Skocz do zawartości

Nowy rok 2022 nowy taryfikator ;)


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Błąd pomiaru nie przekraczam 95 na autostradzie tak jak tiry kamerka mnie uratowała.. Ale stresu i zmarnowanego czasu było... Wysłałem filmik z kamerki do strazy gminnej a oni i tak złożyli wniosek do sądu masakra. Wszystko skonczylo się dobrze. Pozdr

A i żeby było śmieszniej zdjecie zrobione z tylu na fotce sam tyl przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz za przekroczenie o 25 ile będzie? Ci co nagminnie łamią przepisy albo nie są łapani albo mimo złapania mandatów i tak nie płacą. Teraz nawet ostrożny będzie mógł zapłacić na przejściu albo na autostradzie za niezachowanie odstępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję za jazdę po pijaku będzie mniejsza kara niż za prędkość. Czyli wiadomo, że walczymy z piratami ale bez przesady - "swoich" oszczędzamy... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cezarr napisał:

O  pięć 500+ opłacone ?

Tomek...czy Ty masz z czymś problem?

6 godzin temu, Slawka napisał:

Wydaje mi się, że sama wysokość mandatu nie ma dużego znaczenia w kwestiach poprawy bezpieczeństwa na drogach. Brakuje nieuchronności kary. 

A ja dziś widziałem samych przykładnych kierowców. I w zabudowanym i na A4 gdzie nikt nie jechał szybciej niż 130. Przejechałem prawie 300 km różnymi drogami.... Myślę że inni zaczęli myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Commander napisał:

Tomek...czy Ty masz z czymś problem?

Trudne pytanie :puk: osobiście chyba nie ale trochę mnie denerwuje sponsorowanie nierobów z moich podatków :blink:
Jestem tylko zwykłym szoferzyną takim nieudacznikiem życiowym :hmm: ale za to patrząc w lustro nie widzę nieroba
żerującego na pracy innych. Tak to widzę, czy to problem może tak może nie, nie mnie oceniać. Pieniądze są dal wszystkich
ale fajniej  to wygląda jak wszyscy zrzucamy się do wspólnej kasy z której pobieramy jakieś premię,  nie chce tutaj wkraczać
na temat polityki, ale podniesienie mandatów raczej nie ma na celu poprawy  bezpieczeństwa :thank:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Commander napisał:

A ja dziś widziałem samych przykładnych kierowców. I w zabudowanym i na A4 gdzie nikt nie jechał szybciej niż 130. Przejechałem prawie 300 km różnymi drogami.... Myślę że inni zaczęli myśleć.

Wczoraj trochę jeździłem i rzeczywiście jakby spokojniej. Z kolei spotkałem kilku co na "dziewięćdziesiątce" jada 80km/h, oraz 40 na "pięćdziesiątce". 

2 minuty temu, Cezarr napisał:

Trudne pytanie :puk: osobiście chyba nie ale trochę mnie denerwuje sponsorowanie nierobów z moich podatków :blink:
Jestem tylko zwykłym szoferzyną takim nieudacznikiem życiowym :hmm: ale za to patrząc w lustro nie widzę nieroba
żerującego na pracy innych. Tak to widzę, czy to problem może tak może nie, nie mnie oceniać. Pieniądze są dal wszystkich
ale fajniej  to wygląda jak wszyscy zrzucamy się do wspólnej kasy z której pobieramy jakieś premię,  nie chce tutaj wkraczać
na temat polityki, ale podniesienie mandatów raczej nie ma na celu poprawy  bezpieczeństwa :thank:

Święte słowa :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Cezarr napisał:

Trudne pytanie :puk: osobiście chyba nie ale trochę mnie denerwuje sponsorowanie nierobów z moich podatków :blink:
Jestem tylko zwykłym szoferzyną takim nieudacznikiem życiowym :hmm: ale za to patrząc w lustro nie widzę nieroba
żerującego na pracy innych. Tak to widzę, czy to problem może tak może nie, nie mnie oceniać. Pieniądze są dal wszystkich
ale fajniej  to wygląda jak wszyscy zrzucamy się do wspólnej kasy z której pobieramy jakieś premię,  nie chce tutaj wkraczać
na temat polityki, ale podniesienie mandatów raczej nie ma na celu poprawy  bezpieczeństwa :thank:

Jestem tego samego zdania, ale nasze forum jest chyba ostatnim miejscem bez polityki i dbajmy o to... Taka moja nieśmiała prośba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Commander napisał:

Jestem tego samego zdania, ale nasze forum jest chyba ostatnim miejscem bez polityki i dbajmy o to... Taka moja nieśmiała prośba...

Jacku dlatego dałem ;)  do mojej wypowiedzi, też jestem za tym aby nie było polityki na forum, ale w tym przypadku niestety
wprowadzenie tego taryfikatora nie ma nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa.
Jakbyś nie myślał pieniądze z nieba nie spadają, rząd też ich nie posiada dodrukowali już forsy bardzo dużo ale i tak to za mało.
Czyli teraz czas na na ściąganie ich od nas, zasłaniając się oczywiście poprawą bezpieczeństwa. :blink:
Mama nadzieję  że faktycznie zmniejszy się chamstwo i cwaniactwo na drogach. :puk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Commander said:

A ja dziś widziałem samych przykładnych kierowców. I w zabudowanym i na A4 gdzie nikt nie jechał szybciej niż 130. Przejechałem prawie 300 km różnymi drogami.... Myślę że inni zaczęli myśleć.

Bardzo chciałabym, aby nie był to efekt chwilowy. Mówi się o tym, pisze dużo teraz. Ludzie są może ostrożniejsi. Pewnie ostanie się odsetek takich, którzy zmienią podejście.

Mamy skrajne przypadki przepisów w Europie. Niemcy - stosunkowo niskie mandaty, ale w terenie zabudowanym praktycznie wszyscy jadą poniżej 50 km/h. Dania - konfiskata samochodu, za przekroczenie prędkości o 100% przy jeździe powyżej 100 km/h (czyli jest ograniczenie 50 km/h a delikwent jedzie 104 km/h, uwzględniając tolerancję i konfiskują auto). W obu tych krajach nieuchronność kary powoduje, że w zdecydowanej większości ludzie jeżdżą przepisowo. Oczywiście "odważnych" nie brakuje. ? I tu i tu można przeczytać albo o wysokim mandacie albo o konfiskacie Lamborghini. Ale to ciągle wyjątkowe przypadki. Pamiętam jak Robert Lewandowski przez pierwszy tydzień w Dortmundzie dostał bodajże trzy mandaty w przeciągu tygodnia, bo na 50-tce jechał 56,57 i 59 km/h. I o tym mówię. Nie o jeździe "janosikiem" czy innym wykrywaczem radarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.