Skocz do zawartości

Powódź

Wirek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak u Was wyglądają stany rzek szczególnie południe Polski u mnie Odra i rzeka Oława przybiera w oka mgnieniu , co prawda jeszcze brakuje sporo do stanu z 1997 , ale wczoraj nad moją mieścina oberwanie chmury i ulicami płynęła rzeka.

Oby nie powtórzyła się sytuacja z 1997 roku , która dobrze pamiętam, już Czesi zapowiedzieli, że puszcza do nas wodę ze swoich zbiorników , które są już pełne.

Pytam też i dlatego, iż mam zamiar wybrać się w Bieszczady i cały przejazd będzie odbywał się południem Polski.

• Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miejmy nadzieję że jednak nie będzie powtórki z '97, ponoć zbiorniki retencyjne są tym razem puste, chociaż kto ich tam wie... W razie co mam nadzieję że uda mi się jeszcze przed wyjechać na urlop, już w przyszłym tygodniu, jadę na Kaszuby. W 97 też całą wrocławską powódź byłem na urlopie, jakie wtedy kwiatki były w TV i radiu na temat Wrocławia to normalnie... :(

Wirku , wczoraj wzięło mi drogę , / 20 cm nawierzchni poszło / dzisiaj celowo wyjechałem z ogródka na drogę, bo bałem się że jutro rano przyczepy z ogrodu nie wyciągnę / do połowy koła w wodzie /

To zostałem ukarany , bo droga jest pochyła i lodóka przestała mi chodzić , teraz przekładam wszystko z lodówki w przyczepie do lodówki turystycznej :(:):zlo:

Znowu grzmi , co za popaprana pogoda :ok:

Ale co się żle zaczyna to się dobrze kończy .... :(:):(

Jedna z moich koleżanek z pracy dojeżdża do Katowic z Czechowic-Dziedzic. Dziś rano w TVN24 mówili, że dworzec w Czechowicach zalany i wszystkie pociągi na Bielsko jadą okrężną drogą. Myślałam, że dziewczyny nie będzie dziś w pracusi ale jakoś dotarła - podobno tory na dworcu zalane ale pociągi na Katowice już jeździły. Powtórzę za innymi - oby nie było powtórki z '97 :)

No i obyśmy szczęśliwie dojechali w nasze kochane Bieszczady. Bo to juz wkrótce :(

Ja blisko Odry mieszkam i w dolinie więc w koło mnie powódź 97 wyrządziła duże szkody , choć miasto uratowaliśmy i nic nie ucierpiało , od lewej strony miasta aż do Jelcza-Laskowic ( 10 km ) to była rzeka Odra - tak w 97 roku wylała :( , a podobnie się zaczynało się jak w tym roku od burz i ciągłych deszczy . Miejmy nadzieje, że nie będzie powtórki.

I w te Bieszczady uda się wybrać.

że dworzec w Czechowicach zalany

I nie tylko , dzisiaj pojechałem do pracy i musiałem wziąć urlop , połowa Czechowic bez prądu , ale za to mam wysprzątaną, wyodkurzaną ,wylalaną Civiczkę gotową do wyjazdu ...

Ja wyjeżdżam w sobotę, a po dzisiejszej "lekkiej" burzy czarno widzę wyprawę do Jarosławca. Trzeba być twardym , nie mientkim i nie poddaję się przeciwnością ,twardo postanowiłem i jedziemy :(