Skocz do zawartości

Kemping Świętokrzyskie


Daniel1985

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Daniel1985 napisał:

Jeśli mielibyście jakieś porady odnośnie tej kwestii (czego unikać np) byłbym wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

Umów się z kierownikiem planowania przestrzennego telefonicznie, bo mogą pracować zdalnie albo w okrojonym składzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wstępnie się dowiedziałem, że w lipcu ubiegłego roku gmina wyłożyła plan i można było dokonywać zmian za friko. Zatem trzeba będzie czekać długo aż kolejne wyłożenie będzie miało miejsce nawet jak złożę wniosek o przekształcenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Daniel1985 napisał:

Wstępnie się dowiedziałem, że w lipcu ubiegłego roku gmina wyłożyła plan i można było dokonywać zmian za friko. Zatem trzeba będzie czekać długo aż kolejne wyłożenie będzie miało miejsce nawet jak złożę wniosek o przekształcenie. 

Wyłożenie jest elementem procedury planistycznej podczas uchwalania planu.

Teraz w takim razie Ty składasz wniosek do Burmistrza/Wójta o zmianę w planie. Jak przekonasz włodarza, że warto, to na najbliższej sesji może być podjęta uchwała o wywołaniu zmian w planie, czyli od nowa cała procedura planistyczna która trwa najkrócej około 9 miesięcy a czasem latami. 

Ale tak jak pisałem, najpierw sprawdź przeznaczenie terenu w studium, jak tam nie ma usług tylko mieszkaniówka, to będzie klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesujące Cię działki są objęte ustawą o rewitalizacji to gmina ma prawo pierwokupu.
W skrócie - znajdujesz działkę, podpisujesz notarialnie umowę przedwstępną, zgłaszasz ją do Gminy a oni mają 30 dni na odpowiedź czy ją kupują (po cenie z Twojej umowy). Jeżeli zrezygnują, to dopiero wtedy będziesz mógł umowę sfinalizować i dopiero wtedy działka będzie Twoja.
Tak więc też do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale w takim wypadku najlepiej by było ten czas wykorzystać do przepisania działki na żonę przez teścia. Wtedy dopiero występować o jej przekształcenie czy może źle to rozumiem? Bo skoro i tak musiałbym czekać jakiś czas na możliwość zmian w planie... Przy okazji czas na dobre rozplanowanie poparte konsultacjami przy :piwo: więc kto będzie w okolicy to zapraszam na konsultacje :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mała aktualizacja tego co się dowiedziałem. To że część działki (nawet jeśli byłaby całość) jest objęta obszarem rewitalizacji, zmienia jedynie procedurę przekształcenia. Zarówno wójt jak i pracownicy tym się zajmujący mówią jasno, że to nie jest problem. Problemem może być czas w jakim działka będzie mogła być przekształcona. To co pisałem wyżej, że w lipcu ubiegłego roku był wyłożony plan, wójt wyjaśnił pokazując na mapie które regiony były brane pod uwagę. A były to regiony, które wykazywały największą potrzebę przekształcenia działek na budowlane i nie był to mój region/obręb. Wniosek jak najbardziej napiszę i uzasadnię odpowiednio i składam czym prędzej by nie tracić czasu i nie przegapić przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Daniel1985 napisał:

nie przegapić przypadkiem

Co miałbyś przegapić? 

Czy dali Ci jakąś deklarację, że na Twój wniosek uruchomią procedurę zmiany planu? 

17 godzin temu, Daniel1985 napisał:

Zarówno wójt jak i pracownicy tym się zajmujący mówią jasno, że to nie jest problem. Problemem może być czas w jakim działka będzie mogła być przekształcona

To dobry sygnał, że na starcie nie robią problemu. Określili ten czas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, filipert napisał:

Co miałbyś przegapić? 

Czy dali Ci jakąś deklarację, że na Twój wniosek uruchomią procedurę zmiany planu? 

To dobry sygnał, że na starcie nie robią problemu. Określili ten czas? 

Gdyby procedura ruszyła nikt nie da mi znać, że tak się stało i mógłbym przegapić ;) A jak wniosek będzie na biurku to będzie tylko kwestia czasu, bo nie mam żadnych informacji kiedy następna sesja na której poruszony zostanie temat się odbędzie. Jako że jest kilkanaście wniosków podobnych do mojego jest szansa, że jeszcze w tym roku zostaną podjęte działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Daniel1985 napisał:

Jako że jest kilkanaście wniosków podobnych do mojego jest szansa, że jeszcze w tym roku zostaną podjęte działania. 

To bardzo optymistycznie a jeszcze dopytam, sprawdzili przy Tobie, jakie jest przeznaczenie tego terenu w studium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, filipert napisał:

To bardzo optymistycznie a jeszcze dopytam, sprawdzili przy Tobie, jakie jest przeznaczenie tego terenu w studium?

Rozmawiając z pracownikami nie uzyskałem takiej możliwości tak jak w przypadku wójta bo od tego ma pracowników. A akurat nie było kierownika na miejscu. Jutro się wybieram do kierownika na dłuższą pogawędkę na ten temat i nurtuje mnie to studium o którym piszesz. W sensie jakie mogą być realne zagrożenia czy przeszkody. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Daniel1985 napisał:

Jutro się wybieram do kierownika na dłuższą pogawędkę na ten temat i nurtuje mnie to studium o którym piszesz. W sensie jakie mogą być realne zagrożenia czy przeszkody. 

Miejscowe plany muszą być zgodne ze studium. Jest szansa, że studium ma szersze przeznaczenie niż plan obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel1985 napisał:

Jako że jest kilkanaście wniosków podobnych do mojego jest szansa, że jeszcze w tym roku zostaną podjęte działania. 

Człowieku wielkiej wiary, przepełniony optymizmem.

To nie jest tak, że zbiera się Rada Gminy i przewodniczący ogłasza: Kowalski chce odrolnić działkę, kto za? kto przeciw? kto się wstrzymał? Dziękuję, Kowalski, możecie się budować.

To są przetargi, praca wielu ludzi i duże koszty, które ponosi gmina. Masz tu zresztą przykładowy artykuł: Ile kosztuje sporządzenie planu miejscowego

Sądzisz, że gmina będzie taka chętna, żeby dla kilku osób znowu ponosić koszty? Po to był właśnie plan wyłożony, żebyś się z nim zapoznał i wniósł ewentualne uwagi PRZED jego zatwierdzeniem. Sorry, trzeba czasem zaglądać na stronę gminy i czytać aktualności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piotrowin napisał:

Człowieku wielkiej wiary, przepełniony optymizmem.

To co Twoim zdaniem powinienem robić i jak reagować? Np - a uj tam i tak nic z tego nie będzie mam to gdzieś - i poddać się przy pierwszym lepszym pomyśle? Wybacz ale nie doszedłbym do tego do czego doszedłem myśląc w taki sposób. 

 

16 minut temu, piotrowin napisał:

To nie jest tak, że zbiera się Rada Gminy i przewodniczący ogłasza: Kowalski chce odrolnić działkę, kto za? kto przeciw? kto się wstrzymał? Dziękuję, Kowalski, możecie się budować.

To są przetargi, praca wielu ludzi i duże koszty, które ponosi gmina. Masz tu zresztą przykładowy artykuł: Ile kosztuje sporządzenie planu miejscowego

  Zdaję sobie z tego sprawę ale jak wyżej, jak będę siedział z założonymi rękoma i czekał aż samo skapnie albo samo się załatwi to chyba wiesz co się stanie prędzej :) Ale czytamy dalej.

18 minut temu, piotrowin napisał:

Sądzisz, że gmina będzie taka chętna, żeby dla kilku osób znowu ponosić koszty? Po to był właśnie plan wyłożony, żebyś się z nim zapoznał i wniósł ewentualne uwagi PRZED jego zatwierdzeniem. Sorry, trzeba czasem zaglądać na stronę gminy i czytać aktualności.

Wszystko zostało wyżej opisane, najpierw napisałem, że w ubiegłym roku w lipcu były dokonywane zmiany ale dokonywane były w związku z innym obrębem niż ten w którym mieszkam. A ten w którym mieszkam jak się okazuje uzbierał sobie już kilkanaście wniosków o przekształceniu na budowlane czy usługowe zatem jest spora szansa na to, że w niedalekiej przyszłości (czytaj w tym może w przyszłym roku) znów zostaną dokonane zmiany. Cytując wójta - my wychodziliśmy z założenia, że nie dotykamy planu przez najbliższe 15lat (nie określi od kiedy) ale sytuacja tak dynamicznie się zmienia, że co chwila pojawiają się nowe wnioski o przekształcenie na działkę budowlaną, dlatego wnioski są zbierane i analizowane. Być może uda się to wszystko zorganizować dla kilku obrębów jednocześnie a wszystko zależeć będzie od ilości wniosków.

A nigdzie nie napisałem przecież, że będzie tak pięknie i szybko i tanio jak to opisujesz. Rozumiem, że chcesz w pewnym sensie sprowadzić na ziemię i doceniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych rejonach gminy są z reguły świadome, jaka jest dynamika potrzeb jeśli chodzi o zmiany MPZP, i nie robią zwykle przeszkód z ich okresowym rewidowaniem, zbierając większą pulę wniosków, zwłaszcza, jeśli wchodzą w grę potrzeby związane z działalnością gospodarczą (toż to toeż przycody dla gminy z podatku od nieruchomości). Zresztą, najlepiej się podczepić pod sytuację, kiedy coś trzeba zmienić większego (czasem gdzieś powstaje np. jakiś np. kamieniołom), a jak już się uruchamia planistów, to przy okazji pomniejsze inne zmiany ogarnie się niedużym sumptem. Doskonale zdają sobie sprawę ze znaczenia tzw. "prywatnej inicjatywy", dzięki której okolica wychodzi z naprawdę potężnej zapaści, kiedy bytu nie dostarczało ani rolnictwo (bardzo rozdrobnione, jeśli coś produkujące, to często dużą część na własne potrzeby), ani przemysł czy drobna wytwórczość (jak dwadzieścia parę lat temu padło kilka zakładów działających w okolicy, było naprawdę krucho, rodziny łączyły skromną "gospodarkę" z pensją na etacie, co nagle się wysypało). Tam się jeszcze o tym pamięta, i przeważnie sąsiad sąsiadowi nie robi - jeśli nie trzeba - większych przeszkód. Jak w pobliżu planowanego kempingu jest sklep, warsztat samochdowy itp. raczej problemu robić nie będą, wiedzą, że sami na tym ugrają, 1/4 pozostałych sąsiadów to często ich bliższa/dalsza rodzina, kolejna 1/4  to bliższa i dalsza rodzina właścicieli terenu, więc niezbędne poparcie społeczne jest :)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel1985, życzę Ci jak najlepiej.

Jest tylko jedno ale - wójt może Ci wszystko obiecać ale to rada gminy zatwierdza wydatki.
Jeżeli wójt złoży projekt dokonania zmian w MPZP to albo będzie musiał wskazać źródła jego finansowania, albo zaproponować cięcie już zaplanowanych wydatków, albo zaproponować zwiększenie deficytu budżetu. Nawet gdyby rada się na to zgodziła (w co wątpię) to jeszcze jest RIO, który jest organem nadzoru i kontroli gospodarki finansowej gminy.
Dlatego uważam, że szanse będziesz miał dopiero po nowym roku, gdy będzie uchwalany nowy budżet [poprawka - projekt budżetu musi być opracowany do początku listopada]. Biorąc jednak pod uwagę inflację oraz rosnące ceny gazu i energii elektrycznej, materiałów budowlanych, które to wywracają budżety samorządów - może być ciężko...

Dlatego kibicuję Twojemu pomysłowi, ale bez różowych okularów.

Edytowane przez piotrowin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.