Skocz do zawartości

A może morze?


vrs

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maarec napisał:

 

U nas Bałtyk raczej do wiosny odpada, tylko to nigdy nie jest takie pewne :). Droga na odcinku do Łodzi każdego dnia robi się szersza i szybsza :)

 

Marek, jak sytuacja od Piotrkowa do Częstochowy obecnie wygląda? Są już dwa pasy w obie strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, maarec napisał:

@Suzu4x4 spokojnie jest co robić. Kamperem wystarczy zmieniać codziennie miejsce postoju. Każdego dnia inna mieścina, spacer w nowym miejscu, inna kknajpa. Nawet na wymarłym Helu tydzień był bez nudy. W Trójmieście mniej dziko ale więcej do roboty. Oczywiście po zmroku do środka lub do tawerny najlepiej z widokiem.

Na alexie robiliśmy nocne zabawy w howanego aż się dzieciakom znudziło. Byliśmy praktycznie sami więc klimat był konkretny.

Oczywiście zimą w górach a dokładnie pod stokiem jest więcej atrakcji. 

U nas Bałtyk raczej do wiosny odpada, tylko to nigdy nie jest takie pewne :). Droga na odcinku do Łodzi każdego dnia robi się szersza i szybsza :)

 

tak tylko od nas na szybki wypad to raczej zachodniopomorskie a tam znamy niemal każdą nadmorską dziurę . 

54 minuty temu, danielpoz napisał:

To możecie trochę poczekać?

więc czekamy, czas start  jak zamarznie to jadę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

Jak dzieciaki odebrały wyjazd ?  jakieś dodatkowe atrakcje im wymyśliłeś ?

 

My lubimy chodzić. 

Zresztą zawsze można gdzieś podjechać samochodem i tam coś zobaczyć. 

Bardzo im się podobało zawsze to coś innego niż góry ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vrs napisał:

 

My lubimy chodzić.

 

my też . Ale lubimy mieć jakiś cel,  samo spacerowanie po plaży na dłuższą metę dla mnie jest nudzące ;)

oczywiście nie neguję i wiem że dla wielu ludzi sama obecność  morza jest atrakcją i rozumiem że obcowanie z nim sprawia przyjemność :yes:

7 minut temu, vrs napisał:

Zresztą zawsze można gdzieś podjechać samochodem i tam coś zobaczyć. 

no raczej :yes:

jakieś aquaparki, parki zabaw ,  atrakcje turystyczne  ?

liczyłem na więcej szczegółów  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

jakieś aquaparki, parki zabaw

Tu Ci nie pomogę bo to zdecydowanie nie nasze klimaty. 

6 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Ale lubimy mieć jakiś cel,  samo spacerowanie po plaży na dłuższą metę dla mnie jest nudzące ;)

BTW. plażą też można dokądś dojść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o kilka miejsc z  zimowego nadmorskiego wyjazdu godnych odwiedzenia  czy atrakcyjnych dla dzieci i nie koniecznie musi być to aquapark czy park linowy :rolleyes:

z moich obserwacji wynika że   w okresie poza głównym sezonem (czyli nawet maj - wrzesień)  większość  atrakcji turystycznych  w okolicy nadmorskich miejscowości  jest porostu nieczynna.

Po prostu chciałem dowiedzieć się co w zimie nad morzem w mniejszych miejscowościach funkcjonuje poza nielicznymi knajpami .

( nie wiem np. fokarium , zagroda żubrów,  wieża widokowa, latarnia morska, kolej wąskotorowa czy cokolwiek innego poza plażą piaskiem i morzem) .

Miałem na myśli szeroko pojęte atrakcje turystyczne  poza Trójmiastem  , bo to znamy   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vrs napisał:

 

My lubimy chodzić. 

Zresztą zawsze można gdzieś podjechać samochodem i tam coś zobaczyć. 

Bardzo im się podobało zawsze to coś innego niż góry ;)

 

Typowo nasz wypoczynek:ok: idealnie żeby naładować baterię i odpocząć, ile można gonić. Najważniejsze żeby za mocno nie wiało i padało a jak przymrozi to na plus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

z moich obserwacji wynika że   w okresie poza głównym sezonem (czyli nawet maj - wrzesień)  większość  atrakcji turystycznych  w okolicy nadmorskich miejscowości  jest porostu nieczynna.

Moim zdaniem też tak jest, dla mnie jest to stan oczekiwany ;)

A co tam funkcjonowało z „atrakcji” to nie bardzo wiem bo nie był to cel naszego wyjazdu.

Byliśmy tam w sumie 4 dni, w sam raz żeby się nacieszyć morzem, niedużą ilością ludzi, fajną pogodą.

Z rzeczy które można robić w zimie nad morzem a które nie przyszły mi nigdy do głowy to jeżdżenie rowerem po plaży.

Po sztormowej pogodzie, jak jest przymrozek, plaża jest twarda jak asfalt i równa jak stół. Widziałem osoby na rowerach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vrs napisał:

Moim zdaniem też tak jest, dla mnie jest to stan oczekiwany ;)

A co tam funkcjonowało z „atrakcji” to nie bardzo wiem bo nie był to cel naszego wyjazdu.

Byliśmy tam w sumie 4 dni, w sam raz żeby się nacieszyć morzem, niedużą ilością ludzi, fajną pogodą.

Z rzeczy które można robić w zimie nad morzem a które nie przyszły mi nigdy do głowy to jeżdżenie rowerem po plaży.

Po sztormowej pogodzie, jak jest przymrozek, plaża jest twarda jak asfalt i równa jak stół. Widziałem osoby na rowerach. ;)

 przez weekend czy kilka dni też mogę ładować akumulatory delektując się szumem fal ale ja szukam alternatywy na dwutygodniowe ferie zimowe z dwójką energicznych dzieci które przyzwyczajone są do aktywnej formy wypoczynku  :-]

jak wiesz z innych tematów mamy w planie narty ale z uwagi na obecną sytuację covidową nie mam pewności czy nasz wyjazd dojdzie do skutku stąd analizuję inne kierunki.

Na Mazurach w zimie też nigdy nie byłem a z chęcią spróbował bym swoich sił na bojerach. Stąd wschodnie wybrzeże + Mazury były by jakąś alternatywą wobec nart byle by pogoda była,

bo siedzenie w budzie w deszczu w około zerowej temperaturze średnio mnie raduje.

a na rowerach jeździmy cały rok nawet dziś  choć na ferie to wolałbym zabrać sanki, jabłuszka i narty  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquaparki i baseny hotelowe w 99% są otwarte...

Muzea i wystawy niektóre chyba też (o ile ich pandemia nie wykończyła)

 

My jednak idziemy sobie po prostu na spacer... W ten sposób polskiej plaży mam zdeptane pewnie z 95% wybrzeża...A są miejsca gdzie w lato by nas przegonił lub w 80% wybrzeża nie chciał bym tam być (nie lubimy tloku)...

 

My jutro zaliczamy tu 2tygodnie, z różną pogodą...(postaram się może jakąś krótką relację kiedyś napisać).

I gdybym nie musiał być w pracy, to bym został na 2-6tygodni kolejnych...

Ale z dziećmi już jest ciut inaczej...moze wlasnie narty, sanki, jabłuszka, hulajnoga, rower, latarnie, militaria,  baseny, kino, parki techniki, zwiedzanie ciekawszych miast z przewodnikiem, przepłynięcie się kutrem, wycieczka kolejką...

20220109_151322.jpg

20220109_145239.jpg

20220109_122141.jpg

20220109_103156.jpg

20220108_132139.jpg

20220108_125904.jpg

IMG-20220108-WA0003.jpg

20220108_092812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, z dziećmi jeździliśmy od 2006 nad morze zimą...gdy mój młodszy miał niewiele ponad 2lata (jest z grudnia).

Dawniej jeździliśmy na kwatery...Ale dużo mniej było atrakcji...A jakoś daliśmy radę i nasze dzieci też mniej lub bardziej miło wspominają te wyjazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Misio napisał:

Aquaparki i baseny hotelowe w 99% są otwarte...

Muzea i wystawy niektóre chyba też (o ile ich pandemia nie wykończyła)

My jednak idziemy sobie po prostu na spacer... W ten sposób polskiej plaży mam zdeptane pewnie z 95% wybrzeża...A są miejsca gdzie w lato by nas przegonił lub w 80% wybrzeża nie chciał bym tam być (nie lubimy tloku)...

My jutro zaliczamy tu 2tygodnie, z różną pogodą...(postaram się może jakąś krótką relację kiedyś napisać).

I gdybym nie musiał być w pracy, to bym został na 2-6tygodni kolejnych...

(...)

@Misio     :yes:

ja nie neguje żadnej formy wypoczynku , każdy ma własną,  najważniejsze żeby nam odpowiadała (i naszym rodzinom ) ;)

 

25 minut temu, Misio napisał:

Ale z dziećmi już jest ciut inaczej...moze wlasnie narty, sanki, jabłuszka, hulajnoga, rower, latarnie, militaria,  baseny, kino, parki techniki, zwiedzanie ciekawszych miast z przewodnikiem, przepłynięcie się kutrem, wycieczka kolejką...

 

tak właśnie jest z naszymi   :ok:

no może poza zwiedzaniem miast :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie parking w Mechelinkach.

To teraz ja zadaję zagadkę :D

PS. Polecam zatokę Pucką w sezonie. Jest trochę luźniej niż na pozostałej części wybrzeża. Próbowałeś kiedyś się dostać sprzętem na klif w Mechelinkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.