Skocz do zawartości

Słowenia wprowadza e-Winiety


Rekomendowane odpowiedzi

fajnie. ta przyklejana z ostatnich wakacji szpeci mi szybę do dziś :wacko:

szkoda tylko że w sprzedaży online jest tylko na rok za 110 e  jak kupujesz bezpośrednio lub za  599,99 zł  u pośrednika.

 Swoją drogą ładnie przycinają  na winiety online. pl  prawie 100 zł.  :sciana:

W ostatnie wakacje juk kupowałem online na Austrię , Czechy i Słowację to różnice były też na każdej winiecie po kilkanaście lub kilkadziesiąt zł .

Także zachęcam do kupowania e-winiet  bezpośrednio na oficjalnych stronach każdego kraju .

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
13 minut temu, norbradom napisał:

Witam

Mam zestaw auto + przyczepa waga 4400kg .

Przyczepa waży 4400 kg? Ciągniesz to ciężarówką?

13 minut temu, norbradom napisał:

Proszę o informację jaką winietę wybrać. Chce jechać przez Czechy Austie i Słowenię 

Jeśli to pojazd ciężarowy z przyczepą to winieta nie wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, norbradom napisał:

4400 waga auta i przyczepy 

Nadal nic nie wiadomo. Nie jest istotne ile waży zestaw. Istotne jest jakie DMC ma samo auto

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedz otrzymałem od firmy która sprzedaje winiety;

 

Na wszystkie kraje wymienione przez Pana wystarczy wykupić winiety na samochód ciągnący zestaw.
Przy wyborze winiety na Słowenię należy zwrócić uwagę na wybranie prawidłowej kategorii co do samochodu:

2A - są przeznaczone dla pojazdów, których dolna krawędź przedniej szyby znajduje się na wysokości do 1,30m od poziomu jezdni.
2B - przeznaczone są dla pojazdów, których dolna krawędź przedniej znajduje się wyżej niż 1,30m od poziomu jezdni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedz otrzymałem od firmy która sprzedaje winiety;

 

Na wszystkie kraje wymienione przez Pana wystarczy wykupić winiety na samochód ciągnący zestaw.

Przy wyborze winiety na Słowenię należy zwrócić uwagę na wybranie prawidłowej kategorii co do samochodu:

 

2A - są przeznaczone dla pojazdów, których dolna krawędź przedniej szyby znajduje się na wysokości do 1,30m od poziomu jezdni.

2B - przeznaczone są dla pojazdów, których dolna krawędź przedniej znajduje się wyżej niż 1,30m od poziomu jezdni.

 

Ale po co korzystasz z usług firm sprzedających winiety? Każdy operator państwowy ma swoje strony, najczęściej w języku polskim, gdzie możesz kupić winiety bez żadnych prowizji dla pośrednika.

 

Tutaj już dawno otrzymalbyś odpowiedź co potrzebujesz w jakim kraju. Wystarczyło tylko napisać porządnie post aby było wiadomo jakim autem i z jakim DMC podróżujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

Ale po co korzystasz z usług firm sprzedających winiety? Każdy operator państwowy ma swoje strony, najczęściej w języku polskim, gdzie możesz kupić winiety bez żadnych prowizji dla pośrednika.

 

Tutaj już dawno otrzymalbyś odpowiedź co potrzebujesz w jakim kraju. Wystarczyło tylko napisać porządnie post aby było wiadomo jakim autem i z jakim DMC podróżujesz.

 

Dodatkowo firmy, które sprzedają winiety w pl często naciągają klientów na dodatkowe zbędne i droższe. Przy okazji naliczając konkretne kwoty prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 21:32, Suzu4x4 napisał:

fajnie. ta przyklejana z ostatnich wakacji szpeci mi szybę do dziś :wacko:

szkoda tylko że w sprzedaży online jest tylko na rok za 110 e  jak kupujesz bezpośrednio lub za  599,99 zł  u pośrednika.

 Swoją drogą ładnie przycinają  na winiety online. pl  prawie 100 zł.  :sciana:

W ostatnie wakacje juk kupowałem online na Austrię , Czechy i Słowację to różnice były też na każdej winiecie po kilkanaście lub kilkadziesiąt zł .

Także zachęcam do kupowania e-winiet  bezpośrednio na oficjalnych stronach każdego kraju .

bdb informacja i oczywiście że kupujemy na stronach operatora, wymaga to niestety czasem logowania do kilku systemów, ale unikamy pomyłek i prowizji 

a na stronie https://evinjeta.dars.si/ już są wszystkie dla osobówek 

image.thumb.png.72409c5d214cd58141954d48e65d5204.png

jest nawet wersja po PL

niestety nigdzie nie znalazłem opisu co z przyczepami 

za to jest wyszukiwarka modeli które łapią się na 2B

edit: jest o przyczepach w wersji EN, pkt 6.1

https://evinjeta.dars.si/selfcare/api/document/download-general-terms-and-conditions?language=en

toll category 2A: caravans and two-track vehicles with a vehicle height above the first axle of up to 1.3m and with a maximum authorised mass not exceeding 3,500kg, with or without a trailer;

jasne gdy się łapie do 3500kg, a co jak przekraczamy ?

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad_b napisał:

jasne gdy się łapie do 3500kg, a co jak przekraczamy ?

W Słowenii zawsze płacisz tylko za auto jeśli takowe ma DMC do 3500 kg i nie łapie się na 2B.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.