Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, w79 napisał:

Dzieki, ale czy jest miejsce że by po południu pojechac gdzieś dalej z dzieckiem l, jakieś 10- 20 km po bezpiecznej, mało uczęszczanej, drodze np. do Porecu?

Do Poleca na pewno nie dojedziesz rowerkami poza trasą w ruchu publicznym.

Zobacz sobie na tą stronę, z której niedawno w odpowiedzi na Twój post wrzuciłem propozycję trasy. Jest ich tam więcej, ale jak sobie porównasz z mapą drogową, to większość tras pokrywa się z drogami publicznymi, choć mniejszych kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

39 minut temu, Zulos napisał:

Do Poleca na pewno nie dojedziesz rowerkami poza trasą w ruchu publicznym.

Zobacz sobie na tą stronę, z której niedawno w odpowiedzi na Twój post wrzuciłem propozycję trasy. Jest ich tam więcej, ale jak sobie porównasz z mapą drogową, to większość tras pokrywa się z drogami publicznymi, choć mniejszych kategorii.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My pewnie w tym roku tak samo jak w poprzednim będziemy jednymi z pierwszych, bo chcemy jechać na przełomie maja i czerwca. W zeszłym roku byliśmy na Belvedere pod Trogirem i było naprawdę lux i niedrogo w tym terminie. Chciałbym trafić coś podobnego, a że nie lubię jeździć dwa razy w to samo miejsce, to może coś polecicie ciekawego? Dodam, że będzie z nami ciekawa świata 3- latka. Musi być basen na campie, bo temperatura wody w Adriatyku pod koniec maja i na początku czerwca dupy nie urywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w Chorwacji baseny podgrzewane są w tylko w katalogach reklamowych. W 2021r pogoda była sprzyjająca i w czerwcu na południu było już 26C w Adriatyku.

ja rozważam jeszcze majówkę np na Istrii, czas i finanse pokażą - w sumie byłby to ciekawy pomysł, aby zaliczyć jednak na szybko Chorwację a na urlop wybrać Grecję.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Generalnie w Chorwacji baseny podgrzewane są w tylko w katalogach reklamowych.

W Zatonie na pewno były niektóre baseny podgrzewane. Kiedyś byliśmy na majówce we Francji, 18C ale słonko grzało a basen osłonięty wysoką taflą szkła od wiatru i ponoć podgrzewany więc poszliśmy się kąpać, weszliśmy do płytkiego, woda była dość zimna, poszedłem i wskoczyłem do głębszego i ledwo sam odzyskałem oddech jak mnie kurcz ścisnął z zimna.

Tak, że podgrzewają jeśli już, to wybiórczo, najczęściej brodziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Omett napisał:

Zaton... Wygląda super. Myślicie, że na przełomie maja i czerwca nie będzie jakiś dzikich tłumów? Jestem trochę aspołeczny, a chciałbym sobie wypocząć w takim kurorcie ;)

Będzie ponad 60 a bliżej 80% obłożenia. Tam da się stanąć daleko od basenów i ludzi. W czerwcu bywało tam więcej ludzi niż wody w basenie. Do tego rodacy z bigosem z reklamówki z biedry plus flaszka przelana do butelki po wodzie i jazda. Do tego częste zabawy z obsługą w temacie darmowych leżaków... 

Może źle trafiałem ale tam z roku na rok coraz więcej ludzi - nowe baseny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:
6 godzin temu, Omett napisał:

Zaton... Wygląda super. Myślicie, że na przełomie maja i czerwca nie będzie jakiś dzikich tłumów? Jestem trochę aspołeczny, a chciałbym sobie wypocząć w takim kurorcie ;)

Będzie ponad 60 a bliżej 80% obłożenia.

Może być

1 godzinę temu, maarec napisał:

Tam da się stanąć daleko od basenów i ludzi.

Tylko wtedy jest to baaardzo daleko do wszelkich wygód (nie licząc Plodine za płotem). Chyba, że myślisz o części zachodniej, wydaje mi się, że tam parcele są większe i jest bardziej kameralnie, rodzinnie.

Jak @Omett chcesz wypocząć w ciszy i spokoju a do tego mieć trochę wygód dla 3-latka, to polecam Straśko. Sporo tam ludzi od nas jeździ i chyba nikt nie narzeka, grzanie wody jakieś tam jest też, tylko baseny nie są aquaparkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Omett napisał:

Zaton... Wygląda super. Myślicie, że na przełomie maja i czerwca nie będzie jakiś dzikich tłumów? Jestem trochę aspołeczny, a chciałbym sobie wypocząć w takim kurorcie

Trzeba corocznie sprawdzać kiedy wypadają niemieckie ferie zielonoświątkowe - one wypadają na przełomie maja i czerwca, w tym roku 2022 większość duzych landów kończy je 7 czerwca. Do tego terminu może być dość tłoczno, potem bedzie ze 2 tyg. luzniejszego okresu, no a już później ruszają wakacje w róznych krajach europejskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, golob napisał:

Trzeba corocznie sprawdzać kiedy wypadają niemieckie ferie zielonoświątkowe - one wypadają na przełomie maja i czerwca, w tym roku 2022 większość duzych landów kończy je 7 czerwca. Do tego terminu może być dość tłoczno, potem bedzie ze 2 tyg. luzniejszego okresu, no a już później ruszają wakacje w róznych krajach europejskich

Rok temu właśnie w tym samym okresie na campingu byli prawie sami Niemcy i Austriacy, teraz już wiem czemu ;)

@filipert A jak się tam dostać najlepiej? Promem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie nikomu, ale najlepszy moment na Chorwację lub północne Włochy to druga połowa czerwca właśnie po feriach zielonoświątkowych Niemców i przed końcem czerwca. Ale ciiii, żeby się nie rozniosło…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zulos napisał:

właśnie po feriach zielonoświątkowych Niemców i przed końcem czerwca

no to jest szansa, że ACSI będzie w tym okresie działać

3 godziny temu, Omett napisał:

@filipert A jak się tam dostać najlepiej? Promem?

Na Straśko ja wolę mostem. Jadę pewnie trochę dłużej i na pewno dalej (jesli to mój cel z PL) ale koszty podobne a jakoś spokojniej mi się mostem jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.