Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.01.2022 o 08:05, AdamWLKP napisał:

Dzieci u nas pod dostatkiem ( 3). Bardzo chętnie,  Najmłodszy ma 6 lat i po spacerze 500m jest tak wykończony , chyba ,że ma plac zabaw ,basen i kolegów to 22 i jeszcze walczy. 

Dziękuję. 

Niestety bez rezerwacji to w 2020 i 2021 nawet so Skorzęcina się nie dostałem w sezonie. W ubiegłym roku w sierpniu ludzie bez rezerwacji na Lanterne nawet 2 dni stali ,żeby wjechać . 

Podzwonię po tych miejscach i napiszę jak wygląda z miejscami.

Informacyjnie.

Dwa tygodnie w sierpniu udało mi się zarezerwować zdalnie na Zaton , później zjadę gdzieś w okolice Dubrownika , mam nadzieję,że po 23.08 już takiego obłożenia nie będzie . UL i MDV brak wolnych miejsc ,ale zapraszają, bo mają po 2000 miejsc  (czyt. stoimy 2,3 dni), których nie rezerwują. Niestety pozostali nawet nie odpisali. 

 I tak przy okazji cena za dobę w układzie 3 dorosle i 3 dzieci wychodzi około 140 E za dobę ( wliczając wszystkie opłaty)  , czy dużo czy mało zostawiam każdemu do subiektywnej  oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, AdamWLKP napisał:

Informacyjnie.

Dwa tygodnie w sierpniu udało mi się zarezerwować zdalnie na Zaton , później zjadę gdzieś w okolice Dubrownika , mam nadzieję,że po 23.08 już takiego obłożenia nie będzie . UL i MDV brak wolnych miejsc ,ale zapraszają, bo mają po 2000 miejsc  (czyt. stoimy 2,3 dni), których nie rezerwują. Niestety pozostali nawet nie odpisali. 

 I tak przy okazji cena za dobę w układzie 3 dorosle i 3 dzieci wychodzi około 140 E za dobę ( wliczając wszystkie opłaty)  , czy dużo czy mało zostawiam każdemu do subiektywnej  oceny.

No to nieźle… Mi ostatni tydzień czerwca na Lanternie (2+2) wyszedł po 52 Euro za dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AdamWLKP napisał:

I tak przy okazji cena za dobę w układzie 3 dorosle i 3 dzieci wychodzi około 140 E za dobę ( wliczając wszystkie opłaty) 

A gdzie tak wyszło i w jakim terminie? To ten sierpniowy Zaton?

Jeszcze uwaga, bo było kilka stron wcześniej, że ktoś w necie nie widzi wolnych miejsc. Nie wiem czemu tak to działa, ale w necie ciężko coś zarezerwować, sami tak kiedyś sprawdzaliśmy, a wystarczy zadzwonić i okazuje się, że są miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, filipert napisał:

A gdzie tak wyszło i w jakim terminie? To ten sierpniowy Zaton?

Jeszcze uwaga, bo było kilka stron wcześniej, że ktoś w necie nie widzi wolnych miejsc. Nie wiem czemu tak to działa, ale w necie ciężko coś zarezerwować, sami tak kiedyś sprawdzaliśmy, a wystarczy zadzwonić i okazuje się, że są miejsca.

Nie puszczają całości rezerwacji do sieci. Zostaje odrobina wolności w naszych tułaczkach. Na Peljasacu w czerwcu za 2+2 płaciłem poniżej 100zł. Nie o to oczywiście w temacie chodzi.

Na Zaton bez zniżki ACSI nie wjeżdżam. Nie warto moim zdaniem. Ok 40E z kartą wychodziło na początku lipca nawet dla 2+2 z dopłatą za 2 linię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, filipert napisał:

A gdzie tak wyszło i w jakim terminie? To ten sierpniowy Zaton?

Jeszcze uwaga, bo było kilka stron wcześniej, że ktoś w necie nie widzi wolnych miejsc. Nie wiem czemu tak to działa, ale w necie ciężko coś zarezerwować, sami tak kiedyś sprawdzaliśmy, a wystarczy zadzwonić i okazuje się, że są miejsca.

Tak Zaton. Termin od 9.08-23.08 rezerwacja bezpośrednio u nich , bo na stronach online  nie było miejsca wolnego. Co ciekawe , miejsce bardzo dobre ( podają przy rezerwacji nr parceli) blisko plaży i blisko pozostałych atrakcji w 3 lini od morza a nie na końcu kempingu , tam możesz mieć nawet kilometr,a jest 150m. 

11 minut temu, maarec napisał:

Nie puszczają całości rezerwacji do sieci. Zostaje odrobina wolności w naszych tułaczkach. Na Peljasacu w czerwcu za 2+2 płaciłem poniżej 100zł. Nie o to oczywiście w temacie chodzi.

Na Zaton bez zniżki ACSI nie wjeżdżam. Nie warto moim zdaniem. Ok 40E z kartą wychodziło na początku lipca nawet dla 2+2 z dopłatą za 2 linię. 

Nie wiem jak było wcześniej ,ale w lipcu i sierpniu w tym sezonie karta ACSI nie daje żadnych rabatów. Z dziećmi w wieku szkolnym jestem zmuszony jeździć w szczycie.

Gbybym jeździł bez dzieci lub z dorosłymi to w sumie nic bym nie musiał rezerwować ,tylko tułaczka i spontan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim razie planuję na sierpień ekstremalny survival - czyli jazdę camperem w szczycie sezonu do Chorwacji bez rezerwacji. Normalnie "Ber Gryls", czy jak mu tam...;) 

Tzn. poprawka - jedno chyba muszę zarezerwować, tj. Solitudo w Dubrowniku. O ile jeszcze są miejsca i o ile w ogóle rezerwują na 2 noce...:D

Jak nie to 1 nocleg pod bramą i potem do Prapratno - a tam możliwe, że też pod bramą...:D

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Jeszcze takie małe pytanie czy mieliście przygody na  autostradzie  w Chorwacji. Jadę w ubiegłym roku Bus plus przyczepa 2 osiowa  wysokość auta 188cm. Podjeżdżam pod bramki z automatem liczy mi kategorię 2 . wracam tą samą drogą podjeżdżam do okienka i mi liczą kat 3 . Jak jechałem samym busem automat kat 1 pod okienkiem kat 2. Po okazaniu pani wydruku wys. 188cm koryguje na 1. Wydruk zrobiłem , bo rok wcześniej miałem identyczną sytuację. Wtedy pani z 3 skorygowała na 2 z budką ,a w ubiegłym roku powiedziała ,że liczy się wysokość budki i jest 3. Dodam tylko ,że na stronach z cenami autostrad w CRO niestety nie jest to czytelnie pokazane. Jest bus poniżej 1.90 w kat 1  , bus powyżej 1.90 w kat 2 a w kat 3 bus o dmc powyżej 3.5 wraz z  wys powyżej 1.90 i bus nieopisany z dmc ani z wysokości  tylko z przyczepą. 

Kolega Zbyszek dodał link w temacie opłaty autostradowe  2022 gdzie można zobaczyć jak jest to opisane.

https://chorwacjaautem.pl/chorwacja-autem/chorwacja-autem-oplaty-za-autostrady-winiety/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamWLKPW Chorwacji miałem różne przygody i na autostradzie i w sklepach ( przypadkowo nie działa karta więc dawaj gotówkę  bo szybko , bo kolejka...- choć z karty też ściągnęlo jak się potem  okazao...albo Pani w wiejskim sklepiku za dwa piwa, dwa pomidory i mleko żąda 127 kun - a po moim zdziwieniu z łaską mówi, że się pmyliła i wcisnęła klawisz X2 ma kasie...nie wspomnę o innych przygodach w Konobach, marinach i na kotwicowiskach...Wiem,że nie na temat ale..W Grecji jak sięładnie uśmiechniesz to dziewczyna na bramce zmienia kategorię na niższą...wystarczy uśmiech i znaczące spojrzenie:) i moim zdaniem w ten sposób upadł komunizm i upadnie chorwacki kapitalizm:):) nie jedź tam bo szkoda nerwów i czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawel1966 napisał:

@AdamWLKPW Chorwacji miałem różne przygody i na autostradzie i w sklepach ( przypadkowo nie działa karta więc dawaj gotówkę  bo szybko , bo kolejka...- choć z karty też ściągnęlo jak się potem  okazao...albo Pani w wiejskim sklepiku za dwa piwa, dwa pomidory i mleko żąda 127 kun - a po moim zdziwieniu z łaską mówi, że się pmyliła i wcisnęła klawisz X2 ma kasie...nie wspomnę o innych przygodach w Konobach, marinach i na kotwicowiskach...Wiem,że nie na temat ale..W Grecji jak sięładnie uśmiechniesz to dziewczyna na bramce zmienia kategorię na niższą...wystarczy uśmiech i znaczące spojrzenie:) i moim zdaniem w ten sposób upadł komunizm i upadnie chorwacki kapitalizm:):) nie jedź tam bo szkoda nerwów i czasu

No masz - a ja w Chorwacji jestem on nastu lat niemal co roku (z małymi przerwami), albo nawet jak ostatnio 2x do roku i póki co - tfu, tfu - nie miałem żadnych negatywnych przygód, a jedyne złe rzeczy jakie mogę powiedzieć to właściwie wiążą się tylko z tłumami, których nie zawsze udaje się uniknąć, a i tak takich doświadczeń mam mało, bo 90% moich wyjazdów do Chorwacji było końcem czerwca.

Ale Grecja woła... W tym roku Chorwacja wyjątkowo - jak nigdy - poza niemal stałym czerwcem także w sierpniu, więc może zrażę się tym sierpniem tak, że na przyszły rok to już tylko Grecja.

Tak czy siak Grecja jest już zaplanowana, więc wiesz z czym się to wiąże? Oj, będzie nękanie...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji jedyne co razi to problem z płatnością kartą. Podnieśli im prowizję i terminale zniknęły. Tylko gotówka w wielu knajpach itd.

Przy błędnej kategori wciska się guzik help i za chwilę jest poprawiona. Przeważnie po dobrych rozmowach cenę za usługę typu motorówka czy jakiś transport taxi da się wynegocjować.

Jestem coraz bliżej decyzji o Grecji także też kilka osób pomęczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku na leniwym żeglarskim wypadzie majowym - puste miejscowości, zero turystów poza żeglarzami - poświęciłem trochę czasu na badanie bankomatów. Jest nawet osobny wątek w tej sprawie chyba (albo w jakimś innym wątku - trzeba sprawdzić), gdzie próbowałem stworzyć listę banków, w których można wypłacać bez prowizji. Za zeszły rok coś tam nam się udało ustalić, ale to się zmienia dość dynamicznie i nie wiem, jak będzie w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maarec napisał:

W Chorwacji jedyne co razi to problem z płatnością kartą. Podnieśli im prowizję i terminale zniknęły. Tylko gotówka w wielu knajpach itd.

myślę, że to nie o opłaty chodzi...w 2020 dotknął ich brak turystów i odrabiają to...a brak płatności kartą to możliwość nie płacenia podatków - np. knajpa wykazuje mniejszy dochód i więcej Euro zostaje w kieszeni właściciela....

Co do wypowiedzi o negatywnych sytuacjach to ja w 2021 podczas 2 pobytów nie spotkałem się z nieuprzejmością / naciąganiem / oszustwem ze strony Chorwatów...wręcz przeciwnie, byli bardzo uczynni i pomocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.