Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Sebeb napisał:

myślę, że to nie o opłaty chodzi...w 2020 dotknął ich brak turystów i odrabiają to...a brak płatności kartą to możliwość nie płacenia podatków - np. knajpa wykazuje mniejszy dochód i więcej Euro zostaje w kieszeni właściciela....

Co do wypowiedzi o negatywnych sytuacjach to ja w 2021 podczas 2 pobytów nie spotkałem się z nieuprzejmością / naciąganiem / oszustwem ze strony Chorwatów...wręcz przeciwnie, byli bardzo uczynni i pomocni.

Możesz mieć rację.  Z drugiej strony oni mają gigantyczne kary za brak paragonów i wszędzie muszą być o tym informacje. Nie pamiętam,  żebym paragonu nie dostał kiedyś, ale terminale były i zniknęły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 minut temu, Zulos napisał:

Za zeszły rok coś tam nam się udało ustalić, ale to się zmienia dość dynamicznie i nie wiem, jak będzie w tym roku...

Zmieniło się już w październiku względem maja :( Zostały chyba tylko OTP.

9 minut temu, Sebeb napisał:

myślę, że to nie o opłaty chodzi...w 2020 dotknął ich brak turystów i odrabiają to...a brak płatności kartą to możliwość nie płacenia podatków - np. knajpa wykazuje mniejszy dochód i więcej Euro zostaje w kieszeni właściciela....

Dokładnie, w jednej knajpie właściciel wprost powiedział, że przy płatności gotówką daje 10% rabatu :bzik:

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcówkę czerwca zeszłego roku wydaje się, że to były te 4 banki, choć ja - na tamtą chwilę - sam osobiście w maju i czerwcu przetestowałem tylko OTP i Addiko.

1 minutę temu, pjetko napisał:

Zmieniło się już w październiku względem maja :( Zostały chyba tylko OTP.

Dokładnie, w jednej knajpie właściciel wprost powiedział, że przy płatności gotówką daje 10% rabatu :bzik:

No możliwe... Można by zrobić z tego osoby wątek, żeby go - bez pisania o bzdetach - po prostu uaktualniać co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AdamWLKP napisał:

Nie wiem jak było wcześniej ,ale w lipcu i sierpniu w tym sezonie karta ACSI nie daje żadnych rabatów. Z dziećmi w wieku szkolnym jestem zmuszony jeździć w szczycie.

ACSI to karta działająca właśnie poza sezonem, ale w tym roku wakacje startują już 24 czerwca a niektóre kempingi maja zniżkę czasem do 7 lipca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zulos napisał:

Tak czy siak Grecja jest już zaplanowana, więc wiesz z czym się to wiąże? Oj, będzie nękanie...

nie ma  żadnego problemu - wszystko co mogę  i wiem...z przyjemnością przekażę:)

 

8 godzin temu, Zulos napisał:

No masz - a ja w Chorwacji jestem on nastu lat niemal co roku (z małymi przerwami), albo nawet jak ostatnio 2x do roku i póki co - tfu, tfu - nie miałem żadnych negatywnych przygód,

No a ja niestety miałem...Kiedy pierwszy raz byliśmy tam  kilka lat po wojnie i podczas kilku kolejnych wyjazdów - nic złego się nie działo. dlatego tam jeździliśmy - przede wszystkim na żagle. Ale potem, gdzieś tak od połowy lat 2000 było już tylko gorzej i niestety coraz tłumniej i...mniej przyjaźnie. Dlatego poza oczywiście wieloma walorami chorwackiego wybrzeża, infrastruktury caravaningowej i żeglarskiej - jakoś tak nie za bardzo chce mi się tam już jeździć w czym utwierdziła mnie podróż w 2020 roku...Ale wiadomo, że za jakiś  czas trzeba będzie się tam wyrwać - ale raczej na żagle i wyspy. Tam naprawdę  jest fajnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pawel1966 napisał:

No a ja niestety miałem...Kiedy pierwszy raz byliśmy tam  kilka lat po wojnie i podczas kilku kolejnych wyjazdów - nic złego się nie działo. dlatego tam jeździliśmy - przede wszystkim na żagle. Ale potem, gdzieś tak od połowy lat 2000 było już tylko gorzej i niestety coraz tłumniej i...mniej przyjaźnie. Dlatego poza oczywiście wieloma walorami chorwackiego wybrzeża, infrastruktury caravaningowej i żeglarskiej - jakoś tak nie za bardzo chce mi się tam już jeździć w czym utwierdziła mnie podróż w 2020 roku...Ale wiadomo, że za jakiś  czas trzeba będzie się tam wyrwać - ale raczej na żagle i wyspy. Tam naprawdę  jest fajnie:)

A to ciekawe, bo 2020 to był - z wiadomych względów - rok pustek także w Chorwacji.

Co do sezonu (lipiec-sierpień) to z pewnością nie zdecydowałbym się na czarter. A karawaning - przekonam się w sierpniu. W sezonie nie byłem w Chorwacji od 2014, nie licząc jednego epizodu w 2019 r.

Na Grecję będę potrzebował jakiś "plan północny", bo będę miał tylko 2 tyg. (no - 16 dni), z czego wiadomo - 4 dni w podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zulos napisał:

A to ciekawe, bo 2020 to był - z wiadomych względów - rok pustek także w Chorwacji.

Co do sezonu (lipiec-sierpień) to z pewnością nie zdecydowałbym się na czarter.

Taaak niby nie było tłumów...ale pojechaliśmy miejsca, które w sumie znałem już z przeszłości. No i na powitanie ten rachunek w sklepie  x 2 mnie zagotował na maxa:) może to wpłynęło na całokształt.

Czartery też  jesli już to na pewno przed sezonem.

A jesli chodzi o północ Grecji - to chyba lepiej przenieść dyskusję na temat o Grecji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płacenia  to w ubiegłym roku za wszystko  można było płacić kartami ,może poza targowiskami euro zawsze zabieram z PL , bo już się kiedyś przejechałem na wypłatach z bankomatu.  Ja osobiście korzystam z Revoluta i przlelicznik wychodził najkorzystniej. Wymiana waluty odbywa się prawie po kursie NBP teraz sprawdzam i kurs NBP dzisiaj 4.5920 wymiana na Revolut 4.593 . Oczywiście możemy zamienić również na kuny i tak samo praktycznie po średnim kursie NBP. Ponadto możemy płacić bez zamiany wszystkimi walutami i automatyczne nam te waluty przeliczają bez żadnych prowizji w tym samym kursie.

Sezon 2020 zapamiętam do końca życia ,to było coś pięknego , spacerować w szczycie sezonu po pustych uliczkach :rolleyes:

Do chorwacji  jeżdzę  od 2005 z przerwami i poza sytuacją z autostradą w nigdy nie poczułem,aby ktoś mnie próbował oszukać ,naciągnąć itp. Ludzie czytają i zaraz z CRO zrobimy Rumunię , gdzie nawet na stacji benzynowej strach było auto zostawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 19:23, Ventyl napisał:

Tak sobie przegladam linie brzegowa Chorwacji więcej na mapach google oznaczonych plaż dla golasów niż campingów :D

No nie na darmo Chorwacja jest nazywana rajem dla golasów - tylu plaż i całych kempingów tylko dla golasów nie ma nigdzie indziej? Tak że strzeżcie się! Albo i nie…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 19:23, Ventyl napisał:

Tak sobie przegladam linie brzegowa Chorwacji więcej na mapach google oznaczonych plaż dla golasów niż campingów :D

Musisz jeszcze trochę poszukać. Linia brzegowa w cro to chyba ponad 5000km?

W dniu 26.01.2022 o 22:14, AdamWLKP napisał:

Co do płacenia  to w ubiegłym roku za wszystko  można było płacić kartami ,może poza targowiskami euro zawsze zabieram z PL , bo już się kiedyś przejechałem na wypłatach z bankomatu.  Ja osobiście korzystam z Revoluta i przlelicznik wychodził najkorzystniej. Wymiana waluty odbywa się prawie po kursie NBP teraz sprawdzam i kurs NBP dzisiaj 4.5920 wymiana na Revolut 4.593 . Oczywiście możemy zamienić również na kuny i tak samo praktycznie po średnim kursie NBP. Ponadto możemy płacić bez zamiany wszystkimi walutami i automatyczne nam te waluty przeliczają bez żadnych prowizji w tym samym kursie.

Sezon 2020 zapamiętam do końca życia ,to było coś pięknego , spacerować w szczycie sezonu po pustych uliczkach :rolleyes:

Do chorwacji  jeżdzę  od 2005 z przerwami i poza sytuacją z autostradą w nigdy nie poczułem,aby ktoś mnie próbował oszukać ,naciągnąć itp. Ludzie czytają i zaraz z CRO zrobimy Rumunię , gdzie nawet na stacji benzynowej strach było auto zostawić. 

Potwierdzam. Ja jeżdżę tylko od 2012 i poza błędami automatycznych bramek nikt mnie nie oszukał. Moje dzieci jako małe brzdące kilku krotnie dostały puchar lodów jak my zamówiliśmy kawę, na straganach owoce, w dolinie Neretwy spróbowały wszystkich świeżych owoców.

Trzeba być czujnym, kiedyś prawie na campingu solaris kupiłem dwie cebule w sklepie za 20 zł  - ale cena przecież na skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybór padł na Autocamp Sirene - miejsca zarezerwowane na tydzień.

Może nas nie zwieje.

 

Jakie śledzie to daszku polecacie do kamieni ? Wiem że na tym campie wieje więc pasy sztormowe obowiązkowo trafiają na liste must have

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ventyl napisał:

Jakie śledzie to daszku polecacie do kamieni ? Wiem że na tym campie wieje więc pasy sztormowe obowiązkowo trafiają na liste must have

Zamiast śledzi używam wkrętów ciesielskich.

A do pasów sztormowych mam ostro zacięty kątownik chyba 4mm 40x40 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ventyl napisał:

Ostatecznie wybór padł na Autocamp Sirene - miejsca zarezerwowane na tydzień.

Może nas nie zwieje.

 

Jakie śledzie to daszku polecacie do kamieni ? Wiem że na tym campie wieje więc pasy sztormowe obowiązkowo trafiają na liste must have

Zobacz na stronie producenta z zdjęć poniżej, miałem sąsiada z DE na jednym kempie i miał dużo różnych fajnych gadżetów z tej firmy.

20210814_204629.jpg

20210814_204529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.