Skocz do zawartości

Grecja lipiec 2009


track222

Rekomendowane odpowiedzi

:tuptup::tuptup::tuptup:

Czekam z niecierpliwością. Bardzo mi chodzi po glowie wyjazd do Grecji ale nie mam pojecia jak tam wyglądają kempingi i możliwość wjazdu z duża przyczepą!

Pozdrawiam

 

Kolego, jeśli byłeś na kempingach u nas w kraju, to tam przeżyjesz szok kulturowy. U nas jest zaścianek, w Grecji masz kempingi na światowym poziomie. Byłem na kempingach nawet malutkich, przydomowych i warunki były wszędzie po prostu rewelacyjne. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że toalety bywają też w postaci "łapek" i kiedyś musi przyjść osoba sprzątająca. Jak masz nieszczęście wejść do toalety po kimś, kto nie wie jak z niej skorzystać, to spotkasz się z wszystkim. Ale nawet w takiej sytuacji zacząłem się przyglądać baczniej kempingowi. Okazało się, że osoba sprzątająca bywała w toalecie 4 razy dziennie, a ja miałem na prawdę nieszczęście trafić po jakimś hamie. My wróciliśmy z Grecji (byliśmy ładnych parę lat temu) zafascynowani m.in. właśnie wspaniałymi kempingami.

 

A... co do możliwości wjazdu dużą przyczepą - był 1 kemping, gdzie byłby z tym problem. Na tym kempingu (w Delfach) nie tylko nie postawiłbyś przyczepy, ale nawet namiotu nie mogliśmy postawić. Kemping składał się po prostu z tarasu zasłoniętego tylko dachem z liści. Miejsca dla turystów, to po prostu wydzielone miejsca do spania na ziemi. Poza tym wszystkie kempingi miały przygotowane miejsca pod przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Michalc3 jestem pełen zdumnienia to co przeczytałem wyżej. Mam wrażenie, że chyba bardzo dawno nie byłeś w Polsce na dobrym kempingu i bardzo dawno nie byłeś w Grecji na kempingach. Jestem obecnie już 12 dzień w Grecji na wypoczynku i nie przeżyłem żadnego szoku kultowego. Kempingi podobnie jak w Polsce są złe i dobre. Ubikacje Greckie wyglądają tak jak w Polsce 30 lat temu na dworcach PKP (na Małysza).

 

Pozdrawiam serdecznie

 

PS. (w przyszłam tygodniu opiszę wszystko dokładnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie potrafią zaszokować woreczki na zużyty papier. Nie wolno wrzucać do dziury, bo ze względu na małe przekroje rur może wszystko wrócic zpowrotem. Spotkałem się z tym pięć lat temu w okolicach Volos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

track222 - chyba źle opisałem w swoim poście. Otóż nie byliśmy przed Grecją na polskich kempingach. Spodziewaliśmy się w Grecji raczej niezbyt dobrych warunków. Może nawet tragicznych. Natomiast na miejscu przyżyliśmy szok, bo okazało się, że nie trafiliśmy na kempingi na prawdę złe. Co do kibelków "na Małysza", to spotkałem się też z nimi niejednokrotnie, natomiast jest to kwestia wygodniejszego utrzymania czystości, ale były na prawdę bardzo czyste. To było to, co nas zaskoczyło - utrzymywanie czystości na wysokim poziomie. Wiesz, poczytaliśmy wcześniej w przewodnikach o tym, co pisze balthur. Wyobrażałem to sobie tak, że w ubikacji są miejsca na ten papier, które przez cały dzień w tym ukropie się pięknie nagrzewają. Zastanawiałem się wówczas gdzie będziemy chodzić. Na miejscu okazało się, że wypróżniane regularnie śmietniki całkowicie ten problem eliminowały. To było szokiem. Co do kempingów w Polsce, to wiem, że są dobre, bo od pewnego czasu już jeździmy po kraju, ale muszę powiedzieć, że kwestia utrzymywania czystości na naszych kempingach jest traktowana niejednokrotnie dużo bardziej umownie niż w Grecji. Oczywiście, pewno i tam są miejsca, które należy omijać z bardzo daleka, ale my mieliśmy dużo szczęścia, bo nie trafiliśmy na takie :-) Ogólnie uważam, że warunki u nich na kempingach mimo wszystko są bardzo dobre i niejednokrotnie rzekłbym, że lepsze niż u nas. Może teraz będę lepiej zrozumiany :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechaliśmy z Krosna o godzinie 16-tej skierowaliśmy się na przejście graniczne w Barwinku. Następnie przejazd przez Słowacje, nie kupowałem winietki gdyż nie jechałem autostradą tylko droga na Vranow i przejście graniczne słowacko-węgierskie Slovenskie Nowe Mesto. Przejazd przez Słowacje i Wegry odbył się szybko i bezproblemowo. Przejazd przez granice węgiersko-rumuńską szybko, tylko należy pamiętać po wjeździe do Rumuni o zakupieniu winietki. Droga od granicy wegiersko-rumuńskiej do Aradu w dość niezłym stanie, w Lugoj o godz. 230 pierwsza przygoda. Szukaliśmy my miejsca na kilka godzin snu, na kogutach zatrzymała nas policja, policjant stwierdził że nie mam zapiętych pasów i zapytał czy mam leje, odpowiedziałem, że nie mam leji tylko mam polskie złote. Zapytał ile mam złotych, odpowiedziałem że 100 zł., to powiedział bym mu dał. Zabrał do kieszeni 100 zł. i odjechał. Po prostu byłem w szoku. Drogi na trasie Arad do przejścia granicznego rumuńsko-serbskiego Drobeta-Turnu Severin dziurawe i w kiepskim stanie. Przejście graniczne wynagradza wszystkie trudy, przejazd przez Dunaj jest cudowny. I tym o to sposobem dojechaliśmy do Serbi. Drogi znacznie lepsze i mały ruch. Wreszcie chwila postoju i 2 godzinny sen, temperatura nie zezwoliła na dłuższy. Nasennym naszym celem było przejście graniczne Serbsko-Byłgarskie w miejscowości Bregowo. Odprawa odbyła się szybko i sprawnie, należy pamiętać po wjeździe do Bułgarii o zakupieniu winietki (na granicy przypominają Bułgarzy o zakupie winietki). Przejazd przez Bułgarie dziurawe drogi i wielkie korki. Obwodnica Sofii jest gorzej zakorkowana niż Kraków w godzinach szczytu. Wreszcie upragnione przejście graniczne bułgarsko-greckie w Kulacie i co najważniejsze dobre drogi. Jesteśmy potwornie zmęczeni 29 godzinami jazdy, największe nasze marzenie kąpiel i spanie. Kierujemy się do miejscowości Paralia koło Katerini. Znalezienie kempingu o godz. 2300 nie stanowi problemu, jest dobrze oświetlony. Camping KRISTI nie jest jakiś wybitnie luksusowy, ale jest czysto, przemiła atmosfera i nie ma tłoku, można naprawdę odpocząć, a morze jest na wyciągniecie ręki. Cena 3 osoby, auto, przyczepa z przedsionkiem i prąd 26 euro. Po odpoczynku i kąpieli w morzu przez dwa dni mała wycieczka w Masyw Olimpu i miejscowość Litochoro. Najwyższe ze szczytów sięgają powyżej 2900 m nad poziom morza, które to morze znajduje się nieopodal, bo ze stoków Olimpu do Zatoki Termajskiej jest zaledwie około 5 kilometrów. Widoki są cudowne i są prawdziwą uczta dla oczu.Dzień odpoczynku i wycieczka do Meteorów. Meteory masyw skał z piaskowca w środkowej Grecji na północno-zachodnim krańcu równiny tesalijskiej w okolicy miasta Kalampaka. Skały osiągają wysokość do 540 m n.p.m.

Po powrocie dzień odpoczynku słońce, plaża i pluskanie w morzu. Nadszedł czas na zmianę kempingu. Jedziemy na Chalchidiki i półwysep Sithonia. Półwysep Sithonia - to środkowy "palec" półwyspu Chalcydyckiego. Zielony i górzysty. Wzdłuż północnego i wschodniego wybrzeża ciągną się piękne piaszczyste plaże i urokliwe zatoczki. Miejscami przybierają one formy "raju na ziemi". Wybór kampingu był przypadkowy, poszliśmy z synem zobaczyć i spodobało nam się. Camping MITARI http://www.mitari.gr/, jest to kamping o europejskim standardzie, posiadający swoja . prywatna plaże, która jest cudowna i nie jest tłoczno, a woda jest krystalicznie czysta. Można naprawdę odpocząć. Byliśmy jedynymi Polakami na tym kampingu, można zostawić otwarte okna drzwi, komórkę na stole i iść na plaże, na pewno nic nie zginie. Półwysep Sithonia jest to takie miejsce do którego chce się wracać, jest pięknie i niezmiernie urokliwie. Droga powrotna przez Macedonie, Serbie, Węgry i Słowacje przebiegła szybko i sprawnie , 22 godziny i byliśmy w domu. Wróciliśmy w czwartek 16 lipca 2009 r. Zrobiliśmy 450 zdjęć, przejechałem 4 tyś. km. (naprawdę warto było).

 

Gdyby ktoś był zainteresowany dokładnymi informacjami, proszę dzwonić 604-519-667 służę wszelkimi informacjami jakie posiadam. Nie jestem tego w stanie dokładnie opisać. A może w przyszłym roku pojedziemy razem.

 

Pozdrawiam Rysiek

post-91257-imported-624e2329-d3f7-438c-a360-bd2f12e83ebb_thumb.jpg

post-91257-imported-b3cde0cf-1812-451f-a3c8-68555faf4e02_thumb.jpg

post-91257-imported-581c1669-4df5-477b-bb0e-cc283654d133_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.