Skocz do zawartości

Modernizacja przyczepy Adria Alte 542 PK (2018)


Robert77

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, filipert napisał:

więc 400W teoretycznego nie powinno mu zaszkodzić, ale lepiej napisz do producenta wybranego regulatora.

Dziękuję za podpowiedź napiszę do firmy Volt jak oni to widzą

Trochę szkoda wydawać mi kasę na Victrona - tym bardziej że, przyczepę będę użytkował od kwietnia do października. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Mam problem z demontażem osłony  przewodów prysznicowych "biały tunel".

Mam uszkodzoną baterię prysznicową - mikrostyk nie załącza się,  muszę ją zdemontować ale nie mogę odpiąć białej maskownicy. 

@jacek00@maarec mieliście kiedyś adrie z podobnego okresu -pomóżcie , albo podpowiedzcie kto może mi pomóc.

 

IMG_20220430_193545.jpg

IMG_20220430_193537.jpg

IMG_20220430_193533.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, maarec napisał:

U mnie były śrubki pod białymi kapslami. 

Prawdopodobnie masz to na rzepach.

Tak mocno to trzyma że aż wierzyć mi się nie chce że to może być na rzepy. Pojutrze wybiorę się do serwisu Adri Car Go  - liczę  że mi podpowiedzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert77 napisał:

Tak mocno to trzyma że aż wierzyć mi się nie chce że to może być na rzepy. Pojutrze wybiorę się do serwisu Adri Car Go  - liczę  że mi podpowiedzą ?

Wymien od razu baterię na inną, ten model bardzo marnował wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Wymien od razu baterię na inną, ten model bardzo marnował wodę. 

Dziękuję za radę, jak możesz  polecić  dobrą baterię  to  daj znać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
18 minut temu, AWoj napisał:

Możesz powiedzieć, jak akumulator się sprawdza? Jaka jest jego realna pojemność / czy daje radę przy wyższym prądzie?

Generalnie akumulator jest okej, 

Jego pojemność została zaniżona do 85 amperogodzin .

Kolega kupił 200 amperogodzin realnie po przebadaniu ma 150.

Wykonałem serię badań otworzyłem przez Ali spór zwrócili mi 650 zł.

Jak na akumulator który wyszedł mnie 400 zł jestem zadowolony. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 15:56, Robert77 napisał:

Generalnie akumulator jest okej, 

Jego pojemność została zaniżona do 85 amperogodzin .

Kolega kupił 200 amperogodzin realnie po przebadaniu ma 150.

Wykonałem serię badań otworzyłem przez Ali spór zwrócili mi 650 zł.

Jak na akumulator który wyszedł mnie 400 zł jestem zadowolony. ?

To dopytam jeszcze - wiesz może, jaka jest jego realna waga? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie w związku z zimowa modernizacja jestem w trakcie przygotowywania do montażu ogrzewania podłogowego tzn. folii grzewczej na podczerwień.

Zainspirował mnie @Tomii swoim filmem na Youtube - dzięki tej modernizacji będę mógł zaoszczędzić jakąś część gazu no i przekonuje mnie komfort chodzenia po ciepłej podłodze.

Teraz o samy zasilaniu:

- matę w znacznej większości wyjazdów będę zasilał z 230 poprzez zewnętrz przyłącze prądu, ale w przyczepie posiadam również panel słonecznego 400w + Victron + aku LiFe Po4(90Ah) oraz przetwornicę Edecoa 1500w/3000w ( chciałbym też móc użyć w szczególnych przypadka to zasilanie)

Znalazłem dwie folie grzewcze o różnych mocach na 1/m2 ale również w różnych technologiach wykonania.

Poniżej wrzucę linki i proszę o opinie która z foli waszym zdaniem jest lepsza- czy ktoś już miał jakieś doświadczenie z matą w które, używa się grafen(czy to pic na wodę)-według opisu sprzedawcy ten system lepiej gospodaruje poborem prądu.

propozycja  nr 1 

https://pl.aliexpress.com/item/1005003652497896.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2338452cMEptJS&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

propozycja nr 2 

https://pl.aliexpress.com/item/1005003292682335.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2338452cMEptJS&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.