Skocz do zawartości

Elektryk a przyczepa


BuryKocur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

22 minuty temu, lbuster napisał:

A też masz taki kąt? Przecież w pierwszym lepszym polskim lesie go traci ;)

Nie znasz się, to na pewno jest poparte obliczeniami:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rolf napisał:

Nie znasz się, to na pewno jest poparte obliczeniami:D 

Obliczeniami, ale chyba ile razy z portfela będzie wyciągał na nowy komin :D

Sam straciłem komin a mam niski, prosty i za relingiem ;)

8 minut temu, danielpoz napisał:

Fendt ma płaski dach?

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 15.03.2022 o 10:47, lbuster napisał:

Dokładnie tak. Kiedyś oglądałem zagramaniczny filmik, gdzie jechali dużą odległość na południe Europy (chyba teslą) i można było się czegoś dowiedzieć. Choć kierowca powiedział, że planują wypad do Chorwacji, więc może będzie w przyszłości ciekawszy filmik - czekam z niecierpliwością :ok: Byle by nie trwał 8 godzin :D

Zastanawiam się, czy stacje ładowania mają miejsca dla zestawu, czy w wielu miejscach trzeba odpinać przyczepę, by się "zatankować". Jak wiadomo, stacje benzynowe z tradycyjnym paliwem raczej nie robią problemów z wjazdem i wyjazdem zestawem ;) Nie będę komentował czasu tankowania i częstotliwości występowania poszczególnych jadłodajni dla samochodów ;) Choć jest też plus - na czas tankowania możemy sobie zrobić obiad w przyczepce :ok:

No i ostatnia myśl - zestaw elektryka z przyczepą według mnie zabija wolność karawaningu, patrząc na powyższy filmik. Stresować się, czy tam gdzie dojadę będzie się jak naładować, czy dojadę :mlot: Oszczędzanie na ogrzewaniu (w filmiku 18 stopni) czy klimie, jazda z dziadowymi prędkościami, bo nie dojadę. Może muzykę też trzeba ciszej słuchać, bo kilometr dalej zajadę. Ech :hej:

Panowie dzięki za troskę. W Chorwacji byłem auto dało radę.  Po drodze jest niezła infrastruktura do ładowania, teraz wybieram się nas polskie morze (akurat na tej trasie również nie ma problemu z ładowaniem). Co do komina faktycznie już go nie ma bo się zgubił i jest znów standard. Nie chcę trzymać dodatkowego samochodu tylko po to żeby nim holować, stad pomysł na małą eribe. Stacje ładowania niestety nie przewidują pojazdów z przyczepą czasem trzeba się rozpiąć a czasem pokombinować jak na zdjęciu. Pozdro IMG_20220626_131937.thumb.jpg.16b06d09c1d7a632eec101ed110863ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 1000km około 17 godzin liczac jazde i przerwy na ładowania, ale trasę dzieliłem sobie na 2 dni wyjechałem z domu około 13ej. Trasa z Wadowic na Zaton

Teraz planuje trasę z Wadowic na Camping Tramp. 750 km według apki 11,5 godziny. Zobaczymy czy się to będzie zgadzało. Tym razem chce wyjechać rano żeby wieczorem zameldować się na kempingu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tylko trzeba wziąć jeszcze pod uwagę wielkość zestawu i ewentualną prądożerność z tak dużą budą jak moja. Ale jakby nie było i tak tragedii nie ma. 
 

a powiedz jak wyglądają koszty ładowania auta na trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w temacie prądu na kempingu, na Strasko o ile dobrze zrozumiałem są stanowiska do ładowania za free

We Włoszech też było stanowisko na kempingu i był NL Teslą, ale chyba w domkach 

Ogólnie w Cro sporo miejsc do ładowania i nie widziałem żeby były zajęte 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużą buda to niestety na ten moment nie ma sensu (nawet jeżeli auto ma homologacje na taki ciężar) temat zabiją opory powietrza. To one mają największy wpływ na zużycie pradu. Sprawdziłem to jadąc schowany za ciężarówka:) Całość trasy tam z powrotem razem z jazdą na miejscu koszt około 1000pln za 2300km. Nie liczę w tym prądu z domu i abonamentu w sieci ionity który i tak place co miesiąc. Na zatonie jest 8 darmowych ładowarek dla gości. 

Ale w sumie na serio jak dla.mnie bardzo ok, największy minus to rozpinanie do ładowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.