Skocz do zawartości

Nowy rok 2022 nowy taryfikator ;)


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po oglądnięciu filmiku po otwarciu warszawskiego tunelu czy wspomnianego "karawaningowca" w Norwegi  ( i jesczce te dzieci nieświadome niczego!!!) to pomyślałam, że faktycznie mandaty powinny być wyższe.

Zwykle takich "ciekawostek" nie oglądam a jak ktoś opowiada to się uśmiecham, że zapewne fantazja go poniosła.

Ale to jest autentyczne nagranie!!!

Aż trudno uwierzyć. Robić zdjęcia w tunelu swoich samochodów.  

Przecież mógł ustawić się pod jakimś murem gdzie to nie jest zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cezarr napisał:

@Analog82 ja już od samego początku jestem zdania że to nie jest dla poprawy bezpieczeństwa, chociaż kiedyś tak myślałem ale my jako kierowcy jesteśmy niereformowalni ? I tutaj jak piszesz tylko dobre wzorce i odpowiednie szkolenie może przynieść zmiany, ale na to trzeba dużo czasu.

Wszystko w temacie.

Widzę dużo absurdu w niektórych zapisach ustawodawcy,  Przykładowo pieszy z telefonem na pasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cezarr napisał:

ale my jako kierowcy jesteśmy niereformowalni

Widzisz Cezarr - nie jestem tego taki pewien - sporo jeżdżę do Szwecji - mam tam rodzinę i obserwuję ciekawe zjawisko - ci sami kierowcy, którzy w PL jeżdżą niezwykle niebezpiecznie powodując wcześniej opisane przez Ciebie sytuacje kolizyjne po zjeździe z promu w Karlskronie nagle stają się aniołami kierownicy - nie przekraczają dozwolonej szybkości, nie zajeźdżają innym drogi, nie trąbią na innych itd, itd...

Powiedz jaka wg Ciebie jest tego przyczyna ?

Bo wg mnie jest jedna jedyna - wysokość kar i nieuchronność ich zapłacenia.

Moja była na terenie własnej niewielkiej miejscowości (180 osób) za przekroczenie o 14 km dozwolonej szybkości zapłaciła 3600 SEK czyli ok 1600 zeta.

Zdarzyło się jej to raz jedyny przez zamyślenie, ale oni naprawdę jeźdżą tam niezwykle spokojnie.

Osobiście prowadząc samochód w Szwecji odpoczywam lepiej niż w domu z lampką wina.

pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

Bus z pryczepą potrzebuje tacho?

Chyba im chodzi o zarobkowy przewóz.

A co do tematu, to smutno mi, że ludzie się cieszą, jak kręcą na nich bata :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Czy ktoś coś z tego rozumie? Bus z pryczepą potrzebuje tacho?

https://www.dostawczakiem.pl/zatrzymanie-prawa-jazdy-na-3-miesiace-za-brak-tacho-od-1-stycznia-2022

Już dawno ten przepis jest, tylko tak jak 1.33 egzekwowany.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BuryKocur  coś w tym jest, swego czasu trochę tam mieszkałem i pracowałem i faktycznie jest tak jak napisałeś, tylko powiedz mi czego ten nasz rodak się tam tak obawia, jeżeli mandatu no to u nas niby też są teraz wysokie czyli niby powinno być poprawa bezpieczeństwa, ?  tylko że sam taryfikator to jedno a jego egzekwowanie przez policję to co innego. Wierzę że się coś zmieni ale jakoś tak bez przekonania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cezarr napisał:

a jego egzekwowanie przez policję to co innego. Wierzę że się coś zmieni ale jakoś tak bez przekonania

i tu jest pies pogrzebany - najistotniejsza w przestrzeganiu prawa jest świadomość nieuchronności kary a z tym u nas jest słabo przy tej ilości policji na drogach.

Przypomnij sobie jak często w SE ustawiane są radary, z którymi oni się wcale nie kryją - nawet w małej miejscowości jest ich kilka i to działa naprawdę dobrze hamująco na zapędy "ścigantów"...

Mnie takie radary absolutnie by nie przeszkadzały...

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lbuster napisał:

A co do tematu, to smutno mi, że ludzie się cieszą, jak kręcą na nich bata 

Kto kręci na nas bat? Akurat w ogromie potworności do których dopuszcza "władza" taryfikator nowy jest pięknym wyjątkiem, choć jak już pisałem wcześniej zbyt łagodnym.  Skądś trzeba brać na 500 + i dziesiątki innych zasiłków. A jak już brać, to lepiej z kieszeni pirata drogowego niż grzecznego obywatela.  Inna sprawa że często ten "pirat drogowy" płaci w rok więcej podatku niż ten grzeczny obywatel przez pół życia a nadmierna prędkość była spowodowana szarpaniem na owe podatki (choć nie rozgrzeszam).

 

2 godziny temu, Helmut napisał:

Przykładowo pieszy z telefonem na pasach. 

Dokonały zapis. Już widziałem ludzi pod autami, a czytałem o takich pod tramwajami. Zapisy monitoringu jasno pokazywały z jakiego powodu wpakowali się pod pojazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jeszcze jest w naszych tępych szoferach?

Wymagamy wszędzie od wszystkich wzorowego zachowania tylko nie od siebie. Narzekają, że "po 100 na godzinę jeżdżą" a sam ulice obok robi to samo ale tam synek na rowerku nie jeździ to mu to nie przeszkadza. 

Trzeba od siebie zacząć poprawę a nie wytykać innym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał:

Skądś trzeba brać na 500 + i dziesiątki innych zasiłków.

Roczny koszt 500+ to ponad 40mld a rocznie z mandatow do tej pory byla sciagalnosc ponizej 400mln... kropla w morzu. Zobaczymy ile bedzie z mandatow w 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BuryKocur napisał:

i tu jest pies pogrzebany - najistotniejsza w przestrzeganiu prawa jest świadomość nieuchronności kary a z tym u nas jest słabo przy tej ilości policji na drogach.

Przypomnij sobie jak często w SE ustawiane są radary, z którymi oni się wcale nie kryją - nawet w małej miejscowości jest ich kilka i to działa naprawdę dobrze hamująco na zapędy "ścigantów"...

Mnie takie radary absolutnie by nie przeszkadzały...

Pzdr

Włodek

 

Uważam że wszyscy którzy przestrzegają przepisy na pewno nie będą mieli nic przeciwko fotoradarom mi tak dalej, władza powiedziała "A" czyli wyższe mandaty teraz niech powiedzą "B" i niech robią kontrolę oraz egzekwują te wyższe mandaty. Włodku to wszystko wymaga czasu jak sam zauważyłeś w pewnych krajach potrafimy jeździć zgodnie z przepisami, dlatego napisałem że jesteśmy niereformowalni bo jak chcemy to potrafimy, no może nie jak chcemy tylko jak jesteśmy zmuszeni, na przykład poprzez wysokie mandaty za łamanie przepisów. Oby to wszystko przyniosło skutek. ?

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trzeba się pochwalić…. Jak nie miałem mandatów dobre 10 lat tak ostatnio kombo, parę miesięcy temu gdzieś w polu mnie trafili, jakieś groszowe ale było. Dzisiaj, prosta droga miedzy wiochami, pusto głucho, a co chwile ograniczenia 60,80,60, ,80 (cały czas niezabudowany) bo przed każdym skrzyżowaniem znak ograniczenia. 36km za dużo, 800zł i 6pkt. Te 8 stówek już boli… 

 

ale mimo wszystko i tak jestem za podniesieniem taryfikatora, tylko zdupcyli za pijaków, tu powinno być z grubej rury

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Dobra, trzeba się pochwalić…. Jak nie miałem mandatów dobre 10 lat tak ostatnio kombo, parę miesięcy temu gdzieś w polu mnie trafili, jakieś groszowe ale było. Dzisiaj, prosta droga miedzy wiochami, pusto głucho, a co chwile ograniczenia 60,80,60, ,80 (cały czas niezabudowany) bo przed każdym skrzyżowaniem znak ograniczenia. 36km za dużo, 800zł i 6pkt. Te 8 stówek już boli… 

 

ale mimo wszystko i tak jestem za podniesieniem taryfikatora, tylko zdupcyli za pijaków, tu powinno być z grubej rury

Tak to jest jak się "worek rozwiąże" :palacz:

Ale fakt tydzień temu za to samo było 200-300 -_- za ten zakres prędkości sporo przywalili. 

Oby się ten worek zawiązał :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.