Skocz do zawartości

Nowy rok 2022 nowy taryfikator ;)


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bozka napisał:

czekam na hejt :drive:

Ale co tu hejtować ?

Chyba, że to

Godzinę temu, bozka napisał:

oprócz ograniczenia prędkości inne przepisy są przeze mnie przestrzegane

??? 

Za bardzo nie rozumiem, bo wcześniej miałem wrażenie, że przestrzegasz ograniczeń :niewiem:

Piszesz niejasno, ale mam wrażenie, że sugerowałaś jakby na Bałkanach trafniej niż w Polsce, oceniali dostosowanie prędkości do warunków. Może i tak, ale tam jest łatwiej, bo warunki stabilniejsze. U nas jedziesz 80km/h przez ciasny zakręt i myślisz, co za idiota postawił znak 60km/h? Ale jedziesz w słoneczny dzień, a kiedy pada deszcz, to 60 jest już na krawędzi bezpieczeństwa, a kiedy pada śnieg... 

Co innego jak jedziesz ten sam zakręt w miarę nowym Passatem, a co innego jak 40-to letnim kamperkiem albo zestawem na krawędziach DMC i 1,33.

Pewnie, bywają chochliki drogowe, ale najczęściej ograniczenia niezrozumiałe są tam, gdzie ogranicza nas wyobraźnia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, bozka napisał:

Przez połowę sezonu 2019 i cały 2021 r. przejechałam tylko kampervanem  16 tysięcy  kilometrów . Przeważnie po Bałkanach.

 

3 godziny temu, bozka napisał:

A teraz czekam na hejt

Hejt? Ja tam zadroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji zawodu jeżdżę tylko po mieście, jest to mniej więcej koło 200 km dziennie przez 10 godzin i powiem wam że mimo niby nowego taryfikatora poziom chamstwa i buractwa wcale nie zmalał ? Mamy to tak mocno zakorzenione że żadne mandaty i żaden nowy taryfikator tego nie zmieni, o ile jeszcze faktycznie przepuszczanie pieszych na przejściu dla pieszych jest widoczne tak reszta leży na łopatkach. ? Przejeżdżanie na czerwonym, wyprzedzanie absolutnie gdzie się da, zajeżdżanie i wymuszanie pierwszeństwa, nie używanie kierunkowskazów ( co osobiście jest dla mnie jedno z najgorszych rzeczy nie sygnalizowanie w którą stronę chce jechać a szczególnie niesygnalizowanie zjazdu z ronda) o trąbieniu jeden na drugiego wyzwiskach to nawet nie powiem. Nie mamy absolutnie żadnego szacunku do innego uczestnika ruchu, wydaje się że Polski kierowca myśli że jest sam na drodze, i  tutaj jest duży problem a nie przekraczanie prędkości. u nas tak naprawdę każdy uczestnik ruchu ma w nosie innego czy to jest pieszy któremu teraz się wydaje że zawsze i wszędzie ma pierwszeństwo na pasach, rowerzyści którzy nie używając ścieżek rowerowych przeznaczonych dla nich bawią przepisy i utrudniają jazdę innym, i oczywiście kierowcy. Szkolenie nowych kierowców też wydaje mi się że nie przynosi żadnego efektu, bo młodzi kierowcy jeżdżą po prostu beznadziejnie ? ale za to potrafią dobrze przejechać łuk, bo tam spędzają większość godzin przeznaczonych do nauki jazdy ???. Tak jak już pisałem wcześniej ten nowy taryfikator absolutnie nic nie zmieni, bo nie po to został wprowadzony. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cezarr, niestety ludzi kultury nie nauczysz poprzez wprowadzenie nowych kar czy ich zwiekszenia. Chyba nie liczyles, ze z nowym rokiem / taryfikatorem nagle wszyscy beda beda dla siebie na drodze mili. Chamstwo i agresja na drodze jest jak dla mnie osobnym tematem, i to jest przenoszone na wiele plaszczyzn naszego zycia. Objawianie sie tego na drodze to tylko kolejny symptom. Raczej to jest efekt wychowania kolejnych pokolen i ksztaltowania dobrych wzorcow, a tego najbardizej brakuje. Szacunek do czlowieka sie wynosi z domu.

A co do samych zmian, tez nie licze na cuda, ale mimo wszystko kierunek jest chyba w dobra strone. Prawde powiedziwszy bylbym nawet na wiekszym zaostrzeniem, ale pod warunkiem ze byloby to uzaleznione od dochodow. Nie wspominajac ze powinna byc lepsza sciagalnosc tych mandatow. I tak mamy od wielu lat spadkowa tendencje w liczbie wypadkow oraz ofiar wypadkow, mimo narastajacej liczby aut na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analog82 ja już od samego początku jestem zdania że to nie jest dla poprawy bezpieczeństwa, chociaż kiedyś tak myślałem ale my jako kierowcy jesteśmy niereformowalni ? I tutaj jak piszesz tylko dobre wzorce i odpowiednie szkolenie może przynieść zmiany, ale na to trzeba dużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Analog82 napisał:

Prawde powiedziwszy bylbym nawet na wiekszym zaostrzeniem, ale pod warunkiem ze byloby to uzaleznione od dochodow.

I jak już było wcześniej napisane, znaki byłyby sensownie stawiane. 

Ja zupełnie rozumiem ograniczenia w mieście, w miejscach z przejściami itd. Byłbym nawet skłonny nie przekraczać, przynajmniej znacznie:), prędkości na autostradzie. 

Ale gdzie będą najczęściej i najwyższe mandaty? Jakiś zapomniany przez drogowców znak z ograniczeniem do 40 w środku pola, ograniczenie do 60 bo 9 miesięcy temu zdarli asfalt i na razie nie ma na nowy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwić skoro na drogach mamy takich idiotów. To filmik po otwarciu tunelu POW w Warszawie. I komentarz GDKiKA:

Cytat

 

Zdecydowana większość z ponad pół miliona kierowców, którzy w ciągu niespełna dwóch tygodni od otwarcia przejechali przez tunel w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy, zachowuje się zgodnie z przepisami. Niestety, zdarzają się też wyjątkowo nieodpowiedzialni, którzy narażają na niebezpieczeństwo innych użytkowników najdłuższego w Polsce tunelu.

Ich poczynania rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem. Obraz ze 134 kamer wyświetlany jest na monitorach Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a także zapisywany jest przez system monitoringu. Każde zatrzymanie pojazdu czy też pojawienie się pieszego wzbudza alarm systemu. W określonych sytuacjach uruchamiany jest też system wentylacyjny tunelu.

Już pierwszej nocy po oddaniu tunelu do ruchu kamery zarejestrowały sesję zdjęciową z udziałem trzech pojazdów. Dzień później rozmowy na pasie awaryjnym, a w okresie świątecznym kolejnych kilka niebezpiecznych zdarzeń. Od zatrzymania pojazdu tuż przed wyjazdem z tunelu, przez postój za sprawą potrzeby fizjologicznej dziecka czy też nocną zorganizowaną akcję z zablokowaniem wjazdu od strony Wilanowa, by zrobić sesję zdjęciową wewnątrz tunelu. Wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców i ich pasażerów przebił jednak ten, który wysiadł z pojazdu, by spróbować stanąć na głowie na jednym z pasów ruchu drogi ekspresowej.

Kierowcy powinni pamiętać, że przepisy ustawy - Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o zakazie zatrzymania pojazdu w tunelu. Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa będziemy przekazywać Policji.

Użytkowniku obejrzyj film i zastanów się nad ewentualnymi skutkami takich zachowań. To zagrożenie dla uczestników ruchu i Ciebie samego!!!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, jacek00 said:

Co się dziwić skoro na drogach mamy takich idiotów. To filmik po otwarciu tunelu POW w Warszawie. I komentarz GDKiKA:

Przypomniałeś mi, jak po oddaniu nowego Wału Miedzeszyńskiego w Warszawie, toczyłam wojny o ustawienie świateł, w taki sposób, aby dało się jechać na zielonej fali choć kawałek. I pan mi powiedział, że światła są ustawione pod prędkość jadących a nie pod znaki, bo mierzyli i nikt tam nie jeździ zgodnie z obowiązującymi przepisami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacek00 napisał:

Co się dziwić skoro na drogach mamy takich idiotów. To filmik po otwarciu tunelu POW w Warszawie. I komentarz GDKiKA:

Może brali przykład z kikiego. Strach pomyśleć co by się działo, gdyby podobnie oświetlić tunel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem czemu na te podwyżki czekali tak długo. Większość wykroczeń to była stówka czy dwie a za przegięcie bagiety 500. 
Słyszałem od pewnej osoby, że jeździ bus pasem bo jej się to kalkuluje. Raz na jakiś czas 100zl i jeden punkt a godziny zaoszczędzone i dziesiątki litrów paliwa. To już powinna być któraś z kolei podwyżka a nie pierwsza od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie z wnioskami czy jest zmiana czy nie ? Ja widze poprawe, może niewielką ale zawsze ...

Przy tej całej zmianie możliwe sa dwa scenariusze

-kierowcy sie przyzwyczają i wszystko wróci do normy

-jak odczują na portfelu to zmienią podejście

Moim zdaniem mandaty sa nadal za niskie, a niektóre wogóle nie zostały zmienione ... ale może to dopiero początek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.