Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak informacyjnie, próbowałem dzisiaj dokonać rezerwacji na Polari, Lanternie ,Zatonie, Union Lido i Marina di Venezia termin od 8 sierpnia do końca miesiąca , oczywiście po tygodniu chociaż na każdym obiekcie. Niestety miejsc nie ma na żadnej stronie online. Napisałem maile,ale czy to coś da. Może ktoś ma jakiś namiar na obiekt gdzie są jeszcze miejsca w Chorwacji,ale zależy mi na obiektach chociaż z basenem i placem zabaw dla dzieci. Nie chcę jechać i stać 3 dni ,żeby wjechać na pole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, maarec napisał:

Byle nie w szczycie sezonu szczególnie Istria.

Dlaczego? Wstępnie planujemy od 15 sierpnia.

16 godzin temu, Ventyl napisał:

W Sirenie martwi mnie to że może być daleko do sanitariatów. W przyczepie nie mamy prysznica jako tako, a i z kibelka wolimy korzystać jak będzie trzeba a tak to korzystać z tego co oferuje camping.

Mamy własną łazienkę, ale wolimy korzystać z kempingowego prysznica. Do kempingowych ubikacji nikt mnie nie przekona po tylu latach jeżdżenia pod namiot - swoja, to swoja.

Godzinę temu, Gizbern napisał:

Bo później skończy się jak u mnie.

Coś konkretniej?

Edytowane przez Mars (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gizbern napisał:

Bo później skończy się jak u mnie. Z pierwszego zagranicznego wyjazdu na Chorwację najlepiej wspominamy camping Pivka Jama.  Żona nie chce słyszeć o Chorwacji / Istrii/Polari ...na jakiś czas Chorwacja jest spalona. A niesty w tym roku też mmay sztywny termin ... ostatnie dwa tygodnie Sierpnia.

W zasadzie najgorszy termin na Istrii. Byłem, widziałem. Czasem na campingu gdzie było chyba ponad 10.000 parceli były 2 wolne...

19 minut temu, Mars napisał:

Dlaczego? Wstępnie planujemy od 15 sierpnia.

Mamy własną łazienkę, ale wolimy korzystać z kempingowego prysznica. Do kempingowych ubikacji nikt mnie nie przekona po tylu latach jeżdżenia pod namiot - swoja, to swoja.

Coś konkretniej?

W sierpniu na Istrii tylko z rezerwacją, 10 i 15 września w zasadzie też. Pamiętaj, że ciężko może być nawet do knajpy wejść bo wszystko pełne. Na bi village było stosunkowo dużo parceli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdamWLKP napisał:

Tak informacyjnie, próbowałem dzisiaj dokonać rezerwacji na Polari, Lanternie ,Zatonie, Union Lido i Marina di Venezia termin od 8 sierpnia do końca miesiąca , oczywiście po tygodniu chociaż na każdym obiekcie. Niestety miejsc nie ma na żadnej stronie online. Napisałem maile,ale czy to coś da. Może ktoś ma jakiś namiar na obiekt gdzie są jeszcze miejsca w Chorwacji,ale zależy mi na obiektach chociaż z basenem i placem zabaw dla dzieci. Nie chcę jechać i stać 3 dni ,żeby wjechać na pole. 

Marina Di Venezia rezerwowałem między świętami a sylwestrem to już ciężko było wybrać coś fajnego  i 80 procent była już zajęta. Nam się udało :)

 

Jakbyście przyjechali do MDV i macie dzieici to może nasz młody bedzie się mial z kim pobawić :)

 

 

Ja ciągle szukam czegoś na Chorwacji okolice Omisia, Splitu, Duce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ventyl napisał:

? Zdajesz sobie sprawę gdzie to jest? 

Jeszcze za wyspą Vis, na wyspie Bisevo, rozumiem płynąć tam z Visu, no jeszcze z Hvaru ale z lądu ?

Prom ze Splitu do Visu płynie 2,5 h a Bisevo jest po drugiej stronie wyspy Vis więc trzeba dołożyć jeszcze czasu. Nawet jakąś szybką łodzią to szmat drogi tylko po to, by potem jeszcze w tłumie innych łódek poczekać na możliwość wpłynięcia do jaskini na chwilę.  Na miejscu, przesiadasz się na małą łódkę po 9-10 osób by wpłynąć do jaskini w towarzystwie kilku innych łódek. Bywa, że i 2h trzeba czekać na swoją kolej. Efekt jest tylko do południa, po tym czasie w jaskini panuje mrok.

Trzeba się liczyć z takim scenariuszem żeby się nie rozczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdamWLKP napisał:

Może ktoś ma jakiś namiar na obiekt gdzie są jeszcze miejsca w Chorwacji,ale zależy mi na obiektach chociaż z basenem i placem zabaw dla dzieci

Wyspa Brač kemp. Boutique Camping Bunja koło Supetar może ma ?

Jest nieduży basen, w którym zazwyczaj przed wieczorem dopiero ktoś się pluskał, jest plac zabaw, kilka plaż pod nosem.

Jest jeszcze Waterman Beach Willage bliżej miasta, tyle że na nim tylko 9 parceli zazwyczaj połowa wolne, do plaży kawałek z 300m alejką bo kemp. długi a parcele na początku. Jest basen i brodzik. 

A kemp. na Pagu, Štrasko, Simuni? tam nieparcelowane miejsca praktycznie zawsze są jeśli nie ma już parceli. Na KRK w Omisaj? Na Peljesac Nevio? 

Zawsze jeździliśmy w sezonie i nigdy nie rezerwowaliśmy, ot z trasy mail czy jest miejsce żeby bez sensu na prom się nie pchać  ale faktycznie chyba z roku na rok coraz więcej ludzi mimo coraz wyższych cen, aż przestaje się chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ventyl napisał:

Marina Di Venezia rezerwowałem między świętami a sylwestrem to już ciężko było wybrać coś fajnego  i 80 procent była już zajęta. Nam się udało :)

 

Jakbyście przyjechali do MDV i macie dzieici to może nasz młody bedzie się mial z kim pobawić :)

 

 

Ja ciągle szukam czegoś na Chorwacji okolice Omisia, Splitu, Duce

Dzieci u nas pod dostatkiem ( 3). Bardzo chętnie,  Najmłodszy ma 6 lat i po spacerze 500m jest tak wykończony , chyba ,że ma plac zabaw ,basen i kolegów to 22 i jeszcze walczy. 

8 godzin temu, gusia-s napisał:

Wyspa Brač kemp. Boutique Camping Bunja koło Supetar może ma ?

Jest nieduży basen, w którym zazwyczaj przed wieczorem dopiero ktoś się pluskał, jest plac zabaw, kilka plaż pod nosem.

Jest jeszcze Waterman Beach Willage bliżej miasta, tyle że na nim tylko 9 parceli zazwyczaj połowa wolne, do plaży kawałek z 300m alejką bo kemp. długi a parcele na początku. Jest basen i brodzik. 

A kemp. na Pagu, Štrasko, Simuni? tam nieparcelowane miejsca praktycznie zawsze są jeśli nie ma już parceli. Na KRK w Omisaj? Na Peljesac Nevio? 

Zawsze jeździliśmy w sezonie i nigdy nie rezerwowaliśmy, ot z trasy mail czy jest miejsce żeby bez sensu na prom się nie pchać  ale faktycznie chyba z roku na rok coraz więcej ludzi mimo coraz wyższych cen, aż przestaje się chcieć.

Dziękuję. 

Niestety bez rezerwacji to w 2020 i 2021 nawet so Skorzęcina się nie dostałem w sezonie. W ubiegłym roku w sierpniu ludzie bez rezerwacji na Lanterne nawet 2 dni stali ,żeby wjechać . 

Podzwonię po tych miejscach i napiszę jak wygląda z miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie - ja się wybieram w sierpniu na szwędaczkę od Kotoru przez Dubrovnik, Peljesac, Hvar, Split, Trogir, Pasman, żeby powspominać dawno odwiedzone miejsca... I nie zamierzałem nic rezerwować... Czyżby mnie czekały noclegi przed bramami kempingów, a nie na kempingach??

No czasy zmieniają się dynamicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam kolejne posty to ciągle nie umiem Was zrozumieć.

 

NIektóre posty są rzeczowe konkretne.

 

Ale posty typu najgorszy termin jaki może być.

 

Ludzie wchodzą na forum żeby znaleźć poradę, informacje. To co dla niektórych jest tragedią ze względu na ilość ludzi dla drugiego może nie być przeszkodą.

Na MDV też każdy piszę że ogromny camp, dużo ludzi a każdy chce tam jechać.

 

Nie lepiej napisać odpowiedź na zasadzie nie jedź wtedy i wtedy bo będzie dużo bez wyrażania swoich odczuć to co komuś śmierdzi drugiemu może pachnieć i na odwrót.

 

Kilka razy w tym wątku podałem lokalizacje gdzie planuje pojechać i czego oczekuje jedynie @gusia-s napisała jakieś konkretne informacje.

Nie jedź tu bo wiatr i ciasne parcele, czy to nie piasek tylko coś tam .....

 

Reszta tylko marudzi ile to tam ludzi nie było, żadnych konkretnych propozycji. Dla mnie czy np @AdamWLKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ventyl napisał:

Jak czytam kolejne posty to ciągle nie umiem Was zrozumieć.

NIektóre posty są rzeczowe konkretne.

Ale posty typu najgorszy termin jaki może być.

Ludzie wchodzą na forum żeby znaleźć poradę, informacje. To co dla niektórych jest tragedią ze względu na ilość ludzi dla drugiego może nie być przeszkodą.

Na MDV też każdy piszę że ogromny camp, dużo ludzi a każdy chce tam jechać.

Nie lepiej napisać odpowiedź na zasadzie nie jedź wtedy i wtedy bo będzie dużo bez wyrażania swoich odczuć to co komuś śmierdzi drugiemu może pachnieć i na odwrót.

Kilka razy w tym wątku podałem lokalizacje gdzie planuje pojechać i czego oczekuje jedynie @gusia-s napisała jakieś konkretne informacje.

Nie jedź tu bo wiatr i ciasne parcele, czy to nie piasek tylko coś tam .....

Reszta tylko marudzi ile to tam ludzi nie było, żadnych konkretnych propozycji. Dla mnie czy np @AdamWLKP

No masz - i o co tu się od razu obrażać? Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek "wyrażał swoje odczucia co komu śmierdzi". Jeśli komentarze typu: "fatalny termin na wyjazd", czy "nie jedź na Istrię" bo w sierpniu będziesz miał tłumy uważasz za jakieś naruszające Twoje odczucia to po co w ogóle pytasz? Takie komentarze też dają obraz i mogą zapalić lampkę na co się przygotować. Nie da się ukryć, że w sierpniu będzie tłok w zasadzie wszędzie. Sam się wybieram na szwędaczkę w sierpniu, którą jeszcze parę lat temu w ciemno robiłbym bez żadnej rezerwacji, ale już się zastanawiam, czy tego jednak nie robić - chociażby po ostatnich komentarzach.

Oczywiście, że zawsze będą posty bardziej i mniej rzeczowe, ale taka jest uroda KAŻDEGO forum i nie ma co się od razu obrażać. Doceń, że ludzie piszą, a nie olali Cię i wysącz sobie z tego co uważasz za konkretne. I tak nikt tu póki co nie napisał nic, co można by odczytać niewłaściwie.

A jeśli chodzi o Blue Cave to potwierdzam to, co pisze @gusia-s.

Nie byłem tam w sierpniu, ale rozważając tą opcję zostałem skutecznie od tego odstraszony i to przez osoby dobrze zorientowane, bo skipperów, którzy tam pływają regularnie. Blue Cave najlepsze do odwiedzenia jest, jeśli jest to etap w rejsie i płyniesz swoją jednostką (tak było w moim przypadku). W szczycie sezonu są oczywiście oferowane nawet z lądu wycieczki, ale problem jest taki, że najlepsze efekty świetlne osiąga się w zasadzie tylko w ciągu godziny, max. dwóch przed południem - zwłaszcza właśnie w szczycie sezonu z uwagi na wysokie słońce jest to w zasadzie najkrócej. Wówczas podpływa tam mnóstwo łódek wycieczkowych i czeka się w kolejce, żeby na moment wpłynąć, a niekoniecznie to będzie akurat ten moment, nie mówiąc już o warunkach pogodowych - nie tylko słońce, ale i wiatr mają tu wiele do powiedzenia i może się okazać, że albo się nie wpłynie, albo będzie nie do końca spektakularny efekt.

No i mam problem, bo napisałem o moich odczuciach i pewnie źle. No więc nie zniechęcam - masz informacje i zrobisz z nimi co chcesz, tylko nie biadol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AdamWLKP napisał:

w 2020

To był piękny rok :)

Przez praktycznie 2 tyg na

10 godzin temu, gusia-s napisał:

Boutique Camping Bunja

staliśmy w 3 ekipy w jednym kącie kemp. a kolejne 3 kampery z wypożyczalni PL stały w drugim, reszta kemp. pusta. Dopiero w 3 tygodniu zaczęło trochę przybywać ludzi. Waterman był pusty przez cały ten okres.

W 2021 jednak już tak nie było, na Bunja nawet wydłużyli sezon do października bo ciągle byli klienci.

Po 15 sierpnia zawsze się luzuje więc jak ktoś może to taki termin jest ok a jak nie może to nic nie poradzi, jedzie się wtedy kiedy można i zawsze się znajdzie gdzieś miejsce. Im dalej na południe tym luźniej a najluźniej na wyspach, tylko na nich nie ma kemp. jak w Italii czy na Istrii. Jest za to krystaliczne morze, piękne, często bezludne plaże i krajobrazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ventyl napisał:

Nie jedź tu bo wiatr i ciasne parcele,

Sireny nie odradzam, pisze tylko o jej mankamentach jakie mogą się przytrafić ? 

Galeb mi nie podchodzi, raz że ta plaża słaba, dwa że na kemp. jakieś topole czy co to rośnie zamiast sosen piniowych, to nie ten klimat zupełnie. Można się tam zatrzymać przelotem na zwiedzanie Omis, rejs w górę Cetiny czy tyrolke ale na dłuższy pobyt wolałabym już Dole lub Bobana w Zivogosce. Super plaża, woda, cykady, Biokovo za plecami, blisko na Hvar do Makarskiej czy do Dubrownika. Można w niemęczący rejsik z rybka się wybrać.

Na Pagu i na Krku staliśmy na kempingach które miały praktycznie zero cienia. U większości osób to powód do skreślenia miejsca a dla nas były to 2 z lepszych wyjazdów. Daszek przed budą w czasie śniadania spełniał swoją rolę a resztę dnia i tak spędzaliśmy poza kemp. więc to co dla jednego jest be dla drugiego super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gusia-s napisał:

Sireny nie odradzam, pisze tylko o jej mankamentach jakie mogą się przytrafić ? 

Galeb mi nie podchodzi, raz że ta plaża słaba, dwa że na kemp. jakieś topole czy co to rośnie zamiast sosen piniowych, to nie ten klimat zupełnie. Można się tam zatrzymać przelotem na zwiedzanie Omis, rejs w górę Cetiny czy tyrolke ale na dłuższy pobyt wolałabym już Dole lub Bobana w Zivogosce. Super plaża, woda, cykady, Biokovo za plecami, blisko na Hvar do Makarskiej czy do Dubrownika. Można w niemęczący rejsik z rybka się wybrać.

Na Pagu i na Krku staliśmy na kempingach które miały praktycznie zero cienia. U większości osób to powód do skreślenia miejsca a dla nas były to 2 z lepszych wyjazdów. Daszek przed budą w czasie śniadania spełniał swoją rolę a resztę dnia i tak spędzaliśmy poza kemp. więc to co dla jednego jest be dla drugiego super.

Absolutnie nie odebrałem tego  że odradzasz było to dla mnie tylko potwierdzenie tego co jest wpisane w opiniach google. :)

 

Sirena właśnie mnie urzekła tymi kaskadami :)

 

Słońca się nie boimy mamy daszek. Po to lecimy na wakacje tak daleko żeby mieć ciepełko i słońce którego w Polsce czasami brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gusia-s napisał:

Po 15 sierpnia zawsze się luzuje

No właśnie czytając wątki 2021, mam wątpliwości, czy w ubiegłym roku to zadziałało w CRO.

Powoli to przestaje działać nawet w PL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.