Skocz do zawartości

Campery do 4,25 tony! Podpisane!


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj prezydent podpisał ustawę o możliwości podniesienia DMC pojazdów do 4250kg w przypadku zasilania ich paliwem alternatywnym. Co prawda w domyśle chodziło głównie o elektryki, ale ustawa jasno precyzuje, że w grę wchodzi też LPG. Tak więc Panowie, którzy mają problemy ze zbyt małą ładownością auta - jak najszybciej zapisywać się na montaż instalacji, zanim instalatorzy się połapią i podniosą ceny:) A LPG w dieslu to same zalety...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Stu napisał:

Dzisiaj prezydent podpisał ustawę o możliwości podniesienia DMC pojazdów do 4250kg w przypadku zasilania ich paliwem alternatywnym. Co prawda w domyśle chodziło głównie o elektryki, ale ustawa jasno precyzuje, że w grę wchodzi też LPG. Tak więc Panowie, którzy mają problemy ze zbyt małą ładownością auta - jak najszybciej zapisywać się na montaż instalacji, zanim instalatorzy się połapią i podniosą ceny:) A LPG w dieslu to same zalety...

Pzdr

Ale co Ci da montaż LPG? Przecież DMC w ten sposób Ci się nie uda podnieść. Tak więc te zmiany tyczyć się będą nowych pojazdów i nowych homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę podnieść DMC swojego Peugeota 307 na 4250kg, jeśli gaz zamontuję :yay: Czy również będzie miał więcej na haku? Tak ze 2000kg fajnie by było mieć :mlot:

Chyba chodzi, nie o podniesienie DMC, tylko o uprawnienia do prowadzenie na kat.B ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Stu napisał:

Dzisiaj prezydent podpisał ustawę o możliwości podniesienia DMC pojazdów do 4250kg w przypadku zasilania ich paliwem alternatywnym. Co prawda w domyśle chodziło głównie o elektryki, ale ustawa jasno precyzuje, że w grę wchodzi też LPG. Tak więc Panowie, którzy mają problemy ze zbyt małą ładownością auta - jak najszybciej zapisywać się na montaż instalacji, zanim instalatorzy się połapią i podniosą ceny:) A LPG w dieslu to same zalety...

Pzdr

Podpisana przez prezydenta nowelizacja ustawy o elektromobilności nie daje żadnej możliwości podniesienia DMC  zarejestrowanego już pojazdu a możliwość  prowadzenia pojazdu o DMC do 4250kg na prawo jazdy kategorii B jeśli posiadasz je dłużej niż dwa lata a przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej 3,5 t wynika z zastosowania paliw alternatywnych w danym modelu samochodu.

więc nie ma się czym podniecać montaż instalacji LPG nic nie zmieni w żadnym aucie odnośnie DMC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, przecież wszystkie dostawczaki typu ducato/transit/sprinter itd. można kupić w wersjach 4,25 tony, niektóre naawet w wersji 7,5 tony.  
o co chodzi w tej usatwie? taki bus będzie zwolniony z opłat za krajówki/ekspresówki, miał niższe opłaty za autostrady? 
 

3 godziny temu, Stu napisał:

A LPG w dieslu to same zalety..

nie znam żadnej.. w dostawczaku koszt instalacji nigdy się nie zwróci, a w kamperze, który rocznie przejeżdża relatywnie niewielką ilość km, to taki ficzer to same wady.
Btw, cena LPG jest taka, że teraz taniej mieć diesla niż Pb+LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

 

nie znam żadnej.. w dostawczaku koszt instalacji nigdy się nie zwróci, a w kamperze, który rocznie przejeżdża relatywnie niewielką ilość km, to taki ficzer to same wady.
Btw, cena LPG jest taka, że teraz taniej mieć diesla niż Pb+LPG

Można gaz czerpać z tego samego zbiornika do jazdy, jak i ogrzewania itp. :)

BTW. Czy jak mam ogrzewanie gazowe w samochodzie (np. kamperze) to czy to znaczy, że jest zasilany gazem??? Dla kolegi pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Bez sensu, przecież wszystkie dostawczaki typu ducato/transit/sprinter itd. można kupić w wersjach 4,25 tony, niektóre naawet w wersji 7,5 tony.  
o co chodzi w tej usatwie? taki bus będzie zwolniony z opłat za krajówki/ekspresówki, miał niższe opłaty za autostrady? 

nie chodzi o DMC tylko o zwiększenie limitu na prawojazdy kategorii B

takie Ducato jak ma  1.4t  ładowności w dieslu to w elektryku by miało z 900 kg. żeby zmieścić się w 3.5t i móc jeździć na prawo azdy kategorii B

rząd obawia się że firmy nie będą chciały kupować elektrycznych dostawczaków  bo nikt nie będzie na busa zatrudniał kierowcy z kategorią C.

Więc podnoszą limit na uprawnienia kategorii  B

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Można gaz czerpać z tego samego zbiornika do jazdy, jak i ogrzewania itp.

Już po 22 latach eksploatacji się zwróci. lecę umawiac wizytę XD

image.png.ad470bb5d80aafa5df1cc45a97089313.png

32 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

nie chodzi o DMC tylko o zwiększenie limitu na prawojazdy kategorii B

Thx za wyjaśnienia, czyli o nic ta gównoburza;  Idę spać; jak powstaną elektryczne kempery o zasięgu 1000km i czasie ładowania 30minut to mnie obudźcie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

 

Thx za wyjaśnienia, czyli o nic ta gównoburza;  Idę spać; jak powstaną elektryczne kempery o zasięgu 1000km i czasie ładowania 30minut to mnie obudźcie. 
 

Zaraz po milionie elektrycznych osobówek bierzemy się za elektryczne dostawczaki i kampery, więc spokojnie się wyśpisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Voku napisał:

Jeszcze znaki musieli by zmienić. Bo i tak większość miejsc jest zazwyczaj do 3,5T :D a coraz więcej na 2,5T 

Spokojnie, u mnie na osiedlu takie towarówki powyżej 3,5 tony parkują na noc na trawniku i wtedy nie ma problemu. Przepisy tylko dotyczą parkingów.:)

A mnie się straż miejska czepiała bo przyczepa stała solo na parkingu. :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotrekm13 napisał:

Spokojnie, u mnie na osiedlu takie towarówki powyżej 3,5 tony parkują na noc na trawniku i wtedy nie ma problemu. Przepisy tylko dotyczą parkingów.:)

A mnie się straż miejska czepiała bo przyczepa stała solo na parkingu. :mlot:

Mnie się czepili że auto stało pod blokiem jednym kołem na trawie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Już po 22 latach eksploatacji się zwróci. lecę umawiac wizytę XD

 

 Auto z napędem na ON jest w zakupie droższe jak PB i tu jest cały myk, nawet zakładając instalację i tak jest taniej, nie wspomnę o tym co w starszym dieslu może się zrąbać, jednak PB+LPG jest bezpieczniejsze dla portfela, porównaj Jeep 3.0d koszt silnika  25tyś i padają jak kawki, 3.6I max 5tyś i nie zniszczalna jednostka, zakup auta też duża różnica. Jak przeliczać to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.