Skocz do zawartości

Grecja 2022


Dariusz55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, lbuster napisał:

Cały czas tam jesteście?

Nawet tam nie dotarliśmy. Napisali nam że nie mają wolnych miejsc do ok 10 sierpnia. Jesteśmy na Thalatta na dole środkowego palucha. Będziemy tu jeszcze ok tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy. Jeśli nie chcesz płacić za samochód to możesz po rozłożeniu się zaparkować na dużym parkingu przed wyjazdem na kemping. Domyślnie jak cię będą meldować to zapewne będą chcieli ci wpisać samochód przy parceli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , my po prawie miesiącu spędzonym w GR już w domku ; wyjechaliśmy we wtorek 10.07 około 9:30  z Kateriny , spaliśmy w Serbii około 100 km przed Belgradem na parkingu przy stacji benzynowej i w środę następny nocleg już w PL Węgierska Górka też na parkingu przed galerią HUTA . Czasy na granicach : Grecja - Macedonia 15 minut ; Macedonia - Serbia 35 minut ; Serbia - Węgry 50 minut . Podczas jazdy do Grecji nikt nigdzie nie zaglądał nam ani do auta ani do przyczepy , czasy wszędzie po kilkanaście minut ; kontrola paszportów , DR + biała zielona karta i w drogę bez żadnych problemów . Powrót mieliśmy w cholernym upale 36 - 38 stopni , na granicy Serbia - Węgry  Węgierska  celniczka kazała  wyłączyć silnik i  poprosiła żebym z jej kolegą poszedł do przyczepy na kontrolę , otworzyłem drzwi od przyczepy i młody już chciał wchodzić ale go powstrzymałem , wyjąłem stopień wejściowy , odsłoniłem zasłonkę od much w drzwiach i powiedziałem , że teraz zapraszam , młody był tym tak zaskoczony , że wszedł do przyczepy i widać , że poczuł się trochę głupio bo ja zostałem na zewnątrz nie zwracając zupełnie na niego uwagi , postał bidak chwilę przy szafce kuchennej , otworzył od niechcenia jedną z górnych szafek zupełnie nie patrząc co się tam znajduje , chwilę postał ( wyraznie na czas ) i wychodząc grzecznie podziękował . Moja małżonka była cała po....na jak zobaczyła jak przed nami innym trzepali dokładnie auta otwierając bagażniki a jak jej pokazałem stojący obok kosz pełen zabranych pięknych kwitnących oleandrów , drzewek oliwnych i innych kwiatków to już zupełnie się załamała , że wszystkie roślinki zakupione w GR straci ( mogliśmy przemycić kilku uchodzców pod łóżkiem i w łazience :hehe: ) . Teraz jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Serbii , śmiem twierdzić , ze jeszcze tak bezpiecznie jak teraz to nie było nigdy ; też mnie zdziwiła ogromna ilość radiowozów na autostradzie i na stacjach benzynowych ( wszystko cały czas na bombach ale bez sygnałów dzwiękowych ) ; w nocy gdzie spaliśmy to co 1/2 godziny pojawiał się radiowóz i robił obchód i objazd parkingu ; dopiero rano jak ruszyliśmy to się wszystko wyjaśniło , wzdłuż autostrady w różnych grupkach od kilku do kilkunastu osób szli sobie w wieku poborowym panowie o ciemnej karnacji w stronę Belgradu , po przejechaniu Belgradu wszystko znikło . 

Ktoś tu pisał , że niby policja nie pozwalała stać na zwykłych  parkingach - i się wcale nie dziwię , bo kto o zdrowych zmysłach by się odważył tam się zatrzymywać albo nocować ; jeśli tak było to tylko w trosce o nasze bezpieczeństwo ; jeśli chodzi o Macedonię i Serbię to od kilku lat jadąc przez te kraje jestem pod ogromnym wrażeniem jakie zrobiły postępy .

Pozrowionka i miłych wakacji  :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2022 o 10:07, mirmar napisał:

Zapraszamy. Jeśli nie chcesz płacić za samochód to możesz po rozłożeniu się zaparkować na dużym parkingu przed wyjazdem na kemping. Domyślnie jak cię będą meldować to zapewne będą chcieli ci wpisać samochód przy parceli

Dziękujemy, samochód z zapasami H2O w różnej postaci wolimy mieć przy sobie i się o to pytali ;)

W dniu 22.07.2022 o 06:46, DnS napisał:

My w te okolice, start z Międzylesia o 22:00.

Gdzie dojechaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny przed startem zmieniliśmy zdanie, polecieliśmy bez przyczepy, na kwatery, ruszyliśmy z granicy PL przed 22:00 i na raz dojechaliśmy do granicy Czarnogora/Bośni (1500km w 21h na loozie bez pospiechu, stając na śniadanie w Zadarze i obiad w Dubrowniku) i klepiąc po drodze na  booking sobie jakiś nocleg .... dzis lecimy na południe Albanii na 2-3 dni, w Meltemi meldujemy się w czwartek wieczorem 

Edytowane przez DnS
Edit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czemu bez budki?

My jutro chyba przenosimy się w okolice półwyspu Helion i może w piątek dalej na południe, ale czy aż do Meltemi? Do kiedy tam będziecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2022 o 01:05, janm napisał:

wyjechaliśmy we wtorek 10.07 około 9:30  z Kateriny

Uuuups tu strzeliłem babola :hehe: - wyjechaliśmy 19.07. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 11:56, mirmar napisał:

Skąd taka dramatyczna decyzja o pozostawieniu przyczepy w domu?

Urlop nam się skrócił o 4 dni. Szybka kalkulacja co i jak, box na dach i ogien. Jesteśmy już na granicy Albania  /  Grecja, jutro lecimy na południe Peleponezu. Z Grecji, z okolic Meltemi wyjeżdżamy 7.08 na praktycznie na raz do PL. Z jakimś noclegiem w Motelu w Serbii

 

 

Edytowane przez DnS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.