Skocz do zawartości

Karawaning - postrzegalnosc


portier

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, maarec napisał:

 Nie czytaj. Pakuj się i jedź.  Jeszcze na żywo nie spotkałem niechęci do nas..... no może z wyjątkiem blokady Gubałówki przez naszą ekipę 6 kamperów.  Tylko tu chodziło o ich upartość i chęć zysku. Niewiele brakło do rękoczynów i ciupagi w boku kampera czy fiskarsa w boku bacy. Fajne było pogadać "kulturalnie" z miejscowymi upartymi głąbami. 

 

 

Pakuje sie i jade - choc dopiero pewnie na Wielkanocne ferie Oszczednie z urlopem trzeba rozporzadzac. A przeczytalem przypadkiem i w sumie mnie zainteresowalo. Ciekawie jest poznac inne stanowisko - choc przyznam ze rProbuje sluchac i niewygodnych glosow, w niczym mi to nie zaszkodzi. Swoje i tak zrobie, moze inaczej - ale zrobie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

8 minut temu, peja76 napisał:

W Zakopanym chyba jest niechęć do Kamperów/przyczep szczególnie stojących na dziko, jak dzwoniłem dopytać czy jest miejsce na polu kempingowym to dało się odczuć w rozmowie telefonicznej "ach wie Pan stają na tych dzikich parkingach" dudki uciekają i żal :pupa: ściska:D

I po skosie kraju w m.Świnoujście swego czasu miałem takie same odczucie:)

Więcej "niechęci" nie doznałem, a trochę miejsc w kraju odwiedziłem.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość z tych komentarzy, które są pod takimi artykułami piszą osoby, które nawet koło budy czy kampera nie stały. nie wiedzą jak wygląda kibel czy ogrzewanie, nie ma się co dziwić, że takie rzeczy wypisują. olać i robić swoje :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, peja76 napisał:

W Zakopanym chyba jest niechęć do Kamperów/przyczep szczególnie stojących na dziko, jak dzwoniłem dopytać czy jest miejsce na polu kempingowym to dało się odczuć w rozmowie telefonicznej "ach wie Pan stają na tych dzikich parkingach" dudki uciekają i żal :pupa: ściska:D

To co ja czytalem to morskich terenow dotyczylo (tez) - okolice St. Peter-Ording - tyle ze tam bialy kolor w oczy kluje (jak pisalem, przewaznie kampery, choc przyczepa ta czy inna tez byla) - to wszystko Wohnmobil - czyli kamper dla nich jest. Kurcze, nie potrafie zdjecia znalezc - ale widok jednorazowy. Moze nawet i fajny, tyle ze ja tam miejsca na parking osobowka szukac nie musialem - wiec inaczej na to patrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, polo63 napisał:

I po skosie kraju w m.Świnoujście swego czasu miałem takie same odczucie:)

Więcej "niechęci" nie doznałem, a trochę miejsc w kraju odwiedziłem.

Dokładnie, ale to podejrzewam nie zwykły obywatel tylko ten co ma w tym interes, reszta ludu bardziej ciekawość i zazdrość:D i nie chodzi tu o wartość sprzętu tylko że śpimy u siebie, jedziemy gdzie się chce itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy postrzegani....

Nasi bliscy i dalsi znajomi oraz część rodziny do momentu wybuchu pandemii uważali nas za osoby nad wyraz skąpe z uwagi na korzystanie z przyczepy do wypoczynku. Na firmowej imprezie, kolega troszkę podlany wypalił do mnie wprost... Chłopie przestał byś już ściskać ten portfel i zabrał rodzinę na przyzwoite wakacje do hotelu, a nie zmuszasz ich do srania po łące. Najpierw mnie zamurowało, a potem się zlałem że śmiechu. Tłumaczenia nic wtedy nie pomogły. U żony w pracy odbiór tej formy wypoczynku był podobny.

W trakcie pandemii kiedy pojawiło się sporo artykułów o karawaningu i towarzystwo zgłębiło temat co gdzie jak i za ile.... Odzyskaliśmy ,, szacunek,, i tak jak mówi Jacek po powrocie z wakacji pierwszy dzień w pracy to pełen pokój słuchaczy podczas przerwy na kawkę ?. Dwóch kolegów kupiło w efekcie przyczepy...?

W trasie, pod sklepami, na parkingach restauracji żadnych przykrych zdarzeń, wręcz przeciwnie. Najwięcej problemów generują inni karawaningowcy wzmocnieni procentami....

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Commander napisał:

Jak jesteśmy postrzegani....

Nasi bliscy i dalsi znajomi oraz część rodziny do momentu wybuchu pandemii uważali nas za osoby nad wyraz skąpe z uwagi na korzystanie z przyczepy do wypoczynku. Na firmowej imprezie, kolega troszkę podlany wypalił do mnie wprost... Chłopie przestał byś już ściskać ten portfel i zabrał rodzinę na przyzwoite wakacje do hotelu, a nie zmuszasz ich do srania po łące. Najpierw mnie zamurowało, a potem się zlałem że śmiechu. Tłumaczenia nic wtedy nie pomogły. U żony w pracy odbiór tej formy wypoczynku był podobny.

W trakcie pandemii kiedy pojawiło się sporo artykułów o karawaningu i towarzystwo zgłębiło temat co gdzie jak i za ile.... Odzyskaliśmy ,, szacunek,, i tak jak mówi Jacek po powrocie z wakacji pierwszy dzień w pracy to pełen pokój słuchaczy podczas przerwy na kawkę ?. Dwóch kolegów kupiło w efekcie przyczepy...?

W trasie, pod sklepami, na parkingach restauracji żadnych przykrych zdarzeń, wręcz przeciwnie. Najwięcej problemów generują inni karawaningowcy wzmocnieni procentami....

No proszę, coraz więcej osób rozumie moje przyznam że ciężko sformułowane pytanie. O rzeczywiście, u Ciebie pojawia się nowa grupa o której nie myślałem, o której budzimy politowanie ?

A potem jak mówi Peja, nieraz zazdrość. Ale oni nieszkodliwy są, zresztą sam widzisz, zbierasz na naszą stronę przełażą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Commander napisał:

Jak jesteśmy postrzegani....

Nasi bliscy i dalsi znajomi oraz część rodziny do momentu wybuchu pandemii uważali nas za osoby nad wyraz skąpe z uwagi na korzystanie z przyczepy do wypoczynku. Na firmowej imprezie, kolega troszkę podlany wypalił do mnie wprost... Chłopie przestał byś już ściskać ten portfel i zabrał rodzinę na przyzwoite wakacje do hotelu, a nie zmuszasz ich do srania po łące. 

 

Dobrze rura mięknie osobom takim, które myśla że to z oszczędności jak się dowiedzą jakie są tego realne koszty i jakie są ceny przyczep :D dawno temu też myślałem że przyczepy mają ludzie których nie stać na hotele :lol:to było bardzo dawno

Edytowane przez Tomek515 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nieraz jak Tomek 515 mam że (z triumfem na ustach) stwierdzają, że to przecież wcale nie takie tanie jest. Myślę że rzeczywiście chyba ogromna większość myśli że ma z oszczędności tak. A już tym bardziej że generalnie nawet 2 dosyć mocno różniące się od siebie rodzaje karawaningu istnieją - dla postronnych to jedno i to samo. W pierwszej linii słyszę że przecież przyczepę kupić (wypożyczyć musiałem). A przecież szczególnie jeśli kupiłem (weźmy używaną - bo to pewnie częściej) - to ile ona oo 10 latach straci?

Jasne, dla nas to i tak drugorzędna sprawa i w pierwszej linii stoi pasja - moja żona się na własnym przykładzie na pierwszym wyjeździe przekonała. Wtedy kupiliśmy przyczepę na próbę - pogoda jaka nas przywitała na kempingu - panowie i panie - myślałem że to pierwszy i ostatni nasz wyjaz i przyczepa po powrocie do Żyda (nikogo obrazić nie chcę, tylko tak się mówi-ło ?) powędruje.

Od tego 7 lat minęło i już 4-ta przyczepa jest - to tyle jeśli o pasję chodzi ?

Ale Ci którzy nas jako biedaków postrzegają są nieszkodliwi i są mi w miarę obojętni - no i miejsca na kempingu raczej mi nie zajmą ?

Ale jest grupa ta o której wspominałem na początku wątka i ta spędza mi sen z powiek - mimo że się naprawdę z otwartą niechęcią, wrogością nie spotkałem (dobra, na dziko nie stoję, więc szanse może na to mniejsze) - ale nas przybywa dość szybko i pewnie ta grupa będzie też rosła.

Próbowałem wczoraj coś jeszcze znaleźć w necie ale średnio mi to poszło. Przy czym jakimś tam wirtuozem internetu nie jest i nawet tych co przedwczoraj na niemieckich stronach widziałem też jakoś już znaleźć nie potrafię (computer w pracy, ktoś historię skasował), więc może nie jest aż tak źle i coś tam wyolbrzymiam - ale dlatego między innymi tutaj pytam - przy czym wypowiedzi - przynajmniej niektóre - naprawdę ciekawe, fajne.

Tylko czy czasem nie słyszymy co słyszeć chcemy a resztę przyciemniamy? Napewno nie wszyscy nas kochają, ale jaka tendencja będzie...

Nas po pandemii ubędzie, tzn nas może nie - ale tych co za trendem, jakimiś emocjami poszli napewno - ale trochę to jeszcze potrwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@portier

Ale do czego Ty tak właściwie zmierzasz? 

Chcesz usłyszeć że kogoś zaciukali gdy spał w przyczepie? Tak, nie jednego.

Czy niewiastę zgwałcili? Tak nie jedną.

Czy jakiś jeb... pedofil wlazł na kemping i dziecko macał? Na pewno nie jedno. 

Czy komuś bandyci spalili budę? Tak

Czy ktoś z karawaningowców usłyszał na drodze "ty powolna kur... korek robisz"? Tak usłyszał!

Czy ktoś usłyszał, "do gazu z wami i tymi waszymi wydmuszkami"?  Tak usłyszał!

Czy komuś powybijali szyby w budzie ? Tak.

Lepiej Ci? To chciałeś usłyszeć.

 

 

Karawaning jest częścią życia. 

Złe rzeczy się zdarzają wszędzie. W hotelach, na kwaterach, w pracy, w domu, w kościele, na ulicy w parku, na plaży, na stadionie i na koncercie. Zdarzają się w barze i restauracji, w sejmie i senacie. 

Wszędzie gdzie jest człowiek jest zło. Trzeba być ostrożnym, ale wiedzieć że 97% ludzi jest dobrych, a przynajmniej nieszkodliwych.

A jak się boisz to bez spiny, ale idź do psychologa, pomoże jeśli będziesz chciał aby Ci pomógł. A jak to nie pomoże to zrezygnuj bo po co się męczyć, i mamy w białej ścianie na wybrzeżu dziurę. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cathay napisał:

@portier

Ale do czego Ty tak właściwie zmierzasz? 

Chcesz usłyszeć że kogoś zaciukali gdy spał w przyczepie? Tak, nie jednego.

Czy niewiastę zgwałcili? Tak nie jedną.

Czy jakiś jeb... pedofil wlazł na kemping i dziecko macał? Na pewno nie jedno. 

Czy komuś bandyci spalili budę? Tak

Czy ktoś z karawaningowców usłyszał na drodze "ty powolna kur... korek robisz"? Tak usłyszał!

Czy ktoś usłyszał, "do gazu z wami i tymi waszymi wydmuszkami"?  Tak usłyszał!

Czy komuś powybijali szyby w budzie ? Tak.

Lepiej Ci? To chciałeś usłyszeć.

 

 

Karawaning jest częścią życia. 

Złe rzeczy się zdarzają wszędzie. W hotelach, na kwaterach, w pracy, w domu, w kościele, na ulicy w parku, na plaży, na stadionie i na koncercie. Zdarzają się w barze i restauracji, w sejmie i senacie. 

Wszędzie gdzie jest człowiek jest zło. Trzeba być ostrożnym, ale wiedzieć że 97% ludzi jest dobrych, a przynajmniej nieszkodliwych.

A jak się boisz to bez spiny, ale idź do psychologa, pomoże jeśli będziesz chciał aby Ci pomógł. A jak to nie pomoże to zrezygnuj bo po co się męczyć, i mamy w białej ścianie na wybrzeżu dziurę. 

 

 

 

 

 

Oooh, widze ze tak dosyc obcykany jestes i wlasciwie wszystko wiesz - na wszystko odpowiedz - taki Mesjasz, bym powiedzial.

Ja wiem gdzie masz co o Tobie mysla, wedlug maksymy: najpierw ja - a reszta mnie nie obchodzi. To w moich oczach takie polaczenie arogancji z egoizmem i to takim z dosc wysokiej polki (co zaloze sie, ze oczywiscie widzisz inaczej). Bo dla mnie akurat nie bez roznicy jest jak mnie postrzegaja i tu....nasze drogi sie rozchodza. Nikt nie zmusza Cie do czytania tego - a juz tym bardziej do odpowiadania. Skoro raz pytanie rozumiesz - a za chwile znowu nie - po co wiec sobie glowe niepotrzebnie zaprzatasz?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, portier napisał:

Bo dla mnie akurat nie bez roznicy jest jak mnie postrzegaja

Może masz coś "za uszami". 

 

Godzinę temu, portier napisał:

Skoro raz pytanie rozumiesz - a za chwile znowu nie - po co wiec sobie glowe niepotrzebnie zaprzatasz?....

Rozumiem jako tako, tylko nie ogarniam Twojego problemu, zresztą Ty chyba tez nie, bo do końca nie potrafisz się wysłowić w czym on tkwi. Wiemy że suzuki na niemieckim forum wpadło w białą ścianę na  wybrzeżu.  

Dlatego też zaproponowałem Ci spotkanie ze specjalistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.