Skocz do zawartości

Grecja lipiec 2009


track222

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!!!

A czy można prosić o więcej zdjęć???! Ilość przejechanych przez Was kilometrów jest bardzo mała jak na wyprawę do Grecji :pad: Ja przez 2,5 tygodnia w HR + Słowenia przejechałam 4100... A droga do i z wynosi jakieś 2200.

 

Mam pytanko co do trasy dojazdowej. Piszesz, że wracaliście przez "przez Macedonie, Serbie, Węgry i Słowacje" która trasa lepsza?Ja właśnie o takim schemacie myślę. Jak droga przez Serbię i Macedonie?

Marzy mi się wyjazd na Lefkadę i Kefalonię :nono: Planów w głowie co niemiara - Portugalia, Grecja, Francja :hehe: Zobaczymy co 2010 przyniesie ale chciałabym jechać na 1 miesiąc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolego nie dokładnie czytałeś, 4 tysiące przejechanych km to nie jest mało.

 

Zrozumiałam, że zrobiliście łacznie 4tysiace kilometrów. Więc licząc że w jedną stronę do Grecji jest jakieś 2000, to wydało mi się malo.Rozumiemiem, że poprostu nie jeźdzliście zbyt wiele na miejscu :hehe:

 

Możesz napisac coś o drodze przez Serbie i Macedonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga powrotna przez Macedonie, Serbie, Węgry i Słowacje przebiegła szybko i sprawnie , 22 godziny i byliśmy w domu. Wróciliśmy w czwartek 16 lipca 2009 r. Zrobiliśmy 450 zdjęć, przejechałem 4 tyś. km. (naprawdę warto było).

 

Gdyby ktoś był zainteresowany dokładnymi informacjami, proszę dzwonić 604-519-667 służę wszelkimi informacjami jakie posiadam. Nie jestem tego w stanie dokładnie opisać. A może w przyszłym roku pojedziemy razem.

 

Pozdrawiam Rysiek

 

Track222 !!! Jak Ty to zrobiłeś ??? Z Grecji w 22 godziny. :niewiem:

My do Włoch jedziemy w jedną stronę 3 dni !!!

:hop1:

No bo jeśli praca zawodowa przeszkadza Ci w uprawianiu karawaningu to ............. sam najlepiej wiesz co trzeba rzucić !!!

I dołącz do nas.

Grecja to co najmniej 4-5 miesięcy zwiedzania !!!

5000 lat historii do oglądnięcia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3. Możesz podać nazwy kempingów ( ewent. linki) na których byłeś?

 

Oj przykro mi. To był jeden z pierwszych naszych wyjazdów i notatki mamy bardzo ubogie w tym zakresie. Po powrocie z urlopu jeszcze poszukam trochę, ale raczej wiele więcej nie będzie. Wylądowaliśmy w Igoumenitsie i byliśmy tam na kempingu Kalami Beach. Bardzo fajny kemping położony tarasowo na brzegu morza. Miejsca wydzielone, odgraniczone od siebie zielenią. Ze śmiechem wspominamy recepcję, w której wywieszone były widokówki przesłane od turystów, którzy kiedyś tam byli. Wyróżniała się wśród nich widokówka z twarzą niemowlęcia i podpisem "Born in London, Made in Kalami Beach".

 

Potem już jeździliśmy i na kempingach byliśmy krótko. Kastraki w Meteorach, W delfach, przy drodze kemping dobrze oznaczony. Jak pisałem wcześniej o tyle specyficzny, że po prostu były to wydzielone miejsca do spania przykryte od góry baldachimem z liści. Oczywiście były łazienki i toalety - czyste. W Atenach największy problem - jedynie 2 kempingi. Znaleźliśmy jeden parę km. za Atenami. Najgorsze to, że nie było miejsca i spaliśmy na drodze dojazdowej. Potem jeszcze pod Olimpem. Tam było o tyle ciekawie, że kemping był olbrzymi, ładnie zadrzewiony. Na wprost nas był śmietnik, który codziennie o 7 rano był wypróżniany :-) Pobudka mało interesująca. Bliżej morza były miejsca dla przyczep, dalej - dla namiotów.

 

Wszystkie kempingi były znajdowane na zasadzie przyglądania się znakom na drogach i widząc oznakowany kemping wjeżdżaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie polecam natomiast Riviery pod Olimpem. Szkoda czasu. Dawajcie na Peloponez !!!!!

 

To prawda, ja też nie polecam. Prawda jest jednak taka, że każdy chce się przekonać osobiście, więc mimo negatywnych opinii na forum wielu tam jedzie. Jako baza wypadowa do Meteorów jest OK, ale na dłuższy pobyt porażka.

Peloponez w tym roku sobie darujemy. Mamy zbyt mało czasu. Może w przyszłym roku, ale promem, bo lądem trochę daleko się robi.

W tej chwili nad Olimpem błyska - Zeus coś kombinuje :piwo:

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.