Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Miesięczna w Słowenii kosztuje 30€, nie warto się tarabanić bocznymi

Zależy jak dla kogo - dla zestawu i owszem, ale już dla kamperów, to niestety 60 euro...:zly:

Jak się jedzie na Istrię i ładuje całą Słowenię od Leibniz do Koper to jeszcze jest sens, ale jak się tylko przecina Słowenię na Zagreb to już warto się potłuc bokami. Zestawem pewnie i tak bym ładował autostradą, ale kamperem już boli...

Zwłaszcza porównanie z Austrią, gdzie za 2 miesiące płacimy 28,20 EUR - znaczy się Słowenia wychodzi ponad 4x drożej niż Austria!!:sciana:

 

No i ciekawią mnie takie kwiatki jak ten - przyjrzyjcie się cenom winiet - odpowiednio: 30, 60 i 220 EUR:

https://si-vignette.com/pl/e-winieta/zarejestruj/16/

 

Edytowane przez Zulos
Zablokowana możliwość dodania tematu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Sebeb napisał:

Marek, przecież to strona internetowa ACSI to jasne, że honorują kartę...ja mówię, że na niektórych kempingach już rozpoczął się sezon i na kartę ACSI nie ma zniżek (zniżki są przed i po sezonie).

Ale nie chodzi mi o takie typowe kempingi zniżkowe, na niektórych po prostu przecież honorują tą kartę bez specjalnych cen. Chodzi mi czy można nią nią dostać jakiś rabat płacąc za pobyt według cennika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Zulos napisał:

Zależy jak dla kogo - dla zestawu i owszem, ale już dla kamperów, to niestety 60 euro...:zly:

Jak się jedzie na Istrię i ładuje całą Słowenię od Leibniz do Koper to jeszcze jest sens, ale jak się tylko przecina Słowenię na Zagreb to już warto się potłuc bokami. Zestawem pewnie i tak bym ładował autostradą, ale kamperem już boli...

Zwłaszcza porównanie z Austrią, gdzie za 2 miesiące płacimy 28,20 EUR - znaczy się Słowenia wychodzi ponad 4x drożej niż Austria!!:sciana:

 

No i ciekawią mnie takie kwiatki jak ten - przyjrzyjcie się cenom winiet - odpowiednio: 30, 60 i 220 EUR:

https://si-vignette.com/pl/e-winieta/zarejestruj/16/

 

Sorry za dezinformację - Marek dzięki!

Oczywiście nie 60 tylko 30 EUR i nie 4x tylko 2x drożej.

Winietka 2B na Słowenii dotyczy tylko ciężarowych - kampery poniżej 3,5 t. 30 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zulos napisał:

Winietka 2B na Słowenii dotyczy tylko ciężarowych - kampery poniżej 3,5 t. 30 EUR.

No niekoniecznie ciężarowy, mój bus osobowy podpada pod wyższy wyrok. Trochę bez sensu bo jest mniejszy od każdego kampera. Kampery z tego co się orientowałem jako kategoria są traktowane jak osobowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ventyl napisał:

 

 

Czy ten odcinek prze Słowenie jest darmowy ?

Według map google niby tak, a wygląda to jak jakaś droga krajowa

5 godzin temu, Ventyl napisał:

 

image.thumb.png.b007ccc08e389dced776514a9edf4bc1.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Voku napisał:

Ale nie chodzi mi o takie typowe kempingi zniżkowe, na niektórych po prostu przecież honorują tą kartę bez specjalnych cen. Chodzi mi czy można nią nią dostać jakiś rabat płacąc za pobyt według cennika? 

Z tego co zauważyłem, to w sezonie w HR najczęściej można dostać rabat z kartą avtokampi. Na ich stronie generujesz kartę online i możesz wyszukać te kampingi, które dają zniżki. Ale one w sezonie są i tak symboliczne, rzędu kilku %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ventyl, chcesz jechać Jadranką aż do Splitu?

Przejedź się najpierw 50km tą trasą, jest malownicza ale mordująca, wymaga stałej wysokiej koncentracji, tym gorzej że miejscowi na twój widok nie zdejmą nogi z gazu,  nie pojedziesz ani za szybko ani za tanio, spalisz więcej niż na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Socale napisał:

Ventyl, chcesz jechać Jadranką aż do Splitu?

Przejedź się najpierw 50km tą trasą, jest malownicza ale mordująca, wymaga stałej wysokiej koncentracji, tym gorzej że miejscowi na twój widok nie zdejmą nogi z gazu,  nie pojedziesz ani za szybko ani za tanio, spalisz więcej niż na autostradzie.

 

Pierwszy raz będę miał okazje jechać na wakacje z przyczepą, wcześniej były kilka razy Włochy i Balaton ale samym autem. 

Zawsze jeździłem Słowacja, Austria, Włochy ( Włochy lokalnie tak aby uniknąć opłaty).Jakoś przez Czechy nie lubię jeździć :)

 

Pierwsza nasza wyprawa jest do Chorwacji za Omiś  a po tygodniu przejeżdżamy pod Wenecje na Marina Di Venezia.

O ile trasa z Włoch jest dla mnie oczywista bo już przejechana nie raz to do Chorwacji już nie koniecznie.

Będziemy startowali ze Śląska. Chcielibyśmy po drodze zatrzymać się w Plitwicach nad jeziorami jako pauza w drodze na kemping.

Szukam takiej trasy aby tam gdzie to możliwe nie musieć płacić za przejazd.

Austrie z racji dużej ilości serpentyn i wzniesieniem na pewno pojadę autostradami.

 

Kupując przyczepę wiedziałem że lokalnymi drogami może być trudno i trzeba będzie płacić, ale obecne ceny paliw mocno zmieniają plany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dużo czasu to Jadranka nie jest taka zła, ale zestawem faktycznie ciężko strzelić ją na raz (jak rozumiem będziecie jechać od Plitvic czyli na Senj i do Omisa), bo się wykończysz psychofizycznie;) Jak masz czas to możesz brać na 2 razy, ale w sezonie to nie będzie bardzo lajtowa podróż. Najlepiej zrobić Jadrankę motocyklem - 15 lat temu to zrobiłem i byłem prze szczęśliwy. Średnia prędkość podejrzewam że pewnie 2x większa niż zestawem. No i przede wszystkim  w sezonie, biorąc pod uwagę ruch i generalnie ukształtowanie terenu to tak jak pisze @Socale - ręka nie zejdzie Ci z lewarka (chyba, że masz automat) i zużycie będzie, oj będzie spore... Ale skoro będziecie wracać później na Marinę, tego jedną stronę bym pewnie zrobił Jadranka, a drugą powłóczył się spokojnie autostradą oszczędzając paliwo i może na pół opłaty oszczędzisz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 15:31, Zulos napisał:

Sorry za dezinformację - Marek dzięki!

Oczywiście nie 60 tylko 30 EUR i nie 4x tylko 2x drożej.

Winietka 2B na Słowenii dotyczy tylko ciężarowych - kampery poniżej 3,5 t. 30 EUR.

Kamień z serca, z pamięcią nie jest u mnie tak źle!

1 godzinę temu, Socale napisał:

Ventyl, chcesz jechać Jadranką aż do Splitu?

Przejedź się najpierw 50km tą trasą, jest malownicza ale mordująca, wymaga stałej wysokiej koncentracji, tym gorzej że miejscowi na twój widok nie zdejmą nogi z gazu,  nie pojedziesz ani za szybko ani za tanio, spalisz więcej niż na autostradzie.

Nie ma co dramatyzować. Pięknie i widokowo ale trzeba się koncentrować i bez pośpiechu.

37 minut temu, filipert napisał:

Jak robiłem Jadrankę od Zadaru do Rieki, to miałem najniższe spalanie jakie udało mi się osiągnąć z przyczepą.

Dziwne, mam wrażenie,  że droga idzie tam "pod górę". Fakt, że setki zakrętów, murki, zwężenia i zero miejsca na wyprzedzanie. Jechałem tam w przeciwnym  kierunku zestawem na sygnale goniąc prom. Tradycyjnie brakło 2 minut.  Przez 10 kilometrów nie było miejsca na wyprzedzanie zakonnic w starym citroenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich tych atrakcji, kierowca pojazdu/zestawu zobaczy najmniej a najbardziej będzie pamiętał mordowną drogę samą w sobie.

Jadranka jest alternatywą, jest piękna ale złośliwa. Gdy wracałem z promu z PAG (Prizna- Żigljen), podczas wspinaczki akurat lało jak z konewki, przeciwnicy na pewnym odcinku już na Jadrance mrugali mi ostrzegawczo światłami, zwolniłem do tempa pieszego i okazało się, że na moim pasie za skalistym zamaskowanym zakrętem opadły głazy tak ze 100/100/100cm, kilka sztuk i se leżały, ogromne, kontakt z nimi przy 30/h to rozbity kamper nie zdolny do dalszej jazdy. Chwała tym ludziom co mi mrugali.

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maarec napisał:

Dziwne, mam wrażenie,  że droga idzie tam "pod górę".

Wiele razy ?

Ale bilans wzniesień i opadania jest zerowy, bo finalnie i tak trzymamy się poziomu morza.

7 godzin temu, Socale napisał:

kierowca pojazdu/zestawu zobaczy najmniej a najbardziej będzie pamiętał mordowną drogę samą w sobie.

Nie rozumiem aż takiej dramaturgii, dajmy koledze spróbować ?
Ja mam jakiś dziwny lęk przestrzeni, na samą myśl o przełęczach górskich mam dreszcze, dlatego Jadrankę robiłem od południa w górę ? Ale skoro nawet mnie sprawiła frajdę, to naprawdę nie jest to jakiś wyczyn. Fakt, że jechaliśmy chyba od 17.00-22.00 i spanko, potem reszta trasy z rana, może mieć na ocenę wpływ, bo ruch był niewielki, no i choć to był początek lipca, to rok 2020.

Jechałem Sorento z 1000 kg przyczepką, więc zestaw przyjemny na tą trasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponawiam pytanie, bo nikt nie odpowiedział:huh: - czy w tym sezonie nadal są bankomaty i których banków z wypłatą kun bez prowizji? Ktoś już testował?

W zeszłym roku ja wypłacałem bez prowizji z OTP i Addiko. Jeszcze ponoć prowizji nie pobierał Erste, a Zagrebacko i Raiffeisen ponoć już od zeszłego sezonu brały, ale tego chyba nikt konkretnie nie potwierdził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.