Jump to content

Recommended Posts

filipert

Popodglądałem na Street View i faktycznie ta trasa wygląda na łagodniejszą niż Sveti Rok.

25 minut temu, maarec napisał:

odcinek wzdłuż wybrzeża jechałem częściowo w eskorcie policji - jak wiało oczywiście - budkę na zakrętach zanosiło o 70-100cm na lewy pas.

mam nadzieję, że nigdy mnie to nie spotka, choć ostatnio wiało nieźle na Pagu jak wjeżdżaliśmy, nie było jednak krytycznie, most był otwarty :)

tak jak pisze @Zulos

4 godziny temu, Zulos napisał:

podstawowe narzędzie do codziennej weryfikacji pogody to windy.com (tudzież Weather.com tudzież ventusky lub podobne).

:yes:

i rezerwa urlopowa w przypadku niepomyślnych wiatrów

gusia-s
12 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

potwierdzam, trasa przez góry lajtowa nie licząc kilku serpentyn gdzie trzeba redukować do 1 czy 2 w zależności od sprzętu.

I chcecie powiedzieć, że ta trasa jest mniej męcząca niż przez Sv. Rok 😱 

No chyba przesadzacie.

Jak mocno wieje to też nie ma przejazdu przez Sv. Rok dla ciężarowych, busów, autobusów i zestawów, są wcześniej ostrzeżenie i wtedy jest wyznaczony bezpieczny objazd tunelu.

maarec
7 godzin temu, gusia-s napisał:

I chcecie powiedzieć, że ta trasa jest mniej męcząca niż przez Sv. Rok 😱 

No chyba przesadzacie.

Jak mocno wieje to też nie ma przejazdu przez Sv. Rok dla ciężarowych, busów, autobusów i zestawów, są wcześniej ostrzeżenie i wtedy jest wyznaczony bezpieczny objazd tunelu.

Obie trasy są luźne i nie męczące. Dla samochodu lepiej przez Senj bo jest tam chłodniej - raz było 6C z rana w czerwcu i nie ma stromego długiego podjazdu. Stary kamper czy słaby holownik doceni ten odcinek.

Mars

Też planujemy w tym roku Chorwację jako pierwszy zagraniczny wypad z przyczepą. Wstępnie niesie nas w rejon Rovinj. Dla świeżaków będzie to zajedwabiste doświadczenie.

Ventyl
Też planujemy w tym roku Chorwację jako pierwszy zagraniczny wypad z przyczepą. Wstępnie niesie nas w rejon Rovinj. Dla świeżaków będzie to zajedwabiste doświadczenie.
To ja chyba szaleńcem jestem bo na pierwszy wyjazd w życiu z przeczepa na pierwszy ogień idzie CRO okolice Omisia a z tam tad potem pod Wenecje, będzie co jechać

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Mars

Tak, czytałem, dużo urlopu macie? :)

Ventyl
7 godzin temu, Mars napisał:

Tak, czytałem, dużo urlopu macie? :)

2 tygodnie.

Ciągle się waham jaki camping wybrać, po głowie chodzi Galeb i Sirena.

W Sirenie martwi mnie to że może być daleko do sanitariatów. W przyczepie nie mamy prysznica jako tako, a i z kibelka wolimy korzystać jak będzie trzeba a tak to korzystać z tego co oferuje camping.

gusia-s
6 godzin temu, Ventyl napisał:

W Sirenie martwi mnie to że może być daleko do sanitariatów

Raczej martw się tam zjazdem zestawem skoro to pierwszy wyjazd z przyczepą, a nie odległością do sanitariatów. Kemping jest położony kaskadowo na klifie. 

W sezonie dość ciasno, w większości stanowiska bez cienia i bardzo duża ekspozycja na wiatr, jak zacznie wiać bura będzie mało przyjemnie. 

Co do Galeb w Omis ... corocznie w lipcu wyłącza przyjmowanie gości na jakiś czas w związku z przeznaczeniem kempingu na miasteczko festiwalowe, na ten rok jeszcze nie ma takiej inf. ale trzeba to mieć na uwadze i śledzić.

AdamWLKP
W dniu 16.01.2022 o 23:09, Tomii napisał:

Raczej to nie ten klimat. Mniejsze i spokojniejsze kempingi masz w Grecji. 

Mi lanterna nie przeszkadzała wcale. Mimo pełnego obłożenia w sierpniu kemping położony na dużym terenie i nie było czuć tłoku.

I chyba dlatego pozostanę w Chorwacji na ten rok ,ale pojadę gdzieś w okolice Trogiru,Splitu , na Zatonie już miejsc na sierpień brak,a szukam kempingu z atrakcjami przede wszystkim dla dzieci

Edited by AdamWLKP (see edit history)

Ventyl
5 godzin temu, gusia-s napisał:

Raczej martw się tam zjazdem zestawem skoro to pierwszy wyjazd z przyczepą, a nie odległością do sanitariatów. Kemping jest położony kaskadowo na klifie. 

W sezonie dość ciasno, w większości stanowiska bez cienia i bardzo duża ekspozycja na wiatr, jak zacznie wiać bura będzie mało przyjemnie. 

Co do Galeb w Omis ... corocznie w lipcu wyłącza przyjmowanie gości na jakiś czas w związku z przeznaczeniem kempingu na miasteczko festiwalowe, na ten rok jeszcze nie ma takiej inf. ale trzeba to mieć na uwadze i śledzić.

Galeb zachęca bo ma animacje, jakiś też mały basen jakby co, piasek a nie kamienie. Jesteśmy też zainteresowani wycieczką do jaskiń a na stronie galebu jest oferta która nam się podoba.

Ale czytałem też opinie że przez ujście rzeki które jest w sąsiedztwie woda jest gloniasta no i przez piasek "brudna" a nie krystaliczna.

Co do daty to wyjazd planujemy w okolice 20 sierpnia.

maarec
22 godziny temu, Mars napisał:

Byle nie w szczycie sezonu szczególnie Istria.

gusia-s
2 godziny temu, Ventyl napisał:

Galeb zachęca bo ma animacje, jakiś też mały basen jakby co, piasek a nie kamienie

To nie jest piasek tylko taka jakby zmielona skała ze żwirem budowlanym, nie ma nic wspólnego z piaskiem znanym z bałtyckich plaż. Woda przez wpływającą w pobliżu Cetine jest chłodniejsza i faktycznie nie jest taka krystaliczna jak w innych miejscach gdzie są plaże z kamyczków. Szczerze mówiąc wogole nie przypomina Adriatyku 🤷

IMG_20200723_144516.thumb.jpg.2ce23fb798317f723d8dd7af8d5c9828.jpg

2 godziny temu, Ventyl napisał:

Jesteśmy też zainteresowani wycieczką do jaskiń 

Do jakich jaskiń?

Ventyl
42 minuty temu, gusia-s napisał:

To nie jest piasek tylko taka jakby zmielona skała ze żwirem budowlanym, nie ma nic wspólnego z piaskiem znanym z bałtyckich plaż. Woda przez wpływającą w pobliżu Cetine jest chłodniejsza i faktycznie nie jest taka krystaliczna jak w innych miejscach gdzie są plaże z kamyczków. Szczerze mówiąc wogole nie przypomina Adriatyku 🤷

Jak tak to wygląda to zdecydowanie wole kamyczki :)

42 minuty temu, gusia-s napisał:

Do jakich jaskiń?

Blue Cave

Oglądałem też Stobrec ale tam rezerwacja od 7 nocy w górę a my planujemy tylko 6.

Doradźcie coś fajnego na pierwszy wyjazd.

Jedyne wymagania to w miarę przyzwoite sanitariaty no i wiadomo cena też jest ważna.

Miał być Camping Mirosław ale cena w tym roku wyższa/ porównywalna do większych campingów które coś mają ( basen, boiska, czy co kolwiek innego, camping M to tylko camp z 10 miejscami)

Edited by Ventyl (see edit history)

Gizbern
Godzinę temu, maarec napisał:

Byle nie w szczycie sezonu szczególnie Istria.

Bo później skończy się jak u mnie. Z pierwszego zagranicznego wyjazdu na Chorwację najlepiej wspominamy camping Pivka Jama.  Żona nie chce słyszeć o Chorwacji / Istrii/Polari ...na jakiś czas Chorwacja jest spalona. A niesty w tym roku też mmay sztywny termin ... ostatnie dwa tygodnie Sierpnia.

Zulos

Tłumy potrafią spalić każdą destynację. Rozbrajają mnie komentarze ludzi, którzy raz pojechali do Chorwacji (nie "na Chorwację"), jeszcze najlepiej wybierając Istrię w szczycie sezonu i piszą, że Chorwacja jest tragiczna i nigdy więcej...

Trzeba się liczy z tym, że w sezonie w ogóle będzie problem - nie tylko na Istrii, ale w wielu "niższych" rejonach bez rezerwacji. Oczywiście wciąż jest mnóstwo kameralnych, rodzinnych kempingów, gdzie można spędzić miło czas bez wygód, animacji i z prostymi sanitariatami, ale tu już ciężko cokolwiek wskazywać.

A kamyczki ZAWSZE będą lepsze od piasku i kropka!!!:bevil: