Skocz do zawartości

hobby 440 sf 2007r, problem z oknami dachowymi


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

chcę zapytac wszystkich karawaningowców czy ktoś może mi polecic super fachowca lub serwis, aby naprawic mozna by było bardzo psujące sie mechanizmy okiem dachowych w przyczepie hobby 440 sf de lux 2007. Mechanizmy nie sa dostepne juz na stronach internetowych nawet zagranicznych. Prawdopodobnie siadają tam przekladnie zebatkowe mechanizmu linkowego ktory otwiera te okna. Serwisu szukam w okolicach Wrocławia. [JELCZ-LASKOWICE}

OKNA te to model remiTop vario 1. potrzebuje naprawic okono o wym 40x40 cm oraz glowne centralne 70x50 cm. 

wyglad jak na zdjeciach ponizej,

W gre wchodzi rowniez ewentualna wymiana na okna z innej firmy. 

Proszę o pomoc...........

206807.jpg

top1_oki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 lat - więc już im pewnie wystarczy. Zrób prezent przyczepie i zakup nowe okna. 40x40 to masz pełny wybór i różne modele - ceny od 200 do 700 zł.

 Z 50x70 masz Midi Heki i VisionStar od MPK. Tu niestety strat w okolicach 1400 zł, chyba że kupisz używkę, czego raczej nie polecam (nie wiemy na ile ktoś był delikatny przy demontażu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, gliniarzxxl napisał:

206807.jpg

Jasny wint! Aż się nie chce wierzyć, że można tak skomplikować okno...

Przerabiałem proste, sprawdzone mechanizmy MPK i Heki i polecam. Jednak nic nie przebije chyba trwałością mechanizmu okna dachowego Hymera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Jednak nic nie przebije chyba trwałością mechanizmu okna dachowego Hymera :)

Hobby i Hymer to dwie różne bajki nie tylko w temacie okien ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 14.01.2022 o 09:39, filipert napisał:

Jasny wint! Aż się nie chce wierzyć, że można tak skomplikować okno...

Jak działa to jest to bardzo fajne rozwiązanie, tylko korbką sobie kręcisz i nawet nie musisz moskitiery chować. No ale właśnie przez niezbyt dobrze działający ten mechanizm moje okno odleciało :(

Gdyby cena była rozsądna to bym ponownie poszedł w REMITOP VARIO od REMIS ale za dwa razy mniejsze pieniądze mam VISION STAR od MPK, więc nad czym tu się zastanawiać ;) Tym bardziej, że chyba wymienię od razu 3 okna, bo jedno małe też klejone.

W dniu 13.01.2022 o 12:13, gliniarzxxl napisał:

206807.jpg

Dzisiaj znalazłem ten mechanizm ale rozumiem, że już po ptokach :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gliniarzxxl napisał:

potrzebuję ten mechanizm do remi top vario 1

OK, teraz się przyjrzałem i dostępne są od remitop vario 2, jedynki wycofane ze sprzedaży :( 

Jak wymienię u siebie okna to mogę Ci dać jeden mechanizm od 40x40. Od 50x70 mechanizm częściowo mi poleciał a też był uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za już, napisz co konkretnie ci poleciało w tych remi 1 bo u mnie pod koniec zamykania tyrka przepuszcza mechanizm i nie mogę dociągnąć okna do końca: okno leżąc ma luz nie przylega do dachu i te haki które wychodzą z mechanizmu nie zazębiają się z uchwytami szyby, na chwile obecna do jazdy dociągam okno bezpośrednio opaskami tzw trytkami. 
wiec jak możesz to skorzystam z twojej oferowanej darowizny może coś z dwóch trzech czterech mechanizmów poskladam. 
tam jakby w nich pada mechanizm zębatkowy pod korbką i nie zamyka do końca. Zabiorę dwa mechanizmy jk mogę. 

może być inpostem lub obojętnie, koszty pokrywam oczywiście

napisz mi jaki masz koszt wymiany na nowe te remi top 2

prześle ci meila z wyceną wymiany dwóch producentów okiem miedzy innymi remi top vario 2 i Dometic - oferta firmy z Wrocławia.

treść:

Dzień dobry

do naprawy okien Remi top zwykle potrzebne są nowe cięgna (bo to one się psują) a do wersji "1" już nie są dostępne.

Wymiana

x okno 40x40- przykłady w linkach:

a) Dometic Mini Heki z wentylacją- cena 775 zł, https://store-eu.dometic.com/pl-pl/product/dometic-mini-heki-style-25-42-mm-2/

b) Remis RemiTop Vario II , cena 625 zł,  https://www.kena.pl/pl/index.xhtml?productId=3101&catId=55

x50x70

a) Dometic  Midi Heli z pałąkiem cena 2 865, link https://store-eu.dometic.com/pl-pl/product/dometic-midi-heki-style/

b) Remis Remi Top II, cena 2260 zł,  https://www.movera.com/fahrzeug/fahrzeugausstattung/fenster-tueren/dachhauben/391/aufstell-dachhaube-remitop-vario-ii-50-x-70-cm?number=9964146

 

Okna w rozmiarze 40x40 mamy na miejscu, te większe trzeba zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gliniarzxxl napisał:

napisz co konkretnie ci poleciało w tych remi 1 bo u mnie pod koniec zamykania tyrka przepuszcza mechanizm i nie mogę dociągnąć okna do końca: okno leżąc ma luz nie przylega do dachu i te haki które wychodzą z mechanizmu nie zazębiają się z uchwytami szyby,

Ja miałem dokładnie to samo w dużym oknie.

3 godziny temu, gliniarzxxl napisał:

na chwile obecna do jazdy dociągam okno bezpośrednio opaskami tzw trytkami. 

Ja to rozwiązywałem poprzez zdjęcie osłony dolnej okna i dokręcenie kluczem z nasadką wystającego pręta.

3 godziny temu, gliniarzxxl napisał:

tam jakby w nich pada mechanizm zębatkowy pod korbką i nie zamyka do końca.

Już dawno miałem to opisać, jak i inne rzeczy, ale jak zawsze brakuje czasu. Regenerowałem ten mechanizm w dużym oknie ale z mieszanym skutkiem, ale po kolei:

Żeby wyjąć ten mechanizm trzeba wykręcić ze 20 długich śrubek - wkrętarka niezbędna

20210811_203036.thumb.jpg.e79727773610d2c801bb429e806c5f80.jpg

20210811_203043.thumb.jpg.e1ef2e109df65fefd48cacdfb69755d9.jpg

Po rozłączeniu linek pokazuje nam się obraz nędzy i rozpaczy. Linki pordzewiałe, takie "owłosienie" wytarte w wielu miejscach linki i wszędobylski pył ze rdzy i owłosienia

20210811_210957.thumb.jpg.1c06edb928d5662f48ec7f5b4002fdb3.jpg

20210811_213209.thumb.jpg.8946b943f200cdbd6f353691ddb55e3d.jpg

20210811_213215.thumb.jpg.57d58c37bc7ee829c8aeb8f57c09bccf.jpg

20210811_213218.thumb.jpg.8bc7090618da6038f59f1314b8866510.jpg

Linki i pancerze potraktowałem jakimś odrdzewiaczem (przygotuj coś), potem naćkałem smaru i okno otwierało się 100 razy lżej - polecam.

Najgorszy element to przekładnia ślimakowa we wskazanym przez ciebie elemencie:

20210811_210941.thumb.jpg.584f41424a9cb611e4a31264a4aeb59a.jpg

20210811_210946.thumb.jpg.6137b299b0b59166d1c918d5ccbf3d50.jpg

20210811_210952.thumb.jpg.b3653a9016d7232c3954adfffbc0755a.jpg

Mimo próby jej regeneracji, czyli odrdzewienia, wyczyszczenia (nie pamiętam czy nasmarowania), po kilku użyciach przekładnia zaczęła przeskakiwać na ząbkach i nie mogła dociągnąć wymienionych przez Ciebie haczyków. Według mnie po latach powstały tam na tyle duże luzy, że linka przeskakuje na przekładni ślimakowej. Nie wiem, czy można jakoś wyeliminować ten luz - teraz u mnie już po ptokach.

Nie wiem, czy pomogłem, ale lepiej znajdź duży stół na tą instalację - brudna i wbrew pozorom ciężka robota (mam nadzieję, że masz zdolności manualne).

4 godziny temu, gliniarzxxl napisał:

skorzystam z twojej oferowanej darowizny może coś z dwóch trzech czterech mechanizmów poskladam. 
tam jakby w nich pada mechanizm zębatkowy pod korbką i nie zamyka do końca. Zabiorę dwa mechanizmy jk mogę. 

Mogę Ci dać mechanizm z dobrego okna 40x40 (klejona pokrywa) i uszkodzony z okna 70x50 (ten, co regenerowałem). Trzecie okno dachowe jest sprawne, więc wolę je sobie zostawić awaryjnie.

4 godziny temu, gliniarzxxl napisał:

może być inpostem lub obojętnie, koszty pokrywam oczywiście

To na priv, bo małe mam doświadczenie z paczkami :( 

4 godziny temu, gliniarzxxl napisał:

napisz mi jaki masz koszt wymiany na nowe te remi top 2

Ja sobie sam wymieniam, więc koszt okna, butylu i mojego czasu ;) 

4 godziny temu, gliniarzxxl napisał:

treść:

Ale tu wymieniłeś ceny samych okien dachowych. Może nie podawaj szczegółów, ale z ciekawości możesz podać, jaki jest rozstrzał cen za wymianę okna (bez podawania od kogo).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj koszt montażu to około 400 zł tak podali przez fona.

Dane do wysyłki: 

Witold Rawski

ul. Bożka 37/12

55-220 Jelcz-Laskowice

woj. dolnośląskie. 

 

podaj mi ile będzie Cię kosztowała paczka to Ci kase przeleje.

Jak mozęsz to jakoś dobrze zabezpiecz te manele, aby nie połamali w czasie transportu.

dziękuję. 

tel. do kontaktu 791159997. 

pzdr Witek 

czy masz wiedzę czy te twoje nowe  remi top 2 maja taka samą budowę  mechanizmów jak remi 1 na te zębatki i linki ze ślimakami czy jest to juz inaczej rozwiązane????????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.