Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"Luzowanie" po 15 sierpnia chyba skończyło się w 2020 bo w 2021 byłem ostatni tydzień sierpnia na Istrii....to brakowało wolnych parcel...do końca września były rezerwacje...generalnie d połowy września tłumy na Istrii - dlatego mnie się nie podobało i Istria skreślona jako cel wyjazdów. Pojechaliśmy do Zadaru, a tam wolne parcele do wyboru do koloru. Generalnie teraz wybieram maj/czerwiec oraz wrzesień / października na wyjazdy do CRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 minut temu, filipert napisał:

No właśnie czytając wątki 2021, mam wątpliwości, czy w ubiegłym roku to zadziałało w CRO.

W 2020 byliśmy na przełomie sierpnia i września, to były pustki zupełne, obłożenia na poziomie 10-30%. Na Labadusie obok Trogiru zastanawiali się, czy nie kończyć sezonu, bo klientów brak.

W 2021 byliśmy na przełomie września i października, to obłożenie było na poziomie 90%. Wszyscy lokalsi opowiadali, że sierpień i przełom sierpnia i września to był niespotykany "kocioł". 

Jak będzie w 2022? Nikt nie wie, ale spodziewam się raczej sytuacji podobnej do tej z 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów CRO
Na Hvarze pod koniec września było pustawo. Pogoda super tylko dzień krótki.
Wygląda na to, że im dalej na południe albo gdzie trochę trudniej się dostać (wyspy) tym mniej turystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gusia-s napisał:

To był piękny rok :)

Przez praktycznie 2 tyg na

staliśmy w 3 ekipy w jednym kącie kemp. a kolejne 3 kampery z wypożyczalni PL stały w drugim, reszta kemp. pusta. Dopiero w 3 tygodniu zaczęło trochę przybywać ludzi. Waterman był pusty przez cały ten okres.

W 2021 jednak już tak nie było, na Bunja nawet wydłużyli sezon do października bo ciągle byli klienci.

Po 15 sierpnia zawsze się luzuje więc jak ktoś może to taki termin jest ok a jak nie może to nic nie poradzi, jedzie się wtedy kiedy można i zawsze się znajdzie gdzieś miejsce. Im dalej na południe tym luźniej a najluźniej na wyspach, tylko na nich nie ma kemp. jak w Italii czy na Istrii. Jest za to krystaliczne morze, piękne, często bezludne plaże i krajobrazy :)

Wiem, że piszesz na podstawie wieloletnich doświadczeń. W roku 2021 luzowanie przynajmniej na Istrii zaczęło się bliżej 20.09 a ok 05.09 jak wracałem z Chorwacji to kolejka zestawów i kamperów na granicy Cro-Slo - jadących nad Jadran i stojących w korku w Lubljanie miały po kilka kilometrów.

Czasy kiedy na Straśko na nieparcelowanym zawsze było miejsce - dawno się skończyły i liczę, że jeszcze wrócą.

@Ventyl nie obrażaj się za szybko, jak chcesz jechać w tym terminie to rób rezerwację bo inaczej nawet klamki od recepcji nie pocałujesz - ochrona wygoni Cię z kolejki przed budynkiem bez potwierdzenia zapłacenia rejestracji w ręce. Sam od kilku molochów na Istrii odbiłem się po 25-30.08.2021. Jeszcze w 2019 pisałbym - jedź w ciemno, miejsce zawsze czeka.

Oby dało się spokojnie wjechać do Włoch, Grecji, Francji latem - tedy cały ruch się podzieli i być może w Chorwacji będzie spokojniej.

Ja osobiście szukałbym campingów na południe od Splitu lub na wyspach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

No właśnie czytając wątki 2021, mam wątpliwości, czy w ubiegłym roku to zadziałało w CRO.

Powoli to przestaje działać nawet w PL...

Się nic nie zluzowało. Jedyny plus jaki był to taki że nie było już upałów i dało się wytrzymać. Kemping zabity na 100%. Do check in 2h stania. W restauracjach walka o miejsca.

1 godzinę temu, Sebeb napisał:

"Luzowanie" po 15 sierpnia chyba skończyło się w 2020 bo w 2021 byłem ostatni tydzień sierpnia na Istrii....to brakowało wolnych parcel...do końca września były rezerwacje...generalnie d połowy września tłumy na Istrii - dlatego mnie się nie podobało i Istria skreślona jako cel wyjazdów. Pojechaliśmy do Zadaru, a tam wolne parcele do wyboru do koloru. Generalnie teraz wybieram maj/czerwiec oraz wrzesień / października na wyjazdy do CRO.

Potwierdzam. Mamy takie same przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebeb napisał:

Generalnie teraz wybieram maj/czerwiec oraz wrzesień / października na wyjazdy do CRO.

Dla mnie ten okres ma minusy z uwagi na krótsze dni i chłodniejszą wodę, na zwiedzanie ekstra ale plażing tak sobie i mimo, że mam możliwość urlopu poza sezonem to z premedytacją wybieram w sezonie :)

Raz byłam na żaglach w drugiej połowie września w Cro i ani razu się nie kąpałam w Jadranie, temperatury też były już umiarkowane :(a ja lubię upały. Znajomi od 3 lat widzą również różnice w majówkach w Cro, nawet śnieg był na Biokivie czego w wielu poprzednich latach nie było nigdy.

W drugiej połowie sierpnia też odczuwalne były krótsze dni i wieczorami pachniało jesienią ?

 

47 minut temu, maarec napisał:

Czasy kiedy na Straśko na nieparcelowanym zawsze było miejsce - dawno się skończyły i liczę, że jeszcze wrócą.

Nie wiem skąd masz takie inf, w zeszłym roku kilkoro znajomych było w sezonie i bez problemu były miejsca na nieparcelowanych z marszu.

2 godziny temu, Sebeb napisał:

2021 byłem ostatni tydzień sierpnia na Istrii....to brakowało wolnych parcel...do końca września były rezerwacje..

 

47 minut temu, maarec napisał:

W roku 2021 luzowanie przynajmniej na Istrii zaczęło się bliżej 20.09 a ok 05.09 jak wracałem z Chorwacji to kolejka zestawów i kamperów na granicy Cro-Slo - jadących nad Jadran i stojących w korku w Lubljanie miały po kilka kilometrów.

Właśnie 2021r. był straszny na Istrii,  raz że najbliższa destynacja dla sąsiadów a dwa, to był jeden z niewielu dostępnych bez większych problemów kierunków i ludzie się rzucili własnym transportem. Biura turystyczne nie tylko w PL jeszcze nie miały wielu propozycji za to wypożyczalnie miały żniwo, caravaningowy rynek zakupowy też mocno się rozwinął. Do tego znacznie niższe ceny posezonowe.

Wydaje się, że w tym roku powinno być nieco luźniej.

Godzinę temu, MichuP napisał:

Wygląda na to, że im dalej na południe albo gdzie trochę trudniej się dostać (wyspy) tym mniej turystów

Dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Istrii, ale nie tylko - 2021 był dramatyczny, bo 90% rezerwacji z 2020 przeniesiono na 2021. Zachętą były obniżki.

Ja miałem wraz ze znajomymi rezerwację na 2020 r. Oni przenieśli, a ja nie. Efekt taki, że ja miałem pustki w lipcu 2020 (jak wszędzie, nie tylko na Istrii), a właśnie w 2021 było już masakrycznie. Co ciekawe - dramatu nie było w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gusia-s napisał:

 

Nie wiem skąd masz takie inf, w zeszłym roku kilkoro znajomych było w sezonie i bez problemu były miejsca na nieparcelowanych z marszu.

 

info prosto od moich klientów i znajomych, którzy odbijali się od recepcji i dzwonili podpytać gdzie jechać dalej. Wiadomo, że czasem można i w szczycie sezonu wjechać z ulicy, trzeba szczęścia albo pójścia na kompromis. Często ludzie wbijają się w takie miejsca, na które inny nawet nie spojrzy - np obok obozowiska grupy polaków, słoweńców, holendrów, niemców, włochów itd...

Myślę, że ten sezon - jako już 3 letni covidowy będzie już lepiej - powoli radzimy sobie z tymi ograniczeniami, paszportami itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

info prosto od moich klientów i znajomych, którzy odbijali się od recepcji 

Moi byli zarówno w czerwcu jak i lipcu to przez cały czas na nieparcelowanych były miejsca, nie wiem jak w sierpniu.

1 godzinę temu, maarec napisał:

dzwonili podpytać gdzie jechać dalej

Ostatecznie coś znaleźli zapewne?

Na Pagu przybyło kempingów a na Sv. Duchu zmiany epokowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gusia-s napisał:

Moi byli zarówno w czerwcu jak i lipcu to przez cały czas na nieparcelowanych były miejsca, nie wiem jak w sierpniu.

Ostatecznie coś znaleźli zapewne?

Na Pagu przybyło kempingów a na Sv. Duchu zmiany epokowe ?

Oczywiście, jedna załoga ostatecznie pojechała na Węgry. 

W czerwcu przynajmniej do ok 20.06 wszędzie było luźno. W Zadarze na campingu na basenach było kilka osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gusia-s napisał:

Wyspa Brač kemp. Boutique Camping Bunja koło Supetar może ma ?

Wracając do Bunji :)

Kemp.

1643053249134_copy_1080x1440.thumb.jpg.c476a2db8821d274476920ca2f4863ff.jpg

Pobliskie plaże

1643053223567_copy_1080x1440.thumb.jpg.1af377bb3065177bc36385211f28ee43.jpgIMG_20220124_201139_copy_1620x2160.thumb.jpg.6801681d9e9ebc5f6d1cbd22aa19ca22.jpg

Te powyżej w zasięgu nóg, ale też wiele innych, lecz trzeba wskoczyć w auto/rower/hulajkę :)

1620487659790_copy_1080x1440.thumb.jpg.7b65e093c28d87d4c6282668520f6297.jpg

1621513384562_copy_1728x2304.thumb.jpg.b508a333f0d4d97b3088cc607e10b188.jpg

Wschody i zachody widziane z kemp.

1643052869385_copy_1620x2160.thumb.jpg.93d7feff8a2ee1583d80df68bdcb0647.jpg

Tylko ludzi brak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, gusia-s napisał:
2 godziny temu, maarec napisał:

info prosto od moich klientów i znajomych, którzy odbijali się od recepcji 

Moi byli zarówno w czerwcu jak i lipcu to przez cały czas na nieparcelowanych były miejsca, nie wiem jak w sierpniu

Ze Straśko, to mnie Marek zdziwiłeś, może o parcele chodziło? 

Byliśmy na przełomie lipca, sierpnia i nawet mieliśmy propozycje kilku parcel bez rezerwacji na 10 dni. W strefie wolnej bez problemu było sporo miejsca dla dwóch ekip. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, filipert napisał:

Ze Straśko, to mnie Marek zdziwiłeś, może o parcele chodziło? 

Byliśmy na przełomie lipca, sierpnia i nawet mieliśmy propozycje kilku parcel bez rezerwacji na 10 dni. W strefie wolnej bez problemu było sporo miejsca dla dwóch ekip. 

Widocznie w sierpniu było jak na Istrii lub ludzie mieli kłopot z językiem. Sam nie wiem, niestety tam mnie nie było. To co było na Istrii lekko mnie przerosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.