Skocz do zawartości

Dziwna usterka trumavent


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, jacekzoo napisał:

Już wiem dlaczego po zakupie budy profilaktycznie nie wyjąłem trumaventa do wyczyszczenia ??
61D9D915-F390-49C1-A975-7D04985E91B8.thumb.jpeg.829d52f8c4204f9fa7553dda0e5881c3.jpeg

Ale za to szybko i dobrze Ci wodę grzeje z nadmuchu :yes:

ale... zaraz, co to za woda?

To jest Twoja podłogówka? Oryginał?

Rozumiem, że to działa z wiatraka, bez 230V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Tak, podłogówka- oryginał. Pompka wody działa na 12v, grzanie płynu na 230v. Ciekawe jaką by miało wydajność, grzania nadmuchem ? czy nagrzałoby jakoś odczuwalnie płyn

No nie gadaj, że jeszcze nie próbowałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wiedziałem, że grzanie jest ma 230, nie widziałem, że tam idzie rura od nadmuchu

Wracając do tematu, udało mi się wyjąć venta. Syf pamięta jeszcze pierwsze włosy duńczyka ??
 

41B666E8-D359-4294-9E47-2D929F84B4A4.thumb.jpeg.5b3299ff8b27887b90b6992877273b1f.jpeg

ma ktoś pomysł jak to rozebrać? Obudowa wygląda na fabrycznie zanitowaną 

 

F9F492D9-BA1B-4F26-A696-B05716A9CA6E.jpeg

D7444255-D1B1-4F40-AD59-409BC0D19A12.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytka, kręce i zaglądam do tego wentylatora i jedyne co ma niepokojące to luz osiowy, praktycznie nie wyczuwalny ale ciągnąc za ten bolec z silnika

 

Nie wiem czy tak ma być ?? A nawet jeżeli nie to czy może to mieć wpływ na to, że po jakimś czasie zaczyna rzęzić i się blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie wiem czy tak ma być ?? A nawet jeżeli nie to czy może to mieć wpływ na to, że po jakimś czasie zaczyna rzęzić i się blokuje

Nie znam się, ale obserwuję bo kiedyś i mnie to pewnie czeka.

Zanim się fachowcy wypowiedzą, wrzucę kolejny wtręt o Twojej instalacji (jak śmiecę to zgłoś i czyść ;))

Tutaj cos Ci puszcza 

image.png.a7f17ef76c714ebcfcc16b1104835b55.png

i zaciski rdzewieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem na to uwagę zaraz po zakupie, ale od tej pory (to już będzie 3 rok) obserwuję i nic się nie dzieje. Ani mokrych śladów, ani płynu nie ubywa. Obstawiam, że to jakieś stare 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę siłowo ale udało się rozebrać obudowę. Teraz widać dokladniej, jest luz osiowy w silniku. I teraz pytanie, co z tym zrobić? Nowy silnik znalazłem na ebayu, tyko cena jakaś powalona, 650zl ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacekzoo napisał:

Nowy silnik znalazłem na ebayu, tyko cena jakaś powalona, 650zl ??

A u mnie zawór w piecu do wymiany za 1000 zł :wacko: no taki to sport :P chociaż mam nadzieję że uda się naprawić :puk:
Jakoś nie chce mi się wierzyć że taki luz powoduje taką usterkę  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem ?? Ale tak naprawde nic innego tu nie mogło nawalić bo nie ma co… poczekam, może ktoś jeszcze sie wypowie, co rozbierał

@Piotrekm13 @czyś @Tomek515 @vrs @Stu 

 

ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie wyczuwasz luz boczny na wałku to masz przyczynę. Na filmiku chyba nawet widać ten luz. Za wiele do stracenia nie masz więc trzeba by rozebrać ten motorek i gdyby był na łożyskach to jest szansa że dało by się takie kupić. O ile w ogóle jest rozbieralny. Nie wiem jakimi narzędziami dysponujesz i czy będziesz w stanie to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomek515 napisał:

Jeżeli faktycznie wyczuwasz luz boczny na wałku

@Tomek515 luz wzdłużny. Bolec wchodzi i wychodzi, na dobry 1mm. Na boki sztywno

Silnik nie wygląda na rozbieralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ten luz jest normalny. Proponował bym silnik oczyścić, przedmuchać kompresorem a później zapontować luzem w imadle i przyglądnąć się jak pracuje i co się dzieje ewentualnie delikatne smarowanie. 

9 minut temu, jacekzoo napisał:

@Tomek515 luz wzdłużny. Bolec wchodzi i wychodzi, na dobry 1mm. Na boki sztywno

Silnik nie wygląda na rozbieralny

Zrób zdjęcia tego silnika z różnych stron. Bardzo miałeś brudne tam wszystko. Może od tej ilości kurzu było bicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.