Skocz do zawartości

Dziwna usterka trumavent


Rekomendowane odpowiedzi

Wiatrak upieprzony ale równomiernie ? bardziej mnie zastanawia ten biały nalot na silniku. W dotyku i wyglądzie trochę jak sztuczny śnieg w sprayu, tylko twarde, nie schodzi po palcem

1D89795A-B9FC-4F5D-90EF-3D5AA7E99CF7.jpeg

446E76D7-0EA6-463C-8BA2-31E1B67BDE21.jpeg

7C60DE3E-19E1-4D42-8F32-A34947E55189.jpeg

757EF06C-0352-4CAC-8CF0-A9F2C49AD443.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Filmy niestety u mnie się nie odtwarzają
 

Moim zdaniem ten luz osiowy jest normalny. U mnie tez tak było.

Tak jak pisałem wcześniej ja bym to dokładnie wyczyścił i nasmarował suchym smarem teflonowym.

Może to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że w imadle nie ma warunków jak za piecem. Piec jednak konkretnie grzeje. A dostęp do venta jest jak każdy widział, a dwa że nie chciałbym znowu się przekonać, że się wykrzaczył jak -10 na dworze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odginasz po obu stronach i wyciągasz cały wałek do góry tylko najpierw musiał byś zdjąć tą turbinę. Tam może być brud, Zapieczony smar itp. Ja bym był za otwarciem tego. Czyszczenie i smarowanie. Niestety rozebrać to jedno a złożyć to drugie. Nie chce Ci źle doradzić że rozbierzesz i nie złożysz. 

Opcja bezpieczna to przedmuchanie kompresorem i po kropelce smaru na wałek. Dla mnie niestety to takie leczenie na chwilę a wiadomo kiedy zawiedzie jak coś :D

W sumie tak patrzę to nie musiał byś nawet zdejmować turbiny. Sama ta góra  by zeszła i wystarczyło by. Problem przy składaniu takich silników stanowią pseudo szczotki. 

Screenshot_20211214-221720~3.png

Edytowane przez Tomek515 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jacekzoo napisał:

Najgorsze, że w imadle nie ma warunków jak za piecem. Piec jednak konkretnie grzeje. A dostęp do venta jest jak każdy widział, a dwa że nie chciałbym znowu się przekonać, że się wykrzaczył jak -10 na dworze ??

To jak już go zrobisz to idź do przyczepy pod domem i mieszkaj z tydzień akurat zima jest.

Jak przez tydzień będzie działał dobrze to będzie działał. 

A poza tym nie jęcz bo ten wiatrak się na trzech śrubach trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacekzoo napisał:

No to chyba trzeba nowy silnik zamówić, rozebrałem 

9CE40D66-5A18-4707-B1F7-A3BCEB0658FA.thumb.jpeg.ab8ef2a05cef831e43f1ba44aba8e0c1.jpeg

i wypadło mi takie coś 

8A8701CF-33F0-45AD-A6E0-3953D1E896B6.thumb.jpeg.72a6fdda3dc0a3c69b197dcef6a12675.jpeg

 

cholera wie jak to było. Jakoś złożyłem, ale jest tak ciasno, że luz zniknął ??

Dziwne to coś :D kojarzę coś podobnego co służyło jako rozpierak magnesów. Nie wiem jaką inną funkcję może to pełnić.

Nie przekreślał bym tego silnika jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Tylko żeby dojść do trzech śrub musze rozbebeszyć bojler od podłogówki

Rozumiem, ale skoro go już rozbebeszyłeś to na razie go nie składaj tylko testuj ten wiatrak ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik śmietnik, jak go złożyłem to strasznie chrobocze ??
 

zamówiony nowy, cena trochę lepsza niż za granicą. W elcampie udało mi się znaleźć za 400zl. Ma być u mnie we wtorek bo maja iwenture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Za cztery stówy, to ja bym z tego silnika wyrzucał kolejno co się da i sprawdzał czy ucichło  :)

Tylko weź pod uwagę to, że to nie tarabaniło od razu, tylko po paru godzinach grzania i dmuchania. Pod domem jak miałbym to robić to więcej wydam na gaz, o robocie nie wspomnę, bo żeby venta wyjąć to muszę rozbebeszyć bojler od podłogówki. 
 

44 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Zastanawiam się czy by szło dostać taki silniczek gdzie indziej albo zaadaptować z czegoś innego... Na przykład takie:

To już w ogóle mija się z celem, gdyby kosztował z 20zł i to można się pobawić, chociaż mógłby paść po pierwszym użyciu jak piec go wygrzeje. Ja wolę dołożyć i mieć ori. Zwłaszcza, że chcę mieć niezawodnie, a nie tak teraz, że przy -9 wysiadł mi nadmuch ??
 

jak chcesz mogę Ci wysłać stary silniczek to się z nim pobawisz. I mówię całkiem poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jacekzoo napisał:

 

jak chcesz mogę Ci wysłać stary silniczek to się z nim pobawisz. I mówię całkiem poważnie

Próbować naprawić może nie, ale bardziej bym może zrobił śledztwo czy znajdę podobny lub nawet taki sam z innego źródła. Zawsze jak jest w ręku to łatwiej coś porównać zmierzyć itp.

Zakładam że te silniczki nie są robione specjalnie do trumy, tylko to jest coś bartdziej uniwersalnego. 

Podsumowując jestem za. Priv? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.