Skocz do zawartości

Standardy butli gazowych w Europie


Skorzak

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, czasy się zmieniają, przepisy również. Ja - parę ładnych lat temu, jechałem z małą butlą i okazało się, że zaczyna mi brakować gazu. W Austrii wjechałem na stację benzynową i wyjaśniłem sprzedawcy w czym problem pokazując mu małą butlę i potrząsając :) Gościu równie komunikatywnie kiwnął na mnie ręką, podeszliśmy do dystrybutora z gazem, oparł się porządnie pistoletem na butli, otwarł zawór i nabił butlę. Potem się okazało, że tak szczerze, że musiałem część gazu odpuścić przed gotowaniem... W każdym bądź razie, bez problemów nabił mi butlę na pierwszej z brzegu stacji benzynowej. U nas już wtedy było to zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok dzięki za info  to jest super pomysł jaki zrobiłeś ale ja posiadam 2 butle 2 kg i jedną chyba 5 kg to   może masz jakiś namiar gdzie kupić te końcówki ? 

Chodzi o to że wybieram się na Ukrainę i lecę do Iranu a później do Dubaju czy te końcówki były by w tych krajach dobre chyba tego nie wiesz ale jak się dowiedzieć ?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) chyba mylisz litry z kg...

2) do czego gaz będziesz używał i jakie temperatury będą zewnętrznie...

3) na ogół w aucie prywatnym miesięcznie wystarcza mi z 50l ale jak jechałem na ferie to na 2 tygodnie często 150l paliwa było mało...więc ile komu potrzeba jest jest rzeczą względną (dla każdego i dla danej sytuacji).

4) ludziom często na 2miesiace starcza 3kg gazu a mi czasem na 8kg wystarcza na 2-3dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marek1385 napisał:

Tak dokładnie wszędzie ale facet który nabija butle powiedział że 9 l gazu wystarczy mi na 2 miesiące mam 2 dwu litrowe i jedną chyba 5  to nie wiem czy miał rację?

jednemu 0.7 wódki starczy na pół roku , innemu na rozgrzewkę przed imprezą , to zależy ile będziesz i czego używał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz rację będę gotował kawę rano i wieczorem jakąś zupę w proszku lub gulasz takie  raczej drobne rzeczy wybieram się z Synem myślę że tydzień jazdy w jedną stronę i tydzień w drugą i w Dubaju jakieś miesiąc ale to  nic pewnego jak długo ale na pewno nie dłużej Nie mam pojęcia czy w Dubaju nabiję tą butlę   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marek1385 napisał:

No tak masz rację będę gotował kawę rano i wieczorem jakąś zupę w proszku lub gulasz takie  raczej drobne rzeczy wybieram się z Synem myślę że tydzień jazdy w jedną stronę i tydzień w drugą i w Dubaju jakieś miesiąc ale to  nic pewnego jak długo ale na pewno nie dłużej Nie mam pojęcia czy w Dubaju nabiję tą butlę   

Przy temperaturach bliskich 0, nawet do -7 butla 10 kg wystarcza na 3 dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.