Skocz do zawartości

Hyundai Tuscon Hybryda


peropoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam Hyundai Tuscon Pb + Hybryda, pojemność 1.6 L, moc 132,40 KW/180 KM (230 KM łącznie z hybrydą), skrzynia biegów - zwykły automat 6-biegowy, napęd 4x4, moment obrotowy zgodnie ze specyfikacją 350 Nm. Zgodnie z dowodem rejestracyjnym masy: F1/F2 to 2.245 kg, własna (G) 1.684 kg, a przyczepa (O.1) 1.650 kg. Przymierzam się do przyczepy pierwszy raz, bo do tej pory był namiot, ale pora na zwiększenie komfortu ;). Wakacje głównie na kempingach zagranicznych więc wiadomo dłuższe dojazdy. Do tej pory użytkowałem Hyundai i40 ON 141 KM, który zapakowany na full plus rowery na dach dawał całkiem spory komfort jazdy, ale to już przeszłość. 

Przeglądałem forum dosyć wnikliwie, w tym wątek o hybrydach, i zaczynam mieć coraz większe obawy, czy aby na pewno moje auto nadaje się do zestawu z przyczepą, chyba głównie z punktu widzenia automatu, a jeżeli jednak tak to jaki max. ciężar przyczepy do takiego auta, aby nie przegiąć. Jeżeli jednak nie to - no cóż - kupię nowy namiot :P.

Liczę, że tak szacowne grono doświadczonych forumowiczów będzie w stanie dobrze doradzić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mundek28 napisał:

Samochód ok to że klasyczny automat to jeszcze lepiej. Jeżeli masz kat. B to przyczepka tylko do 1250 DMC a w ogóle to myślę że do 1500kg sobie będzie dobrze radził.

B96 dorobie :) - jak się uda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, peropoznan napisał:

B96 dorobie :) - jak się uda :) 

Idź na kurs i zrób E do B. Wyjdzie Cię trochę drożej, ale raz że sobie poćwiczysz jazdy z przyczepą, dwa że E da Ci większą elastyczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał:

Idź na kurs i zrób E do B. Wyjdzie Cię trochę drożej, ale raz że sobie poćwiczysz jazdy z przyczepą, dwa że E da Ci większą elastyczność.

zakładałem, że do B96 też w szkole poćwiczę przed egzaminem, ale może B+E to faktycznie lepsze wyjście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, peropoznan napisał:

zakładałem, że do B96 też w szkole poćwiczę przed egzaminem, ale może B+E to faktycznie lepsze wyjście :)

No to skoro i tak chcesz ćwiczyć w szkole to całkowicie nie ma sensu robić B96 bo za te kilka godzin zapłacisz po 150 zł za godzinę czyli kilkaset złotych. Natomiast sam cały kurs to około 1500 zł (można znaleźć taniej w zależności od miasta) i w tym masz 15h jazd. Te 15h to aż nadto - ja się mocno wynudziłem, ale dzięki temu nauczysz się manewrów i przygotują Cię do egzaminu. Sam egzamin jest banalnie łatwy i można zdać spokojnie za pierwszym razem. Ale myślę, że ja, pomimo kilku sezonów z budą miałbym problemy zdać bez tego kursu bo życie życiem, a plac placem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:

bo życie życiem, a plac placem ;) 

tak dokładnie - teoria nie za bardzo kumpluje się z praktyką :)

PS. widzę, że masz przyczepę, która jest w mojej pierwszej trójce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peropoznan napisał:

Przeglądałem forum dosyć wnikliwie, w tym wątek o hybrydach, i zaczynam mieć coraz większe obawy, czy aby na pewno moje auto nadaje się do zestawu z przyczepą, chyba głównie z punktu widzenia automatu, a jeżeli jednak tak to jaki max. ciężar przyczepy do takiego auta, aby nie przegiąć. Jeżeli jednak nie to - no cóż - kupię nowy namiot :P.

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale ktoś sie przymierzał do Tucsona nowego tutaj na forum tylko nie wiem jak to sie skończyło czy kupił czy nie. Może się odezwie. Spokojnie ta hybryda da rade bez najmniejszego problemu, zapinać przyczepe i jeździć.

i zrobić B+E jak juz inni radzą, nie ma sensu robić B96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, peropoznan napisał:

PS. widzę, że masz przyczepę, która jest w mojej pierwszej trójce :P

Takiej już nie dostaniesz ;) Jeśli mowa o nówkach to trochę Knaus wykastrował mój model.

A jakie 2 pozostałe rozważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Takiej już nie dostaniesz ;) Jeśli mowa o nówkach to trochę Knaus wykastrował mój model.

A jakie 2 pozostałe rozważasz?

będzie o tym nowy wątek w innym miejscu, żeby tutaj nie zaśmiecać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź jak koledzy radzą B+E. Ja kilka lat temu zrobiłem B96 .  Jak policzyłem jazdy (bo generalnie na B96 możesz iść bez kursu, ale nie wierzę żeby ktoś za pierwszym razem zdał bez jazd) to mnie wyszło może z 600zł mniej niż B+E. Egzamin identyczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, malymisio napisał:

Idź jak koledzy radzą B+E. Ja kilka lat temu zrobiłem B96 .  Jak policzyłem jazdy (bo generalnie na B96 możesz iść bez kursu, ale nie wierzę żeby ktoś za pierwszym razem zdał bez jazd) to mnie wyszło może z 600zł mniej niż B+E. Egzamin identyczny 

dzięki, już postanowione, będzie robione B+E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 10:24, peropoznan napisał:

Posiadam Hyundai Tuscon Pb + Hybryda,

Nie masz Pb+Hybryda, bo takiego Tucsona nie produkują. Ty masz po prostu hybrydę. Albo jak kto woli Pb+elektryk.

 

A 1600 kg pociągnie bez zająknięcia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2022 o 03:37, Cathay napisał:

Nie masz Pb+Hybryda, bo takiego Tucsona nie produkują. Ty masz po prostu hybrydę. Albo jak kto woli Pb+elektryk.

 

A 1600 kg pociągnie bez zająknięcia. 

 

... hm... czepialski ? ale rację masz ?więc mam hybrydowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 11.02.2022 o 09:55, peropoznan napisał:

dzięki, już postanowione, będzie robione B+E

B+E poszło, teraz hak i najważniejsze - wybór przyczepy ?

Edytowane przez peropoznan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.