Skocz do zawartości

Opony zima/wielosezon Knaus 800kg?


PrzemekiGabi2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Co polecacie za opony na zimę, polskie warunki drogowe?

Mam wyjazd służbowy za tydzień i bardziej kalkuluje się w tych czasach przyczepą niż hotel (nawet biorąc pod uwagę wyższe spalanie), tym bardziej że jest dostęp do 230V bez ograniczeń, a dodatkowo podróżuje z 80kg przyjacielem na 4 łapkach.

Szukam kompletów opon 13" dla mojego Knaus 8003 (max DMC 800kg, waga wyjazdowa 680kg) z hamulcem najazdowym, do 400 zł komplet. Co poradzicie? 

Jazda czesem ekspresówka, rzadko autostrady, max 80, średnia 70. W zimie/2. Aktualne trochę ślizgają, w końcu mają już 6 lat.

Holownik Almera Tino 1.8 116KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PrzemekiGabi2 napisał:

Co polecacie za opony na zimę, polskie warunki drogowe?

W twoim przypadku, przy tak małej masie przyczepy każdy wielosezon będzie dobry. Ważne, żeby nośność była wystarczająca.

A jak już chcesz koniecznie coś z polecenia to np. te:

https://allegro.pl/oferta/debica-175-70-r13-navigator-2-82t-m-s-3pmsf-10747866669

Córka jeździ na takich i też jest bardzo zadowolona:

https://allegro.pl/oferta/2x-opony-caloroczne-175-65r13-rotalla-ra03-80t-10616729372

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maras napisał:

Tak zapytam na ile dni ten wyjazd? 

Krótki tygodniowy. Tyle że potem po tym zleceniu (dobre $$$) będziemy chcieli zrobić sobie wypad dwutygodniowy w góry 

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

W twoim przypadku, przy tak małej masie przyczepy każdy wielosezon będzie dobry. Ważne, żeby nośność była wystarczająca.

A jak już chcesz koniecznie coś z polecenia to np. te:

https://allegro.pl/oferta/debica-175-70-r13-navigator-2-82t-m-s-3pmsf-10747866669

Córka jeździ na takich i też jest bardzo zadowolona:

https://allegro.pl/oferta/2x-opony-caloroczne-175-65r13-rotalla-ra03-80t-10616729372

Te rotalla będą chyba odpowiednie. Nie mam zaufania do Dębicy, choć pewnie od wielu lat jest co innego na rynku (złe doświadczenia w tańcach z miesięcznymi oponami Dębicy w lecie na mokrym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PrzemekiGabi2 napisał:

a dodatkowo podróżuje z 80kg przyjacielem na 4 łapkach.

... 80 kg !!!??? ... to chyba na kopytach przyjaciel a nie na łapach !!!! Hehehe

Przemek !!! Dawaj foto, bo my ciekawi !!!!!!

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekKnaus napisał:

... 80 kg !!!??? ... to chyba na kopytach przyjaciel a nie na łapach !!!! Hehehe

Przemek !!! Dawaj foto, bo my ciekawi !!!!!!

TOM

Trzymaj 

IMG_20220127_194655.jpg

IMG_20210821_055018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomekKnaus napisał:

Jest co karmić ?

TOM

Tylko 2kg mięsa dzienne ?

 

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Dokładnie ?

 

@PrzemekiGabi2 wpadnij tu trivorkarma.pl :) 

 

trochę kryptoreklama ale co tam :yay:

My suplementacja dysplazją i barf ?

 

4 godziny temu, Maras napisał:

i jest co zbierać :)

Z  szczątków? Niestety nie, jest i ma być przyjazny do każdego 2 i 4 nożnego stworzenia ?

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Dokładnie ?

 

@PrzemekiGabi2 wpadnij tu trivorkarma.pl :) 

 

trochę kryptoreklama ale co tam :yay:

A na próbki możemy się ustawić w lecie na dzikusa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak. Kupiłem opony rotalla. Jednak jak to ja, zarobiony po łokcie nie zdążyłem ich założyć i pojechałem na starych. I oczywiście po drodze musiało zacząć sypać. Pustaki pójdą w ruch i wulkanizator, bo opony w bagażniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.