215008.jpg

W dniu 19.02.2022 o 09:14, filipert napisał:

Gratuluję! 

Jak USA, to myślałem, że to klasyczny hydraulik, ale chyba jednak to będzie jakiś typ fordowskiej zautomatyzowanej skrzyni. Jak by nie było, w karawaningu nie słyszałem na narzekania. 

2,5l to chyba to

Screenshot_20220219-091037.thumb.png.c477c5bd4fd8cfb8391f37eae9d98f5f.png

Nie jest to diesel ?

Ale z Twoją przyczepą (chyba 1300?) spokojnie da radę. 

Zmieścisz się w 3,5t?

Z GV2 silnik 2L 140KM byłem na wadze było 2860kg jako całość 

20210610_135607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Escape (Kuga) jest silnik zrobiony we wspolpracy z Mazda. Trwala jednostka, ktora raczej bedzie potrzebowala LPG, bo lubi wypic ;) 

https://fordauthority.com/fmc/ford-motor-company-engines/ford-duratec-engine-family/ford-2-5l-duratec-engine/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wegrzyn napisał:

W tym Escape (Kuga) jest silnik zrobiony we wspolpracy z Mazda. Trwala jednostka, ktora raczej bedzie potrzebowala LPG, bo lubi wypic ;) 

https://fordauthority.com/fmc/ford-motor-company-engines/ford-duratec-engine-family/ford-2-5l-duratec-engine/

Teraz myślę nad hakiem jaki kupić, bo mam kamerę cofania i nie wiem czy kupić dedykowaną wiązkę, wraz z modułem, wiązkę dedykowana ale sama, czy może uniwersalna instalacje elektryczna,

I zostanie lpg  u nas jest Tech, ale są zle opinie o nim, 10km dalej jest stag ale opinie też slabe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MARKON napisał:

Teraz myślę nad hakiem jaki kupić, bo mam kamerę cofania i nie wiem czy kupić dedykowaną wiązkę, wraz z modułem, wiązkę dedykowana ale sama, czy może uniwersalna instalacje elektryczna,

I zostanie lpg  u nas jest Tech, ale są złe opinie o nim, 10km dalej jest stag ale opinie też słabe 

Nie masz czujników, więc dedykowana wiązka może nie być niezbędna. Uniwersalne miewają problemy z obsługą czujników.

Moduł prawdopodobnie będzie potrzebny by prawidłowo instalacja działała. Możliwe, że również będzie potrzebne podpięcie do komputera serwisowego do aktywacji opcji "hak". Bez tego może bzikować komputer i informować o niesprawnym oświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie, czy jednak nie lepiej specjalna wiazke, ktora bedzie dawac sygnal skrzyni biegow, ze jest podpieta przyczepa. Wiem, ze w Wieluniu byla firma, ktora sie specjalizowala w montazu hakow, ale bylo to kilka lat temu i nie pamietam dokladnie. Na wymiane oleju w skrzyni biegow podjedz do SpaCar w Wieluniu i oni z pewnoscia beda tez wiedziec, kto tam sie w hakach specjalizuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.