Jump to content

Recommended Posts

Zulos
2 godziny temu, w79 napisał:

Dzieki, ale czy jest miejsce że by po południu pojechac gdzieś dalej z dzieckiem l, jakieś 10- 20 km po bezpiecznej, mało uczęszczanej, drodze np. do Porecu?

Do Poleca na pewno nie dojedziesz rowerkami poza trasą w ruchu publicznym.

Zobacz sobie na tą stronę, z której niedawno w odpowiedzi na Twój post wrzuciłem propozycję trasy. Jest ich tam więcej, ale jak sobie porównasz z mapą drogową, to większość tras pokrywa się z drogami publicznymi, choć mniejszych kategorii.

w79
39 minut temu, Zulos napisał:

Do Poleca na pewno nie dojedziesz rowerkami poza trasą w ruchu publicznym.

Zobacz sobie na tą stronę, z której niedawno w odpowiedzi na Twój post wrzuciłem propozycję trasy. Jest ich tam więcej, ale jak sobie porównasz z mapą drogową, to większość tras pokrywa się z drogami publicznymi, choć mniejszych kategorii.

Dzieki

Omett

My pewnie w tym roku tak samo jak w poprzednim będziemy jednymi z pierwszych, bo chcemy jechać na przełomie maja i czerwca. W zeszłym roku byliśmy na Belvedere pod Trogirem i było naprawdę lux i niedrogo w tym terminie. Chciałbym trafić coś podobnego, a że nie lubię jeździć dwa razy w to samo miejsce, to może coś polecicie ciekawego? Dodam, że będzie z nami ciekawa świata 3- latka. Musi być basen na campie, bo temperatura wody w Adriatyku pod koniec maja i na początku czerwca dupy nie urywa ;)

filipert
8 godzin temu, Omett napisał:

Musi być basen na campie, bo temperatura wody w Adriatyku pod koniec maja i na początku czerwca dupy nie urywa ;)

No to musi być jeszcze podgrzewany.

Omett
1 godzinę temu, filipert napisał:

No to musi być jeszcze podgrzewany.

Fajnie by było, ale woda w basenie i tak sama z siebie się szybciej nagrzeje niż w morzu

maarec

Generalnie w Chorwacji baseny podgrzewane są w tylko w katalogach reklamowych. W 2021r pogoda była sprzyjająca i w czerwcu na południu było już 26C w Adriatyku.

ja rozważam jeszcze majówkę np na Istrii, czas i finanse pokażą - w sumie byłby to ciekawy pomysł, aby zaliczyć jednak na szybko Chorwację a na urlop wybrać Grecję.

Edited by maarec (see edit history)

filipert
2 godziny temu, maarec napisał:

Generalnie w Chorwacji baseny podgrzewane są w tylko w katalogach reklamowych.

W Zatonie na pewno były niektóre baseny podgrzewane. Kiedyś byliśmy na majówce we Francji, 18C ale słonko grzało a basen osłonięty wysoką taflą szkła od wiatru i ponoć podgrzewany więc poszliśmy się kąpać, weszliśmy do płytkiego, woda była dość zimna, poszedłem i wskoczyłem do głębszego i ledwo sam odzyskałem oddech jak mnie kurcz ścisnął z zimna.

Tak, że podgrzewają jeśli już, to wybiórczo, najczęściej brodziki.

Omett

Zaton... Wygląda super. Myślicie, że na przełomie maja i czerwca nie będzie jakiś dzikich tłumów? Jestem trochę aspołeczny, a chciałbym sobie wypocząć w takim kurorcie ;)

maarec
4 godziny temu, Omett napisał:

Zaton... Wygląda super. Myślicie, że na przełomie maja i czerwca nie będzie jakiś dzikich tłumów? Jestem trochę aspołeczny, a chciałbym sobie wypocząć w takim kurorcie ;)

Będzie ponad 60 a bliżej 80% obłożenia. Tam da się stanąć daleko od basenów i ludzi. W czerwcu bywało tam więcej ludzi niż wody w basenie. Do tego rodacy z bigosem z reklamówki z biedry plus flaszka przelana do butelki po wodzie i jazda. Do tego częste zabawy z obsługą w temacie darmowych leżaków... 

Może źle trafiałem ale tam z roku na rok coraz więcej ludzi - nowe baseny.

filipert
1 godzinę temu, maarec napisał:
6 godzin temu, Omett napisał:

Będzie ponad 60 a bliżej 80% obłożenia.

Może być

1 godzinę temu, maarec napisał:

Tam da się stanąć daleko od basenów i ludzi.

Tylko wtedy jest to baaardzo daleko do wszelkich wygód (nie licząc Plodine za płotem). Chyba, że myślisz o części zachodniej, wydaje mi się, że tam parcele są większe i jest bardziej kameralnie, rodzinnie.

Jak @Omett chcesz wypocząć w ciszy i spokoju a do tego mieć trochę wygód dla 3-latka, to polecam Straśko. Sporo tam ludzi od nas jeździ i chyba nikt nie narzeka, grzanie wody jakieś tam jest też, tylko baseny nie są aquaparkiem.

golob
7 godzin temu, Omett napisał:

Zaton... Wygląda super. Myślicie, że na przełomie maja i czerwca nie będzie jakiś dzikich tłumów? Jestem trochę aspołeczny, a chciałbym sobie wypocząć w takim kurorcie

Trzeba corocznie sprawdzać kiedy wypadają niemieckie ferie zielonoświątkowe - one wypadają na przełomie maja i czerwca, w tym roku 2022 większość duzych landów kończy je 7 czerwca. Do tego terminu może być dość tłoczno, potem bedzie ze 2 tyg. luzniejszego okresu, no a już później ruszają wakacje w róznych krajach europejskich

Omett
1 godzinę temu, golob napisał:

Trzeba corocznie sprawdzać kiedy wypadają niemieckie ferie zielonoświątkowe - one wypadają na przełomie maja i czerwca, w tym roku 2022 większość duzych landów kończy je 7 czerwca. Do tego terminu może być dość tłoczno, potem bedzie ze 2 tyg. luzniejszego okresu, no a już później ruszają wakacje w róznych krajach europejskich

Rok temu właśnie w tym samym okresie na campingu byli prawie sami Niemcy i Austriacy, teraz już wiem czemu ;)

@filipert A jak się tam dostać najlepiej? Promem?

Zulos

Nie mówcie nikomu, ale najlepszy moment na Chorwację lub północne Włochy to druga połowa czerwca właśnie po feriach zielonoświątkowych Niemców i przed końcem czerwca. Ale ciiii, żeby się nie rozniosło…😁

filipert
2 godziny temu, Zulos napisał:

właśnie po feriach zielonoświątkowych Niemców i przed końcem czerwca

no to jest szansa, że ACSI będzie w tym okresie działać

3 godziny temu, Omett napisał:

@filipert A jak się tam dostać najlepiej? Promem?

Na Straśko ja wolę mostem. Jadę pewnie trochę dłużej i na pewno dalej (jesli to mój cel z PL) ale koszty podobne a jakoś spokojniej mi się mostem jedzie.

Suzu4x4

Prom też fajny i droga do promu przez góry.
My raz prom raz most ( przy moście koniecznie trzeba się zatrzymać na parkingu nacieszyć się widokami)

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka