Skocz do zawartości

DPF


jofracy

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Przy okazji, wiesz jakie jeszcze popularne samochody maja takie dogrzewacze w standardzie?

W latach dwutysięcznych dogrzewacze, nawet z fabrycznym zegarem były montowane ( ale nie w standardzie jak napisał @Misio np. w BMW, Volvo, Mazdach i chyba jeszcze w paru innych markach. Niektóre auta miały przygotowaną instalację więc bez problemu można było to zamontować we własnym zakresie. Jak dla mnie...i mokre i suche Webasto - to wynalazek stulecia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 godzin temu, Misio napisał:

Raczej jako opcja a nie standard...

Ale mokre Webasro to świetna sprawa dla silnika i komfortu...miałem w Scenicu i bardzo mi tego brakuje...

 

1 godzinę temu, pawel1966 napisał:

W latach dwutysięcznych dogrzewacze, nawet z fabrycznym zegarem były montowane ( ale nie w standardzie jak napisał @Misio np. w BMW, Volvo, Mazdach i chyba jeszcze w paru innych markach. Niektóre auta miały przygotowaną instalację więc bez problemu można było to zamontować we własnym zakresie. Jak dla mnie...i mokre i suche Webasto - to wynalazek stulecia:)

Z tego co się orientuje to trojaczki Sharan, Galaxy, Alhambra z pierwszej generacji miały w standardzie dogrzewacz. 

A ktoś się orientuje czy Mondeo czegoś takiego nie miało często? 

@Tomii Proszę o wydzielenie oddzielnego tematu, bo robimy offtop.

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 20:19, pawel1966 napisał:

( ale nie w standardzie jak napisał @Misio np. w BMW, Volvo, Mazdach

W Maździe i w Volvo miałem w standardzie (chyba, że taki standard jest od jakiejś wersji wyposażenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2022 o 17:56, lbuster napisał:

W Maździe i w Volvo miałem w standardzie (chyba, że taki standard jest od jakiejś wersji wyposażenia).

Ciężko stwierdzić, które auta miały montowane a które nie. Czasem ktoś, kto kupił używane auto nawet nie wie, że to ma i z wielkim zdzwieniem zimą nagle odkrywa, że po odpaleniu auta jakiś dym i swąd niespalonej ropy wydobywa się spod auta:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałam ten płyn do czyszczenia dpf-u na pełny zbiornik. Po wycieczce wypalił się i miałam nadzieję, że będzie lepiej. Jest o tyle, że nie zapala się kontrolka, ale (może to zbieg okoliczności) musiałam wymienić ostatnia część tłumika, bo nagle spaliny zaczęły smażyć plastik zderzaka, a teraz jeżdżę przy każdym zagrzaniu silnika w zasłonie dymnej. Trochę wstyd na ulice wyjeżdżać :(
Muszę jechać na skasowanie bledu, ale to dopiero w sobotę mi się uda. Korzystał ktoś z tego płynu? To będzie tak na całym zbiorniku dymiło?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jofracy napisał:

Muszę jechać na skasowanie bledu,

hmmm kasowanie błędu to chyba tylko dla komfortu psychicznego...skoro za autem ciągle jest dym, co chwilę zapalają się kontrolki...to chyba czas na porządną diagnostykę i sprawdzenie o co tam tak naprawdę chodzi. To co robisz, czy wlewanie płynu, wypalanie - to tylko półśrodki. Ja bym po prostu pojechał do porządnego serwisu i wiedział na czym tak naprawdę :"stoję" Internetowe porady to też nie sposób na naprawę samochodu...sam sięnie naprawi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka zapaliła się raz i zaraz pojechałam na serwis. Oni tam nic poza dpf nie znaleźli... Teraz po tym płynie zaczęła intensywnie dymić. Szukam wskazówki, bo niestety nie mogę znaleźć sensowniejszego warsztatu. Byłam już w tej sprawie w 3 i jedynie, co zaproponowali to czyszczenie DPF, ale żeby najpierw wyjezdzic ta chemię, żeby był pełen obraz sytuacji. W tym samym warsztacie wymienili mi tłumik zamiast pospawac nie konsultując tego że mną. Mam wrażenie, że jak kobieta jedzie do warsztatu, to nie traktuje się jej poważnie, a mąż nie ma na to czasu, bo jest zawalony zleceniami :(

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jofracy napisał:

Zalałam ten płyn do czyszczenia dpf-u na pełny zbiornik. Po wycieczce wypalił się i miałam nadzieję, że będzie lepiej. Jest o tyle, że nie zapala się kontrolka, ale (może to zbieg okoliczności) musiałam wymienić ostatnia część tłumika, bo nagle spaliny zaczęły smażyć plastik zderzaka, a teraz jeżdżę przy każdym zagrzaniu silnika w zasłonie dymnej. Trochę wstyd na ulice wyjeżdżać :(
Muszę jechać na skasowanie bledu, ale to dopiero w sobotę mi się uda. Korzystał ktoś z tego płynu? To będzie tak na całym zbiorniku dymiło?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ja korzystałem i przestało się świecić. Nie dymiło mi nic. Tak jak koledzy piszą trzeba porządnej diagnostyki, może wtryski leją a to też szkodzi dpf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2022 o 20:50, Helmut napisał:

Najczęściej i prawie zawsze, podczas wypalania DPF-a , sterownik załącza dodatkowo ogrzewanie tylnej szyby , lusterek itp, po to aby wygenerować na silniku dodatkowe obciążenie. 

Z twoich obserwacji, to czy kontrolka na przycisku od ogrzewania tylnej szyby się załącza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpf przestał się wypalać kilka dni temu. Myślę, że wymienię termostat, tylko muszę umówić się z mechanikiem. W końcu nie mam za sobą zasłony dymnej. Bardzo dziękuję za wszystkie porady.
Brat kupił takie urządzenie do czytania błędów z komputera. Nie pokazuje żadnego. Jak auto będzie na serwisie poproszę o ponowne zczytanie błędów. Ulżyło mi bardzo bo naprawdę lubię to auto i nie chciałam się z nim rozstawać.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Z twoich obserwacji, to czy kontrolka na przycisku od ogrzewania tylnej szyby się załącza? 
U mnie się nie włączała, a zwracałam na to uwagę po przeczytaniu tego wątku. Dpf wypalał się u mnie codziennie przez jakis czas (jeden zbiornik paliwa to jakieś dwa tygodnie)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jofracy napisał:

U mnie się nie włączała, a zwracałam na to uwagę

Czyli bez dodatkowej kontrolki się nie obejdzie.

Fajnie, że jesteś zadowolona i wszystko idzie ku dobremu ponieważ patrząc na rynek samochodowy trzeba mocno dbać o nasze cacka. Nie dość, że ceny zwariowały to jeszcze jest słaba dostępność. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Benior napisał:

Z twoich obserwacji, to czy kontrolka na przycisku od ogrzewania tylnej szyby się załącza? 

Nie sygnalizuje na kokpicie , że ogrzewanie tylnej szyby się załączyło ale w rzeczywistości się załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.